Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám ilyen esrtben...

Ha a kutyám ilyen esrtben megharapna valakit ki lenne a hibás? Megbüntetnènek?

Figyelt kérdés
Tegnap este sètáltam a kutyámmal, ès 2 rèszeg belèm kötött. A kutyám elkezdett morogni ès ment volna nekik. Elösször láttam őt ilyennek. 8 hónapos a kutya.Majd megszólalt az egyik hogy takarodjak a kutyával mert ha hozzáèr feljelent.
2018. dec. 7. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos, az ÁVT értelmében amelyik kutyáról tudja a gazdája, hogy képes harapni bármely szituációban, annak szájkosarat kell viselnie. Ez a gazda felelőssége. Hogy részegek kötözködtek, az általában nem érdekli azt, aki ilyen ügyet elbírál .

Persze, ha nem történik harapás , és feljelentenek, nagy valószínűséggel egy figyelmeztetés az első esetben.

2018. dec. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
4%

Első részben igaz csak. Számos kutyafajtát csak szájkosárral szabad pórázon kivinni. Póráz mindegyikre kötelező, s nem kerülhet le róla, hogy szaladgáljon. Kivéve a körülkerített kutyafuttatókat.

A többi kutyára igaz, hogy ha a fajta alapján nem kötelező ugyan a szájkosár, de mégis harapós egyed, akkor arra is kötelező a szájkosár.

A kutyaharapás mindig a gazdájának a felelőssége.

A vázolt esetben a jogos védelem sem áll meg, már ha a kutya lehet ilyen szempontból önvédelmi eszköz.

2018. dec. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 lugoka ***** válasza:
100%
Ma még akkor is megbüntetnének, ha kutya nélkül szétvernéd őket és megvárnád a rendőrt. Lehet, hogy rosszul tudom, de nem csak veszélyessé nyílvánított egyedekre kell szájkosár? Tudtommal az önkormányzatok is csak annyit írhatnak elő, hogy hol sétáltathatod póráz nélkül vagy pórázzal a kutyát. De javítsatok ki ha tévedek. Jó lenne biztosan tudni.
2018. dec. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:32

Jól tudod a kosár viselést. Hozzáteszik a törvényben egyébként, ha a gazda tudja, harapós a kutyája, akkor már az ő felelőssége, hogy kosarat tegyen rá.

Jó kis gumitörvény ez is. Hiszen a legédibb kutya is kerülhet olyan szituba, hogy odakap valamiért. Akkor jön az említett "gazda felelőssége".

2018. dec. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezt jó tudni, igazából èn a kis vakarcsomnak köszönhetem hogy bèkèn hagytak.:( Jó kis magyar törvènyek. Kaukázusi keverèkről van szó egyèbkènt. Ès eddig sose mutatott semmi fèle agressziót senki felè. Gondolom èrezte hogy nagyon megijedtem.
2018. dec. 7. 10:51
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az esetedben nagy valószínűséggel megállt volna a jogos védelem, ha megfelelően adod elő az esetet.


Btk 22. § (1) Nem büntetendő az a cselekmény, amely a saját, illetve más vagy mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetve ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.

(2) A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna, ha


a) azt személy ellen

aa) éjjel,

ab) fegyveresen,

ac) felfegyverkezve vagy

ad) csoportosan


Közvetlenül fenyegető a támadás, ha a támadás rövid időn belül várható, és kétséges, hogy védekezés nélkül a támadás késöbb elhárítható lenne. Ebben az esetben nem kell kivárni a támadás megkezdését.

Tipikisan ilyen eset ha éjszaka, létszámfölényben belekötnek az emberbe. Ráadásul a btk értelmében ilyenkor úgy kell tekinteni mintha az élet kioltására irányulna a támadás.

2018. dec. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Èn csak attól fèlek nehogy megharapjon valakit ès el kelljen altatni!!
2018. dec. 7. 17:22
 8/10 lugoka ***** válasza:

Igen. Végülis a "gazda felelőssége", hogy ne harapjon.

Amúgy ilyen kutyánál jobb ha hozzászoksz az ilyen helyzetekhez :) Nekem is volt már, hogy este szóltam rá emberkére, hogy akkor most menjen távolabb. Túl heves volt, túl részeg és a kuvasz jelezte, hogy nem tetszik neki. Befeszült és morgott rá, de nem közelített hozzá. Nem gondolom, hogy harapott volna, de inkább rászóltam a csávóra és én is hátrébb húzódtam a kutyával.

Én úgy szoktattam a kutyát ha rászólok, hogy "megyünk tovább" akkor tovább menés van, nem állunk le balhézni. Eddig bevált, hogy inkább kilépünk a szituból. Ha meg nem tudunk, akkor az már szándékos és magára vessen.

2018. dec. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Èn csak akkor tudtam elmenni mikor a csávo megijedt hogy morog a kutya. Ők kötöttek belèm. Utána meg elkezdtek fenyegetőzni. Nem agresszív a kutyám sem emberrel sem állattal. Most elösszőr volt ilyen, amit a helyzet válthatott ki.
2018. dec. 8. 10:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha valakit mondjuk megharapna a kutyád, miért kéne elaltatni? Ilyen nincs!A felelősség a tied, de a kutyát elaltatni nem kell.Csak vigyázni, ne harapjon meg senkit.

Még akkor se kell elaltatni, ha nincs érvényes veszettség oltása.Akkor is karantén 2 hétig,és akit megharapott vagy kivárja hogy a 2 hét után veszett volt-e az állat, vagy azonnal kér veszettség elleni oltást.

Ezt onnan tudom, hogy én így jártam.Kaptam 4 vagy 5 oltást.De kutya nem lett elaltatva,2 hétig megfigyelték/állatorvos/akkor adott róla papírt hogy nem veszett, és be is oltotta veszettség ellen.

2018. dec. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!