Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az utca tele van kutyapiszokka...

Az utca tele van kutyapiszokkal. Lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés

A környékünkön minden utcán a járda mellett végig, sokszor a járda közepén is ott van a kutyapiszok. Nagyjából minden második, harmadik utcasarkon van kihelyezett kutyaszrgyüjtő szemetes, amihez tartozik zacskó is. Ennek ellenére annyira igénytelen emberek laknak a környéken, hogy kutyasétáltatás közben nem győzöm kerülgetni az aknákat. Van, hogy belelép a kutyám, akkor a mancsai körül kapirgálhatom a kutyaszrt. Jön a jóidő, a járdán haladva felfordult a gyomrom a szarszagtól.

Az önkormányzat kirakta a kukákat, az nem segít. Lehet még valamit tenni?


2022. márc. 30. 11:03
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Budapest 12. kerület, azon belül Németvölgy.


Akik alapvetően a kutyatartást sérelmezik, azok nem a kérdésre válaszoltak. Mint írtam, nekem is van kutyám, macska méretű szobakutya. Alkalmatlan hosszú sétákra, ezáltal abszolút városi kutya. Ő szokott belelépni véletlenül a többiek kulájába, ami gyakorlatilag elkerülhetetlen.


Szégyen vagy sem, szívesebben sétálgatok a kutyámmal - amíg bírja. Nem fáraszt butaságokkal, kiszellőzik a fejem, van időm gondolkodni.

2022. márc. 30. 13:24
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

11# Miért lenne szégyen?!?!?


Teljesen igazad van. Nekem is cicakutyám van egyébként.

2022. márc. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
81%
A 4-es nem tudom miért lett lepontozva, az ilyeneknek talán csak ez lenne nevelő hatású. Nekem ugyanez volt az ötletem, amíg lakótelepen laktam és időnként motorral mentem haza: sok vén szatyor direkt odaengedte a pincsijét a motorom kerekéhez, és telibe hugyozták. Sokszor a szelep környékére, amit aztán nekem kellett letakarítani, vagy ha a kúton vettem észre gumifújás előtt, akkor azt fogdosni...
2022. márc. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Közben írtam az önkormányzatnak, sajnos tehetetlenek. Azt írták, hogy tudnak a dologról, sok bejelentés érkezik, emiatt "meglepetésszerűen" szoktak kiküldeni rendészeket (mondjuk én még nem találkoztam velük). Nekik is céljuk lenne a pénzbírság, mert más eszköz már nincs a kezükben, de ahhoz tettenérés kell, amire minimális az esély. Elvileg most jelzik majd a rendészeknek a problémás területet - mert megírtam a pontos utcákat amerre járok.

Egyébként tetten még én sem értem senkit, de biztos nem a földből nő ki ez a sok kutyapiszok és nem is 1-2 delikvensről van szól, mert eltérő méretű, állagú, színű...

2022. márc. 30. 14:32
 15/25 A kérdező kommentje:

13. Sajnos igazatok van. Ha rajtakapnék valakit lenne hozzá pár szavam, de az a poén, hogy még én se lattam senkit, aki ne szedné fel. Szerintem ezek körbenéznek, hogy látja-e valaki.

Nálunk is van olyan, aki az utcán, letakarva tárolja a motorját. Mondjuk a járdán, így legszívesebben felrúgnám azt is, de a témánál maradva rendszeresen csurog a takaróról a kutyahugy. Undorító, legalább más tulajdonát tisztelnék.

2022. márc. 30. 15:19
 16/25 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező: Biztos vagy benne hogy minden esetben gazdás kutyák piszkítanak a környékedre?
2022. márc. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Kóbor kutyát még nem láttam.

Viszont rengeteg a kutyás.

2022. márc. 30. 15:49
 18/25 anonim ***** válasza:
53%
Értem.
2022. márc. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
84%
Ez sok helyen probléma, amikor Fonyódon nyaraltam a kutyastrand közelsége miatt, ott is láttam aknát. Jelezheted önkormányzatnál, köztereseknél, de amíg nincs rendszeres ellenőrzés, és ha rajtakapják, akkor birságolás (ugyanis jogszabályi kötelezettség lenne összeszedni, kivéve a vakoknak), addig nem hiszem, hogy fog javulni. Megállókban is tilos a dohányzás, de mivel senkit nem büntetnek érte, ezért rendszeresen látni megállókban dohányzókat. A táblák senkit nem érdekelnek, akik tojnak a szabályokra.
2022. márc. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
53%
Régebben én is sétáltattam a Budapest belvárosában kutyát. Tényleg akadt kutyapiszok, de azért sokat javult a helyzet. A saját kutyám után mindig felvettem a kutyaszart, de ha láttam kutyaszart, ami nem az én kutyámé volt, akkor azt is felvettem. Egyáltalán nem plusz fáradtság, viszont az utca szebb lesz.
2022. márc. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!