Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben kell számítanom...

Ilyen esetben kell számítanom arra, hogy beszálljak az állatorvosi költségekbe?

Figyelt kérdés

Van 2 kutyám, egyáltalán nem tűrik meg az idegen macskákat, csak a miénket.

Ma reggel látom, hogy a szomszéd cicája itt van a fánkon, a kutyák alatta őrzik, a macska farka le lett szerelve.

Napok óta mászkál át ide, ivarzik, a szomszéd el akarja vinni ivartalanítani a napokban.

Kell számítsak arra, hogy beszálljak a költségekbe, mivel az én kutyáim szedték le a macska farkát?


2022. márc. 31. 06:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%
A kutyádar meg kellene nevelni.szerintem fizetned kéne.
2022. márc. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
96%
Az ő felelőssége a saját telkén tartani.
2022. márc. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Őrző védő fajták. Szerinted milyennek kéne lennie egy jól nevelt őrző védőnek? Se idegen embert se idegen állatot nem engednek be a kertbe, de szerintem azzal, hogy oda írtam, hogy a mi cicánkkal nincs problémájuk, sőt, nyalogatják, a macska meg dörgölőzik hozzájuk, ebben benne van, hogy nem idegbeteg macska gyűlölő, hanem csak az idegen macskával van baja, amelyik átjön a kertünkbe.

Az évszázadok alatt kialakított ösztöneit miért kellene kinevelnem belőle, amikor tudatosan vettem ilyen fajtát, és nem átformálni akarom.

2022. márc. 31. 07:01
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Az ő macskája jött át a te telkedre, nem kötelességed fizetni. Csináljon macskabiztos kerítést, ha zavarja, hogy kijár a macskája. Ha egy kocsi ütötte volna el, akkor sem kellene az autó tulajának beszállnia a költségekbe.
2022. márc. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Az én kutyám megy minden kisebb termetű állatra (macska, sün pl. főleg, ha elkezdenek futni előtte), nem egy macskát meg is ölt az udvaromban. Nyilván sajnalom a macskákat, de csak amiatt nem fogom 0-24-ben bezárni a kutyámat, hogy még a SAJÁT kertembe se mehessen ki, mert más gyökér és nem képes szélnek ereszti a macskáját.

(Házon kívül mindenhol pórázon sétálunk, pont emiatt)

2022. márc. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%

Nem. Még ha feljelentene sem. Kiröhögnék. Törvénybe is az van, hogy az állattartó köteles az állatait a saját telkén belül tartani. Az hogy erre fütyülnek a macskások az más téma..

Sajnálom a macskát, ilyen ökör gazdi mellett nem sokáig fog életben maradni. Amúgy az ivartalanított macska is eljárkál. Nem fog a gazdi kertjében csücsülni egész nap.

2022. márc. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
20%
A saját telkén kell tartsa a macskát, de egy jól nevelt kutya, az örző-védő sem tép szét semmit, max megfogja a betörőt
2022. márc. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
35%
Én emberségből és a macska érdekében beszállnék, de egyébként nem kötelességed. A szomszéd kötelessége lett volna a saját telkén tartani - főleg, ha figyelmeztetted, hogy a kutyáid nem tűrik az idegen macskákat. Ez megtörtént?
2022. márc. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 qkker1 ***** válasza:
89%

"A kutyádar meg kellene nevelni.szerintem fizetned kéne."


Miért is? A macsek kószált át, nem a kérdező kutyái!

2022. márc. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem, ő nem tartotta a saját telkén a macskát, és még csak nem is közterületen történt, hanem a te tulajdonodban lévő ingatlan területén.
2022. márc. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!