Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám màr egy órája nyüszít...

A kutyám màr egy órája nyüszít megállás nélkül. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Panelban élek, a kutya konyhában, meg az előszobàban szokott mozogni, a szobába nem engedem be. Ma viszont nem voltam itthon, és magára hagytam egy órára (nem tudtam magammal vinni, a rokonom pedig nem vállalta), nem szoktam soha magára hagyni. A lényeg, hogy valahogy beszökött a szobába, és mióta itthon vagyok (egy órája kb) itt ül a csukott szobaajtó előtt, és nyüszít. Már voltunk lent sétálni, evett, ivott, dolgát elvégezte. Szoktunk játszani is, foglalkozom vele amennyit csak tudok, és próbálom tanítani is.

Nemrég van nálam, kb egy hónapja. Nincs még ivartalanítva, egy éves. Életem első kutyája.

Mit kéne vele csinálnom, hogy abbahagyja? Kimentem hozzá, de csak annyira hagyja abba a nyüszítést, míg kint vagyok vele.

Tippek?

Csak normális válaszokat kérek, beszólàsok, meg "kamu" meg hasonló dumák nem érdekelnek! Köszönöm!


2022. márc. 31. 20:53
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
91%
Minek kutya, ha allergiás vagy a szőrére? Amúgy meg, ha most nem vagy rosszul, ha beengeded sem lesz semmi bajod tőle, így is egy légtérben vagytok.
2022. márc. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
77%

Tehát a kutya nyüszít és erre te kimész és elkezded nyugtatni? Lényegében elkezded megdicsérni és megerősíteni ezt? Ha így van, miért várod, hogy abba hagyja, ha te pont a nyüszítésre erősítesz rá?

Mi az, hogy nem tudod megértetni, hogy a szobába nem mehet be? Ez egy szimpla, egyszerű kapuszabály. Ha ennyire nem megy a nevelés, nagyon kellene nektek egy kutyasuli vagy oktató.

2022. márc. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:

Állandóan szellőztetek, meg mindennap egyszer-kétszer felporszívózok, meg nem jön be a szobába, pláne nem a szőnyegre, amibe beletapad a szőre(nagyon hullik a szőre), így bírom ki.

Voltam egy albérletben, ahol lakótársamnak volt kutyája, ami bement mindenhova, hozzám is bejárt mikor nem voltam otthon, sokszor még levegőt is alig kaptam...Tudom milyen az allergiám.

Meg mint írtam családi házba fogok költözni, ott már nem benti kutya lesz.

Igazából talált kutyus, séta közben talált ránk, ránk ugrált, még játszani akart, nem volt rajta nyakörv, és így hazahoztuk(mondjuk eleve követett minket). Facebookra, meg ide-oda kitettük, hogy hátha keresi valaki, de nem jelentkezett érte senki. Chip nem volt benne, megvizsgàlgatattuk, meg beoltattuk, majd megtartottuk.

2022. márc. 31. 21:23
 14/39 A kérdező kommentje:
A kutyasulit már nézegettem, elég valószínű, hogy élni is fogok a lehetőséggel, és elmegyünk egybe a közeljövőben.
2022. márc. 31. 21:24
 15/39 anonim ***** válasza:
95%
#3 Nem minden kutya válik szepássá. Ok, nálad nem az, de a kérdező kutyájáról van szó, nem a tiédről. A kutyáknak is van lelke, éreznek, magányosak, szomorúak tudnak lenni és képesek annyira megszokni a gazdi jelenlétét, hogy szoronganak, ha nincs ott. Nemtudom ezen mit nem lehet érteni. Általában ezt eredményezi a 0-24 együttlét, hiába próbálod szépíteni azzal, hogy a te kutyád kivétel.
2022. márc. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
93%
Ennyi erővel a konyhába se engedd be, mert hullik a szőre, elvégre ott eszel, nem? jaj... A kutyatartás egyenlő azzal, hogy lesz szőr ott is, ahol nem is gondolnád. Valószínűleg azért nyüszít, mert úgy érzi, hogy meg kell téged védjen, légy határozott és szólj rá magabiztosan, és kérlek ne simogasd ha sír, ezzel csak azt erősíted benne, hogy jó ha sír.
2022. márc. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
24%

"Valószínűleg azért nyüszít, mert úgy érzi, hogy meg kell téged védjen, légy határozott és szólj rá magabiztosan, és kérlek ne simogasd ha sír, ezzel csak azt erősíted benne, hogy jó ha sír."


Ez úgy ahogy van, pontról pontra nettó hülyeség.


Ez még még kifejezetten gonosz is :" és kérlek ne simogasd ha sír, ezzel csak azt erősíted benne, hogy jó ha sír. "

2022. márc. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
36%

#17:

Máshova menjél már a beszólogatásaiddal!

2022. márc. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
44%
A kutya nem ember, hangszínből és gesztusokból ért, ha simi van, akkor azt hiszi, hogy jó, amit csinál. Egy kutyát neked kell irányítani, és ne a kutya irányítsa már a gazdát. Beszélhetünk itt kedvességről a kutya részéről, ha nagyon el van kényeztetve egy kutya, akkor a fejedre nől, persze nem bántalmazni(!) kell, hanem meg kell húzni a határokat, mit szabad és mit nem, erélyes hangnemben.
2022. márc. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
51%

#17 De ha egyszer ostobaságokat kövelesz a kerdezőtől!


Na mindegy biztosan ki tudja szűrni hogy mi a hülyeség és mi nem.

2022. márc. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!