Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám màr egy órája nyüszít...

A kutyám màr egy órája nyüszít megállás nélkül. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Panelban élek, a kutya konyhában, meg az előszobàban szokott mozogni, a szobába nem engedem be. Ma viszont nem voltam itthon, és magára hagytam egy órára (nem tudtam magammal vinni, a rokonom pedig nem vállalta), nem szoktam soha magára hagyni. A lényeg, hogy valahogy beszökött a szobába, és mióta itthon vagyok (egy órája kb) itt ül a csukott szobaajtó előtt, és nyüszít. Már voltunk lent sétálni, evett, ivott, dolgát elvégezte. Szoktunk játszani is, foglalkozom vele amennyit csak tudok, és próbálom tanítani is.

Nemrég van nálam, kb egy hónapja. Nincs még ivartalanítva, egy éves. Életem első kutyája.

Mit kéne vele csinálnom, hogy abbahagyja? Kimentem hozzá, de csak annyira hagyja abba a nyüszítést, míg kint vagyok vele.

Tippek?

Csak normális válaszokat kérek, beszólàsok, meg "kamu" meg hasonló dumák nem érdekelnek! Köszönöm!


2022. márc. 31. 20:53
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
46%
Köszi 18-as :) , 17-es látszik, hogy nincs kutyád :D
2022. márc. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
13%

21# 2 darab tökéletesen egészséges, életvidám, mentálisan kiegyensúlyozott, szófogadó kutyám van.


És képzeld 🤣 EGYIKNEK SEM tanítottam meg, hogy "ÜLJ", "FEKSZIK", mert rohadtul nincsenek diktatórikus hajlamaim.

Az én kutyám nem "dolgoznak", nem "jutalomfalatot" kapnak hanem finom falatokat (nem tudom érthető-e a különbség) és nem csak azért simogatom meg a kis fejecskéjüket ha szófogadóak voltak és csicskáztak parancsszóra a gazdinak ezért "dicséret" címszó alatt, hanem mert szeretem őket.


De ti vigyétek csak kiképző iskolába a kutyáitokat megtanulni parancsra dolgozni, hülye feladatokat végrehajtani.

Dicsekedjetek, hogy a ti pedigrés (nem szapis korcs) kutyáitok iskolázott, jól dolgozik, füttyre a labaitok mellé ül, nagy hangon oktatni hogy ha sír a kutya, akkor Isten ments megsimogatni mert az azt "erősítené benne hogy szabad és ügyes dolog sírnia", erőteljesen rá kell szólni inkább.


"Barfozzatok" , hiszen ez a legújabb divat (persze gondosan elhallgatva a hatalmas fertőzésveszélyt ami vele jár és a fertőzéses esetek eltusolása) adjátok a nyers, ki tudja honnan összeszedett fagyasztott, kiolvasztott stb húsokat szerencsétlen kutyáitoknak és itt is oktassátok a tudatlanok aki, hogy TILOS a barfot (nyers húsok) összekeverni egyéb ételekkel, a házi koszt meg szörnyűség!


Hirtelen ennyi.


Akinek nem inge ne vegye magára!

2022. márc. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó, ezzel csak azt mondtad, hogy nincsenek magas energiaszintű, magas ösztönszintű kutyáid, akikkel dolgozni kell, akiknek munka kell. Nincsenek kemény kutyáid, akiknek valóban kell a nevelés. Vagy azok vannak, csak te nem elégíted ki az igényeiket. Munkakutyáim vannak, az életük a munka, úgyhogy ezt a pedigrázős, kutyaiskolás baromságot inkább hagyd, drága.
2022. márc. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
97%
22-es: na ràtapintottál a lènyegre. Pont az ilyen barmok jokedvü Fifijei miatt tudnak a milyeink füttyre lábhoz ülni, mert ha nem így lenne, a neveletlen odarohangálós Fifikböl max a vattapacsokat szedegethetnéd. Szívesen!
2022. márc. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
4%

22-es: na ràtapintottál a lènyegre. Pont az ilyen barmok jokedvü Fifijei miatt tudnak a milyeink füttyre lábhoz ülni, mert ha nem így lenne, a neveletlen odarohangálós Fifikböl max a vattapacsokat szedegethetnéd. Szívesen!


Ezek az állatok amik neked vannak, nem kutyák hanem közveszélyes, idegbeteg izomcsomók. (hű tükörképei a komplexusos gazdáknak)

Persze hogy füttyre lábhoz kell tudni őket hívni, hiszen erőt fitogtatni lehet futtatni őket de ha egy ovist vagy egy nyugdíjast a parkban széttépnek, akkor börtön jár érte.

2022. márc. 31. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
86%
Drága utolsó, ha egy neveletlen, behívást és maradást sem ismerő kutyát tép meg egy megfelelően és szabályosan tartott kutya, az nem bűncselekmény. Szégyen, hogy ha nem tanítasz meg olyan fölösleges trükköket, mint pl. a behívás vagy a láb mellett maradás. Tudod, a póráz bármikor elszakadhat, a karabiner bármikor eltörhet. Vagy te olyan fölösleges dolgokat nem is művelsz, mint a sétáltatás, foglalkozás?
2022. márc. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
20%

"Szégyen, hogy ha nem tanítasz meg olyan fölösleges trükköket, mint pl. a behívás vagy a láb mellett maradás. "

Egy szóval nem írtam, hogy ezeket nem tanítottam meg neki, hiszen muszáj, életveszélyes lenne a hianyuk.

Csak nálam ez úgy hangzik hogy : "gyere ide", azonnal jön mert a hangsúlyból érzi hogy ez fontos, sürgős, kell.

Ül, fekszik helyett: várjál. Ebben az esetben leül. Ha hosszabb ideig kell várnunk, akkor vagy saját magától lefekszik, vagy picit megnyomom a hátát és megismétlem hogy "várjál", ekkor lefekszik.


Teljesen szófogadóak csak lightosabb a stílus és a hozzáállás.

2022. márc. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit elkanyarodtatotok a témától. A kérdező kutyájáról van szó, nem máséról. A pontozás alapján meg így is látszik, kinek kéne csendben maradnia..
2022. márc. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
16%
29# Köszönjük kibic 👍😂
2022. márc. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
29%

Csányi Vilmos

biológus, biokémikus, etológus


[link]

2022. márc. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!