Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam egyedül evésre?

Hogyan szoktassam egyedül evésre?

Figyelt kérdés
Napi 2x eszik, a vacsival nincs gond, szépen megeszi, ott lehet hagyni. De reggelinél ott kell vele lenni, amíg meg nem eszi, különben otthagyja, pláne ha valami történés van, mert minden fontosabb, mint a kaja. Próbáltam elvenni tőle ilyenkor a kaját, nem vált be. Próbáltam fokozatosan arrébb menni, de ha messzebb vagyok, vagy nem lát, már jön is utánam ellenőrizni, hogy hol vagyok. Próbáltam jobban lefárasztani reggel, hogy éhesebb legyen, de nem az étvágya a gond és nem is a táp, másikkal is ugyanígy volt. Etetőtál sem lett arrébb rakva, hogy a hely zavarja. 1 éves, kinti kutya, ha ez számít.
2022. ápr. 7. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, sajnos nem tudok segíteni, de az enyém is pont ilyen, főleg tavasszal. Az enyém kinti-benti, reggel általában benn kap enni, itt sokkal kevesebb az inger, ami elterelné a figyelmét. Sokszor beválik, de nem mindig. A vacsorát kinn is simán megeszi.
2022. ápr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pedig ha nem a táp és nem a megfelelő mozgás hiánya a gond és az egészsége is rendben van, akkor csak az étvágyával lehet probléma.

Ha egy kutya csak ímmel-ámmal, társaság mellett eszik, akkor valójában nem éhes. Ha nem egészségügyi probléma áll a háttérben és nem is válogatós, itt valószínűleg nem ezekkel van gond, hiszen a vacsit probléma nélkül megeszi, akkor a legvalószínűbb, hogy túl sokat kap enni. Nincs rajta felesleg?

Én egyébként ha nem eü. gond van és nem túlzottan sovány a kutya biztos nem hagynám pöszmögni a táppal, lerakom elé, ha nélkülem nem eszik, akkor nincs reggeli. Egy idő után megtanulja, hogy ha enni akar, akkor nélküled is eszik.

A másik, hogy felnőtt kutyát, ha nem nagytestű és mély mellkasú és rá van szoktatva, hogy evés után pihenés van elég naponta egyszer etetni. A kutyák emésztése más, mint az emberé, a ragadozó ahhoz van szokva, hogy egyszerre telezabálja magát és utána pihen, nem tesz neki jót ha az emésztőrendszer szinte folyamatosan dolgozik.

2022. ápr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem újkeletű dolog, több hónapja csinálja ezt. Az étvágya rendben van, méltatlankodik, ha később kap reggelit, illetve ha ott vagyok vele, jóízűen megeszi. Csak ugye kicsit zavaró, hogy ott kell szobroznom, amíg eszik. Felesleg nincs rajta, nem is sovány, jó súlyban van, eü probléma sincs. Enni sem kap sokat, az ajánlott mennyiség alatt kap, mert hízékony, ezért is kap napi 2x enni. Ha pl ott vagyok vele, de közben valaki jön, otthagyja a kaját, néha vissza-vissza megy magától enni, de legtöbbször nekem kell rászólni, hogy egyen, mert onnantól, hogy esemény van, nem érdekli. Ha meg nincs semmi történés, nyugodtan ehetne, akkor inkább otthagyja, ha nincs ott senki vele. Ha ilyenkor visszamegyek hozzá, rászólok, hogy egyen, akkor meg szépen megeszi.
2022. ápr. 7. 21:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor adj neki csak este enni.

Nem kell feltetlenul napi ketszer etetni.

2022. ápr. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Így nincs túlterhelve a kutya gyomra, nem savas stb, szóval maradnia kéne a 2 etetésnek. A hízékonysági hajlamra való tekintettel és állatorvosi ajánlás miatt kap napi 2x.
2022. ápr. 8. 00:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!