Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kerüljek közelebb a...

Hogyan kerüljek közelebb a kutyámhoz?

Figyelt kérdés
Van egy 5,5 éves pulikutyám, aki nagyon félénk. Kb 1 éve a mi kutyánk, előtte a szomszédunknál volt eléggé rossz körülmények között..kiskora óta, Napközben láncon volt, azért, hogy"ne kergesse a csibéket".csak éjszaka engedtek el, hogy ne jöjjenek be a rókák.. A szőre is csinbókokban áll.. Az előző helyen vertek is, és tenyleg eggyaltalan nem foglalkoztak vele.. Eddig elég messze jártam suliba, koleszos voltam, de most hogy sulit váltok, rengeteget szeretnek vele foglalkozni, hogy a tovabbi eletet boldogan, szeretetben élje le. Nálunk is vannak állatok, kb. Egész nap birkák, csibék, lovak között van, de én nem szeretném elhanyagolni. (Mar időpontot is kertem kozmetikushoz) mikor még kicsi volt, néha próbálkoztam sétáltatni(mivel megkert a bacsi) de kb 2 haz utan leult, es remegett, kezben kelett hazavinni.. Most már egész szépen sétál, DE csak az erdőben/mezőn ahol nincs tul sok ember.(szerencsem van, mivel a falu vegenel lakunk, es mogottunk erdok vannak) ha a rendes utcan szeretnek vele setalni, egy darabig jo, de ha elkezd ugatni egy masik kutya, vagy jon egy auto, vagy ember, akkor leul a jarda kozepere, es lefagy. Nem is morog, ugat, csak ott ul, es kb el se lehet rangatni... Ha nyulok fele, hogy megsimogassam, latszik rajta, hogy fel.. Azt a fogalmat, hogy "játék" Ő nem ismeri, nem is erdeklodik a jatek fele. Eloszor a jutalomgalatot el se vette a kezembol, mostmár ugy ahogy.. Nem tudom, mit kene tegyek, ahhoz, hogy megbizzon bennem(en egyszer sem bantottam, egyszer veletlenuk raleptem a labara, de utana egybol megsimogattam, adtam neki jutalomfalatot, mert veletlen volt), vagy hogy keruljek hozza közelebb? Tudom, hogy sok idő kell ehhez(felteve ha sikerul kicsit"megtorni") , es szerencsere eleg kitarto vagyok, szoval ezzel nem lesz gond. Ha tudtok valami tanacsot/tippet adni, azt nagyon szépen megköszönöm, es mindenkit felpontozok!!

2022. ápr. 11. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazából ezt tudod csak folytatni. SOk idő kell hozzá míg kicsit felenged és megnyugszik, hogy te nem bántod.
2022. ápr. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Aludjon az ágyadban.
2022. ápr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves 2. Valaszolo, ez azert nem megoldhato, mivel a szuleim szeretik az allatokat, de hogy a hazban legyen, azt nem.. De sokszor csak kimegyek, leulok melle, es o meg alszik melettem, de kosz a valaszt

De varom meg a valaszokat

2022. ápr. 11. 15:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg egy ideig ne csak a jutit hanem az ételt is kézből adni. Azon kívül próbáld meg megismertetni a játékkal, hátha fel tudod idővel egy labdára vagy egy frizbire vonni a figyelmét. Sok közös program, sok séta ott, ahol látod, hogy szeret! Kitartást szerintem jó úton haladtok!🤗
2022. ápr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!