Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta ajánlott?

Milyen fajta ajánlott?

Figyelt kérdés

Nem vagyok már tini, ezért nem gondoltam volna, hogy teszek fel ilyen kérdést.


Leírom gyorsan, hogy milyen családba kerülne a kutya:

kertes házban lakunk, agglomerációban. Pestre járok dolgozni, ez azt jelenti, hogy 5,45kor indulok otthonról és délután 6-7 óra között érek haza.

Feleségem ugyan most otthon van még a két kisgyerekkel, de pár év múlva a Gyerekek oviba mennek, Feleségem meg dolgozni, tehát és Ő is pesten dolgozik, valószínűleg a gyerekek is ide járnának oviba.


Nagyon sok kutya rengeteg törődést igényel, eredetileg staffiban gondolkodtunk, de elbizonytalanodtam. Csak az estéim és a hétvégéim szabadok.


"akkor meg minek neked kutya?" kérdésre előre válaszolva: nem hiszem, hogy csak munkanélküliek, home office-osok és nyugdíjasok tartanak kutyát. Miért is lenne az ő priviliégiumuk a kutyatartás?


Ilyen feltételekkel milyen fajták jöhetnek szóba?


2022. ápr. 14. 10:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem csak a munkanelkuliek tartanak kutyat, neked kell tudni, hogy munka es csalad mellett mennyi ido es energia marad napi szinten a kutyara.


Gondolom kinti kutyat szeretnetek, nekem elso korben a berni pasztor jutott eszembe. Szeret kint lenni, nem annyira munkakutya, mint pl az amstaff vagy hasonlo fajtak, eleg neki naponta 1 ora seta+egy kis jatek, csaladi kutyanak tokeletes. Azert a hosszabb setakat, turakat is birja, hetvegente meg lesz erre ido gondolom.


De munkakutyat szerintem inkabb ne vallaljatok be, mert szenvedes lesz mindenkinek,hiszen nem lesz eleg idotok lefarasztani, akkor pedig kesz a baj.

2022. ápr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Hovarju ***** válasza:
81%
ilyen feltételek mellé nekem is a Berni pásztor jutott eszembe.
2022. ápr. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Berni pásztor nagyon aranyos, csak egy gond van velük: nagyon rövid életűek.
2022. ápr. 14. 10:58
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Hat ez a legtobb nagytesture ervenyes. A kis-kozepes testuek elnek tovabb, de ok meg leginkabb benti tartassal ajanlottak, vagy minimum kinti-benti, telen ugye. Ha ez nektek belefer, akkor mar tobb fajta is szoba johet :)

Nekunk pl tacskonk van gyerek mellett, lusta mint a dog, de imad setalni is, persze.

Azt mondjak, hogy nagyon makacs, de akkor nekunk vagy szerencsenk volt vagy csak ennyire jol sikerult a nevelese, de abszolut kezelheto, hallgat rank, imadja a gyereket is, nagyon turelmes.

Mondjuk a lanyom mar 4 eves volt, amikor kutyusunk lett, nagyon szepen bant vele elso perctol kezdve, gondolom ez is szamit.


Napi kb 1,5 orat setalunk vele, kiveve, ha esik az eso, akkor utal kimenni...:D

A setakon es jatekon kivul meg csak alszik/ fekszik egesz nap.

2022. ápr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván nem csak home office-ban dolgozók tarthatnak kutyát, de a napi 12-13 óra távollét mellett ez kivitelezhetetlen lesz neked. Hazaesel 7-re, kell még foglalkozni a gyerekekkel, elmenni bevásárolni vagy egyéb teendő jön közbe, gyakorlatilag semmi időd nem lesz a kutyára, jó esetben napi 1 óra. Ez egy kutyának sem elég, szét fog szedni mindent unalmában. Én már attól rosszul érzem magam, ha néha 6 órára egyedül hagyom a kutyát, nemhogy egész napra…nem lesz időd normálisan megnevelni, lemozgatni, ezt már most mondom. Rá fogsz jönni magadtól is és akkor megy majd szegény a menhelyre. Szerintem nem kéne kutyát tartanod ilyen körülmények mellett, ne csak azt tartsd szem előtt, hogy te mit akarsz, hanem hogy a kutyának mi a jó. Ezt hívják felelősségteljességnek.
2022. ápr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%
Én azt javaslom saját tapasztalataim alapján, hogy ha ilyen sokat vagytok/lesztek távol, akkor 2 kutyában gondolkodj, ne egyben! Nekem egy skót juhászom és egy Cavalier Charles King spániel kutyám van az udvaron, de bármikor bejöhetnek. Szinte egyidősek, pár hét különbséggel lettek. Teljesen össze vannak nőve, mindent együtt csinálnak és soha nem unatkoznak!
2022. ápr. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5/5: látszik még gyerek vagy, így nem állnék le vitatkozni veled...


A többieknek köszönöm a válaszokat!

2022. ápr. 14. 11:47
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

#7

A gyerek itt te vagy, mert nem vagy képes magadon kívül másra is gondolni. Önző vagy és felelőtlen. Persze szerezz kutyát, csak majd ne csodálkozz, ha folyton elszökik és szétszed mindent. A kutya nem olyan, mint egy könyv a polcon, hogy néha leveszed, lapozgatod, aztán visszateszed “oszt jólvan”. Ez egy érző lény, akivel napi több órát kell foglalkozni, már amennyiben boldog és jólnevelt kutyát szeretnél, nem csak egy kerti díszt.


Üdv egy évek óta dolgozó, felnőtt ember, aki úgy vállalt kutyát, hogy van rá ideje és pénze. De nyilván én vagyok a gyerek kettőnk közül..😅

2022. ápr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%

Pedig, ilyen feltételek mellett neked nem való kutya. 12-13 óra egyedül, az rengeteg.


Es de, kutyát tartani nem kötelező, ha te privilégiumnak nevezed, akkor nevezd annak. Én úgy nevezem, hogy csak akkor vállalok egy rám utalt élőlényt, ha megvan hozzá a megfelelő háttér, életvitel. Világ életemben akartam kutyát, de csak 30 éves koromra kerültem olyan helyzetbe, hogy adottak voltak hozzá a feltételek. Nem értem, egy apának, aki elvileg más emberi lényekért képes felelősséget vállalni, ez miért nem evidens!

2022. ápr. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs időtök lemozgatni a kutyát, akkor kintre nagy testű, kis mozgásigényű kutyák jöhetnek csak szóba, amik jobban elvannak egyedül is. Pl.Bernáthegyi, újfundlandi, Kau, Káj, Moszi, Csau-csau, masztiff.

Te reggeltől estig dolgozol, 12 óra egyedüllét kinti és benti kutyának is sok. Tehát a kutyázás nagy részét a feleséged fogja csinálni.

A tenyésztők szerződéssel adják el a kutyákat, amiben nagyon sok kutyafajtánál a kutyasuli is elvárt, esetenként kötelezően teljesítendő dolog. Ezt megtudja oldani a feleséged? Illetve maga az, hogy mennyit tudtok foglalkozni a kutyával/nap és mennyire vagytok kezdő kutyatartók, nagyon meghatározó abban, hogy egyáltalán neked/nektek való-e az adott fajta. Ezt azért írom le, mert amstaff-ot pl nem ad kintre tenyésztő, ezen felül keményebb, határozottabb nevelést igényel, amire ha nincs időtök, nem fog menni. Mikor felveszed a tenyésztővel a kapcsolatot, kell egy rövid, de lényegre törő bemutatkozás, hogy éltek, milyen életvitelt élne nálatok a kutya, tehát a tenyésztő dönt ilyen értelemben helyettetek. Menhelyeken és fajtamentésnél is hasonló a szitu, szerződés van és fontos az életviteletek. Csak bizonyos kutyákat adnak kintre, néhol szó szerint indokolatlan mértékben átesnek a ló túloldalára.

Ha megvan az adott fajta, akkor kölyök kutya érkezik a házhoz. Sokat kell vele játszani, foglalkozni, nevelni, kutyaovi/suli stb. Te ugye dolgozol. A feleséged meg tudja oldani 2 kisgyerek mellett a kiskutyázást is?

Ha nem, akkor inkább felnőtt kutya kellene, akivel már könnyebb, aki önállóbb. Ez esetben menhely, fajtamentés jön ugye szóba vagy mondjuk örökbe is fogadhattok egy keverék kutyát (ha nem ragaszkodtok a fajtatisztához) magánembertől, akinél nincsenek kikötések. (Nem szapis, hanem mondjuk olyan kutya, akinek meghalt a gazdája és családot keresnek neki)

Tegyük fel, ez is megtörtént, nálatok a felnőtt kutya. A feleségedet lefárasztja a 2 kisgyerek, később ugye dolgozni is fog, te meg este esel haza a melóból fáradtan. A kutya egész nap nemigen mozgott, el kell vinned sétálni, játszanod kell vele, tanítani, nevelni stb. De közben a gyerekek rajtad lógnak a feleséged hív vacsorázni, kezdődik a kedvenc filmed, túl hideg van kint, esik az eső stb. Ha nem mozgatod le a kutyát, rombolni fog a kertben és nagy eséllyel szökni is fog.

Nem akarok kisregényt írni, lényeg a lényeg, javarészt a feleségeden múlik, mennyi időt tud a kutyára fordítani gyerekek, házimunka, meló és egyebek mellett. Nyilván számít az is, hogy hétvégente mennyire vagytok aktívak, nagyobb séta, túra játszik-e, vagy otthonülő típusok vagytok. Remélem nem szimplán az udvaron gondoltad tartani, séta és minden egyéb nélkül, mert a kutya nem fogja magát lefárasztani ingerszegény környezetben, max rombolással.

Tehát elsősorban a feleségeddel beszéld ezt meg, hogy egyáltalán beleférne-e az életetekbe egy kutya, mennyi időtök lenne rá. Pl jelen helyzetben, gyerekek mellett eltudná-e vinni sétálni akár napi többször is a kutyát, vagy mikor már dolgozik, meló előtt belefér-e az idejébe a kutyasétáltatás. A helyetekben elgondolkoznék kistestű, kis mozgásigényű kutyán is, persze benti, vagy kinti-benti tartással. Nyilván a benti kutya ugyanúgy javarészt a feleséged terhe lenne, de talán este és hétvégente te is több időt tudnál rá szánni, mintha kinti lenne.

2022. ápr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!