Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya fajta ajánlott...

Milyen kutya fajta ajánlott ilyen tartási viszonyok között?

Figyelt kérdés

Idén nyáron Július vége felé szeretnék egy kutyát venni, viszont nem tudom vagyis nem vagyok benne biztos milyen fajtát szeretnék/amilyen fajtát szeretnék az jó lenne-e nekem.

Szóval elsőnek ott kezdeném, hogy milyen környezetben lenne tartva:

Viszonylag nagy kertünk van, viszont elég sok virágágyás, cserepesvirág stb.. van a kertben így csak kennelben tarthatom, hogy ne ássa azokat ki. Vidékről járok be iskolába (reggel 5-6-kor mikor hogy) így a reggeli séta elég felejtős lenne a kutyus számára, etetés, itatás aztán mennem kéne iskolába. Délután 15-16 óra körül érek haza, addig a kennelben egyedül kéne lennie, kivéve hétvégén és szünetekben persze. Olyan 17-17:30 körül végzek az otthoni munkákkal, tanulással és utána tudnék foglalkozni vele. Egy kis játék majd mivel hobbi futó vagyok így elengedhetetlen kétnaponta egy kisebb táv, aztán idővel attól függetlenül ahogy a kutyus (meg persze én) bírom a táv növelése. Futás után pedig ha nem fáradt le elégé még egy kis játék alvás előtt.

---Ezek a terveim, nade, hogy ezt milyen fajta kutyával lehetne megvalósítás arra tanácsokat kérnék---

Nézegettem kutyusokat, egyenlőre a Szibériai husky a legnagyobb szerelmem viszont félek attól hogy azt a több órás bezártságot nem viselné jól. Vélemények?



2018. jún. 2. 20:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos, így semmilyen. Husky végképp nem, de semmilyen kutyának nem élet az, ha 24 órából kb. 22-t kennelben él. Neveletlen, frusztrált lesz. A leírtaknál minden kutyának több foglalkozásra van szüksége, és nem csak futásra.
2018. jún. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Huskyt felejtsd el, többek között nem elég a mozgás sem neki.


Reggel nem tudsz korábban kelni, hogy egy séta beleférjen? Ez így nagyon vacak.

2018. jún. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Huskyt, ha nem csak a küllemén akad meg a szemed, felejtsd el. Kennelben élés nem élet, vahy szép kerted van egészben, vagy kutyád, és szép kerted, részben. A fizikai fárasztás nem sok egy kutyának, huskynak meg pláne. Alig tudnál vele foglalkozni, fél hatig ő a kennelben dekkol. Tele lesz viselkedési hibákkal, ez egy nagyon foglalkozásigényes kutya.
2018. jún. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyet. Ez nem élet neki, hogy a kennelbe van kicsapva.


Ez megint annak a tipikus esete, hogy a gyerek akar kutyát, a szülők meg nem. Hidd el nekem, hogy egy kutya neveléséhez támogatásra lesz szükséged a szüleid részéről, nélkülük nem fog menni. Ha beteg leszel, elutazol, stb.


Abbol kiindulva, hogy most is fintosabb a virág, mint a kutya jóléte, a szükséges támogatást nem adnák meg. Ne legyen kutyád így, mindenkinek csak rossz lesz!

2018. jún. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyet :O

Nem is értem ezt hogyan gondoltad. Esetleg macska?

2018. jún. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez több szempontból is ki van zárva.

Gondolom gyerek vagy még.

Eleve, ha még a fajtát sem tudod, akkor nem valószínű, hogy találsz értelmes tenyésztőnél két hónap múlva kiskutyát.

Még a menhelyet se mondanám, mert lényegében napi 22 órát kennelben, ugyanaz, mint a menhelyen. Nagyon nem elég semmilyen kutyának, hogy napi 10 percet játszol vele, meg kétnaponta futsz vele egy kisebb távot meg odadobod elé a kaját-piát.

Ez így nem lesz jó. Ha reggel tudnál fél órával előbb kelni, hogy megjárasd még suli előtt is egyet, akár ha nagyobb lesz biciklis futtatás is tök jó, mert jobban elfárad. Illetve hetente legalább 3x kéne nagyot sétálnia (2-3órát), amikor másik kutyákkal is találkozhat stb.

Ez így nagyon sivár.

Várj még a kutyatartással, majd ha nagyobb leszel vagy külön költözöl, esetleg megfelezitek a kertet a kutyával, illetve több időt tudsz rászánni, akkor majd.

2018. jún. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez így felejtős

- kennel egész nap, egxedül

- ősztől tavaszig csak sötétben "látna" (már ha tényleg hajlandó lennél minden nap a hidegben, sötétben egyáltalán a kennelig kimenni, aminek az esélye igen csekély)

- minden kutyát be kell engedni néha a lakásba: amíg kicsi, amikor öreg, amikor extrém hideg van, amikor villámlik, amikor petárdáznak stb.


Meg amúgy is rossz hozzáállás ez a "virág miatt kennel". El kell dönteni, melyik a fontosabb: a tip-top ház / kert vagy a kutya. Mert főleg kezdetben (ami ha kölyköt akarnál, hosszabb idő is lehet) mindig vannak károk, akkor is, ha rengeteget foglalkozol vele, pláne, ha csak ilyen keveset.

Hosszabb távon viszont NEVELNI kell, nem bezárni. A mienk pl. 2 helyen ásott a kertben, ott hagytuk, máshol viszont nem. A mostani is kikerüli futás közben a virágokat, de azért volt 2-3 virág, ami nem tetszett neki:S (a kert egy bizonyos pontján).

Szóval az állattartás kompromisszumokkal, türelemmel, sok idővel stb. jár.

2018. jún. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

Simogatható játék kutyát ajánlanék egyenlőre ne haragudj!

Semmilyen szinten nem akarlak megbántani, de ez így édes kevés. És az egész napos kennel a virágok miatt elég durva.

Kutyust akkor vállalj, amikor több időd van rá. Reggel fel tudsz kelni 1 órával korábban, és lehet sétálni nyugodtan, vagy foglalkozni vele egy kicsit. Ő egésznap várna rád, te meg a kötelező feladataiddal foglalkoznál, és alig jutna idő rá :(

Szerintem inkább egy nyuszit, vagy tengerimalacot fogadj örökbe, és ha időd úgy engedi, és nem kennelben lenne egésznap, akkor majd kutyus is jöhet a házhoz.

A malacka & nyúl & hörcsög tartás nem drága, és nem igényel annyi törődést, mint egy kutya, akinek a szeme fénye, és élete értelme vagy.

Legszívesebben a két kutyám mellé még hoznék vagy 3-at, sőt inkább egy egész menhelyet, de tudom, hogy nem lenne jó sorsuk, mert annyi kutya felé nem tudnék figyelni.

Esetleg menhelyre kijárhatsz hónapokig több órára, és habár nem a tied a kutyus, de akár naponta is sétáltathatsz, segíthetsz az árváknak.

Hidd el ilyen feltételek mellé nem való kutya a kertetekbe. Kínzás lenne neki.

Ha a kertben tudnád tartani, úgy hogy az egész az "övé" lenne, és lenne szabad tere bőven mászkálni, rohangálni, jelezni stb, akkor más lenne a helyzet. Próbálkozz a szülőknél a virágok eltávolítását, áthelyezését akármi, és akkor akár jöhet is egy kutyus, és picit a szabadidődön is kellene csiszolni. Sok tanulás, séta, futás, úszás, kirándulás stb :)

2018. jún. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, valószínűleg igazatok van, mamámmal élek, ő nem ellenzi a kutyatartást, ha kennelben lenne tartva, de ez így tényleg nem lenne jó neki :/

Az állatmenhelyes ötlet tetszik/tetszene, de közösségi szolgálat miatt 50 órát kell ledolgoznom érettségihez, önkénteskedni és már így is állatmenhelyen vagyok, igaz az 50 óra rég letelt de imádom így hétvégente is bejárok segíteni amikor csak tudok 😁

A reggeli hamarabb felkelés megoldható, max hamarabb fekszek le, de ennyit bőven megérne. Viszont az egész napos kennelbe tartás átgondolva tényleg nem lenne jó :/ Köszönöm szépen a válaszokat, azt hiszem várok még a kutyatartással.

(16/f)

2018. jún. 3. 07:09
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Végre egy értelmes ember, aki felfogja, hogy nem való neki kutya.
2018. jún. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!