Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyatartók közül sokan...

A kutyatartók közül sokan miért lenézőek azzal akinek macskái vannak?

Figyelt kérdés

Olyan mintha ez egy ilyen divat lenne. És a macskások többségének viszont semmi baja nincsen a kutyákkal csak pl az ő napirendjukhoz jobban passzol egy macska mint egy kutya. Nyilván kitalalhato hogy nekem macskáim vannak de imádom a kutyákat is. Csak nem tudnék róla jól gondoskodni ezért van inkább macskám.


És tényleg azt tapasztalom hogy a macskások meg leszarják az egész kinek milyen állata van mizériát és egyformán szeretnek minden állatot.


2022. ápr. 20. 09:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
91%
Kutyás vagyok és papagájtartó (díszmadaras korábban voltam). Nem nézem le a macskásokat, csak nekem a madarak miatt valószínűleg nem lesz. Azokat nézem le, akik hagyják kóborolni az állataikat, akár kutyás, akár macskás, mert az ilyen állattartókat nem tartom felelős állattartónak, és általában probléma is szokott lenni az ilyen boldog szabad állatok miatt, esetleg soha nem térnek haza, elpusztulnak, akkor persze sajnálni kell őket.
2022. ápr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
15%
A macska nem akar csoportban dolgozni,nem hajt vegre parancsot. Amolyan a tiszoc csinal,amit o akar . Szamara nincsenek szabalyok tiszteletlen az emberrel. Kosz,nem kerek belole es nem szimpatikus az az ember,akinek ez bejon.
2022. ápr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Tessék! Na ugye megmondtam! Jó tudom ez csak egy vélemény, de személyesen is hallok ilyent. A macska elutasítottabb és sokszor kombinálnak hogy a gazdája is olyan izééé. Jó ez most itt csak 1 ember, nem reprezentatív de akkor is..
2022. ápr. 20. 18:59
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nézem le a macskásokat.


Csak dühítő néhány felfogás a macskások részéről.


Pl lépcsőházunkban van két macskás szomszéd. Sokszor felügyelet nélkül kiengedik a lépcsőházba a macskáikat. Nem tudom mi okból.

Aztán én ha megyek le/fel a két kutyával akkor aztán van harc. 21 kgos és egy 6 kgos kutyám van. A kicsi vísit ha macskát lát. Nagyot behecceli. Aztán rángatnak le a lépcsőn a macskák meg bacnak meg mozdulni. Na és akkor eszelhetem ki mi a jó büds..francot csináljak.. Ilyenkor ki kell kössem a kutyáimat és kopogni a szomszédnak,hogy legyen szívesen bevinni a macskáját,mert mi le vagy éppen fel mennénk és a macska miatt nem tudunk. jajj bocsi.. Csak ha óvatlan pillanatban nem úgy fogom a pórázt és a két kutyám szét szedi a macskáikat akkor nem tudom mit fognak hozzá szólni.

Mindkettő vadászkutya,nincsenek macskához szoktatva,nincs is ismeretségi körben. Utcán pont leszarják a macskákat de a lépcsőház egy zárt szűk hely ott beindul a vadászösztön.


Ilyenkor elképedek,hogy nem féltik a macskájukat????

Én kutyáim pórázon vannak a lépcsőházban. Nem tudom a macska mi jogon van felügyelet nélkül kizárva.


Nem szeretném,hogy vér follyón engem is megviselne ha széttépnék vmelyik cicát. De sajnos vádász zsákmány és ösztönök sok mindent felürírnak a kutyákban.

Hiába beszéltem a szomszédokkal,veszett fejsze.


A másik pedig mamám szomszédja,ha megyünk fel (kertes házban lakik) mindig a kertet átkell vizsgálni,mert a szomszéd macskái átjárnak szarni,kutyáim meg feleszik. Mondta mama nem egyszer a HÁZBÓL kergette ki a macskát seprűvel,mert bement. Ha takarít felmos akkor a bejárati ajtót nyitva hagyja,hogy szellőzön és száradjon a padló.


Nem értem a macskások mi jogon engedik így szabadjára a macskáikat és nem törődve azzal,hogy más kertjébe szarnak,más házába bemennek,meg ugy mindenhová. Engem ez irritál,aztán sír a szájuk ha megmérgezik Cirmit meg elüti a kocsi,szétszedi egy kutya.

Macskások 80%nál nincs felelőstudatos tartás.


Kutyásokat is elítélem akik hagyják kóborlni a kutyáikat,vagy éppen agresszív és behivhatatlan a kutyájuk.

2022. ápr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Szerintem amiket felsoroltál ezek annyira közvetlen dolgok hogy épeszű ember el ítéli ha kutyás ha macskás. A szabadjára engedem az állatom nem macskások tulajdonság én falun élek itt a kutyákat nem zárják rendesen a telken belül. Az a baj hogy a te példádban, ha nem macskát hanem vadászgörényt vagy bármilyen más állatot amit zsákmánynak tekint a kutyád(vagy a kisebbik fél tőle) engednének szabadon a lépcsőházban az ugyan úgy zavarna. Ilyesformán neked nem kifejezetten a macskákról és macskásokkal szemben van negatív vagy rossz véleményed mint az előző válaszolónak hanem egyszerűen csak a felelőtlen állattartókkal szemben. Pesten a barátnőmnél meg a parkban nem szedik össze a szart a kutyáik iránt és ez engem nagyon zavar hogy lépten nyomom arra kell figyelnem hogy ne lépjek bele én vagy a gyerekek amikor ki megyünk. De ez sem úgy alltaban a kutyatartók mint inkább az egyes kutyatartó emberek felelőssége.


A kérdés arról szól hogy vannak olyan emberek akiknek igazából különösebb oka nincsen rá hogy rossz véleménnyel legyen róluk vagy a gazdáikrol de mégis van egy ilyen esszenciája és furcsa érvelése hogy miért gondol rosszat róluk vagy tartja őket furának míg fordítva ilyen nincsen a macskát tartó emberek körében ilyen frontálisan.


Ez a tézis. És a vita az árról szól hogy ennek van e valóság alapja vagy nincsen. Az önmagában bármilyen állattartókkal és az állataikkal mások életét közvetlenül nehezítő esetek egy másik téma.

2022. ápr. 23. 17:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!