Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parvos kutya itatása.. sos???

Parvos kutya itatása.. sos???

Figyelt kérdés
Sziasztok, a féléves kutyám sajnos az orvosa szerint parvos. A tünetek szombat éjjel óta vannak és az első infuziot kedd este kapta. Ma már napi 2 injekcion túl vagyunk. Az orvos szerint nem adható neki se étel se ital. De már inna magától.. szabad adnom neki?

2022. ápr. 20. 23:11
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
83%

Ez kifejezetten az a szitu ami miatt éjjel egykor is telefonálgatni kezdenék, illem ide illem oda.

Hogy van a kutyus?

2022. ápr. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
92%
Honnét szedte a kérdező, hogy ne itassa a kutyát napokig? Nekünk megmondta a doki, amig nem iszik magától, addig itassuk fecskendővel apránként.
2022. ápr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
92%
Az a kutya szomjan fog halni! Az állat még addig se bírja,mint az ember...Itasd meg!
2022. ápr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
91%

"Mivel vírusos megbetegedésről van szó, az orvos minden esetben tüneti kezelést végez. Meg kell előzni a másodlagos bakteriális fertőzések kialakulását - intenzív terápia és a keringési rendszer támogatása áll az első helyen. Fontos az állat folyadékháztartásának mielőbbi helyreállítása a súlyos hasmenést követő dehidráció ellensúlyozására az elektrolit- és a fehérjeszint állandó megfigyelése mellett. A beteg állat hányáscsillapítókat, antibiotikumot és féreghajtót kap.


A túlélési arány 70 százalékos, az elhullás okai közt a súlyos fokú kiszáradás, a felülfertőződés és a bélrendszert érintő súlyos belső vérzés szerepelnek. A prognózis az egy hónap körüli kölyökkutyákban a legrosszabb, ahol még nagyon gyenge az immunrendszer. Ezek a kiskutyák a keringési rendszer összeomlását követően legtöbbször el is pusztulnak."


Itasd folyamatosan, mert elpusztul!

2022. ápr. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
25%
A kérdezőt a kutya nem itatása miatt simán fel lehet jelenteni állatkínzásért. Az ilyennek minek kutya?
2022. ápr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
91%

Valts orvost, es itasd meg.

Talaltunk egy kolykot, ő is parvos volt, de tulelte, szoval van remeny, viszont neki napi 2 infuzio lement, ugy ertheto hogy nem iszik, mert hidratalja az infuzio, ez az allapot tartott 2-3 napig, majd magatol ivott, evett egy keveset, fott csirkemell volt az elso, amit vegre elfogadott. Es onnantol kezdett jobban lenni, mar 13 eves lassan. :) Jobbulast a kutyusnak, ha szomjas, adj neki, a viztol semmi baja nem lesz, ellenben ha nem iszik, kiszaradhat.

2022. ápr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
66%

Most már komolyan a rohadt aljas szátokat már, miért kellett lepontozni? Nem adtam rossz választ. Sógornőmék első kutyáját félre diagnosztizálták, pár hónapos kutyus volt és sajnos belepusztult. Nem jó gyógyszert kapott.


Azzal se mondtam hülyeséget, hogy a parvo vírus jelen marad több mint egy évig, ahol már ott volt. Ellenáll az időjárási viszontagságoknak, és a tisztító szereknek.

Emiatt elkapta a második kutyusuk is a vírust. De őt legalább megmentette az állatorvos. Szerintem semmilyen téves információt nem írtam. Barmok, meg bunkók.

2022. ápr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
48%
Én is ezt mondtam. Itatni kell fecsivel. Kamillatea gyulladáscsökkentő. A párom megmentette (orvosi kezelés mellett) a kutyáját vele! Miért pontoztatok le? A só megköti a vizet. Csak egy picike kell bele. Nem fog kiszáradni! Nátrium-klorid van az infúzióban is! ☹️
2022. ápr. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Elolvastam a kommenteket és hasznosnak véltem. EGYEBKENT AZ OLTOTT KUTYAK IS LEHETNEK PARVOSOK

A szornyulkodo zsembes kommenteloknek uzennem hogy ne utalkozzunk ilyenen is már így is elvagyunk maradva magyarokkent mindenben is.

2022. ápr. 21. 15:15
 20/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat. A kutyusom egyébként kapja a napi 2 infuziot de még nem adható neki se enni se inni az allatorvos szerint. Ma már volt itthon széklete és nem hányt már több mint 19 órája és nagyon büszke vagyok rá. Ma már többet mozgott és boldogabbak embereknek tunik
2022. ápr. 21. 15:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!