Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Muszáj megvárni az első...

Muszáj megvárni az első tüzelést szuka kutya ivartalanításához?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 20. 10:28
1 2 3 4
 1/31 Maya Bunnyheart ***** válasza:
88%
Nem.
2022. ápr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy! Nyugodtan lehet előtte, sőt, még jobb is.
2022. ápr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
31%

Minimum az egy éves kort illik megvárni, de mi pl sportkutyákat 2 éves kor alatt nem is ivartalanítunk.


A nemi hormonoknak fontos szerepük van az izomzat ès az izületek egészséges fejlödésében. Túl korai ivartalanítás esetén halmozott az csípöizületi diszplázia, a patella luxáció, az üreges csontok megnyúlása (un. Kölyökalkat) kialakulásának veszélye. Bizonyos fajtáknál a szörminöség romlik, az izomzat pedig gyenge marad.


2 éves kor után lehet ivartalanítani, elötte nem ajánlott.

2022. ápr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
79%
Minél korábban ivartalanítod, annál kevesebb eséllyel lesz később bárminemű daganata. 6-8 hónapos kor között ajánlott.
2022. ápr. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
43%
Az lehet, hogy daganata kisebb esèllyel lesz, de dp-he meg nagyobbal. Kinek mi a fontos. Èn szeretem, ha tudnak normàlisan jàrni a kutyáim…
2022. ápr. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
53%
Nem muszáj, de szerintem is célszerű az első vagy második tüzelés után ivartalaníttatni. Nem viccből termelődnek a nemi hormonok, nem csak a szaporodáshoz kellenek.
2022. ápr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
79%
Hobbikutyáknál nem fontos megvárni, sportkutyáknál hallottam ilyet, hogy megvárják, hogy teljesen kifejlődjön, és utána ivartalanítják csak, de tapasztalatom nincs vele, nekem örökbefogadott kutyám van és már ivartalanítva került hozzám.
2022. ápr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
79%
Azert azt ne felejtsuk el, hogy a dp inkabb genetika, mint az ivartalanitas hibaja.
2022. ápr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
A diszplázia szerintem is genetikai eredetű. Nem sportkutya lesz, ezért nem feltétlen várnám meg a tüzelést, menhelyről van és 7-8 hónapos kort mondtak ivartalanításra, ekkor még nem szoktak tüzelni?
2022. ápr. 20. 12:48
 10/31 anonim ***** válasza:
15%

A diszplázia több összetevös. Egyrészt genetika, másrészt terhelés, harmadrészt etetés, negyedrészt hormonok (ivartalanítás). Mivel a kutyád nyilván szaporítós (tenyèsztö ezt mind-mind elmondta volna), ezért a genetikára se nagyon alapozz, valószínü eleve deficittel indul.


De mint mondtam, ott van mèg a patellaficam is, az izomzat alulfejlettsège és az üteges csintok megnyúlása is.


Nincs hormon, nem köz be az ízület és a szalag a tèrdben, de az izom se fejlödik úgy hormonok hiányában, hogy a gyenge szalagok helyett tartsa a vázat.

Az üreges csontok (pl lábszár) a nemi èrèssel felszabaduló hormonok hatàsàra fejezik be a növekedést. Mivel ez a hormonváltozás sose következik be, így a lábak (sokszor arànytalanul) hosszabbra nyùlnak. A csontok törékenyek, az állat pedig amorf lesz.


Kanok esetében nem alakul ki megfelelöen a másodlagos nemi jelleg, nyurgák, szukásak maradnak.


A belsö dolgokrol, hogy a szemèlyiség alakulàsa nem tud vègbemenni, félösség, elhúzódó kölykös viselkedès, gyakorta félelmi agresszió is elöfordul.


De nyomassad, ha akrsz egy amorf kölyök jellegü kutyát, akit a szemellenzössègeddel tettél tönkre. :)

2022. ápr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!