Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog nagyon sokszor?

Miért morog nagyon sokszor?

Figyelt kérdés
a család tacsikeverék kiskutyája reggelente nagyon boldog és ugrándozva örül nekem, de bármely más alkalomkor ha épp összegömbölyödve alszik és simogatni akarom, folyamatos morgással reagál. leginkább minél jobban közelítek a hátsó feléhez annál intenzívebben. ezt így miért? mindent félt, a takaróját, vacsiját, lábait, a játékát ha játszik. erőszakkal elvehetem, olyankor csak néz megszeppenten, de ha rajta múlna ez a kutyairigység dolog nagyon elhatalmasodva szinte mindenben végigkíséri
2022. ápr. 23. 22:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy a hátsó felén van valami ami fáj neki? Ízületek, medence, gerinc vagy valami? Gyanús hogy erősödik a morgás ha arrafelé nyúlsz. A kutyák sokszor agresszióval reagálnak a fájdalomra. A tacskók pedig eleve gerincproblémásak lehetnek.

Nem ártana neki egy kivizsgálás, röntgennel minimum.

2022. ápr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Azért, mert nincs megnevelve, ami nyilván nem a kutya hibája.
2022. ápr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy fájna valami, máskor nagyon mozgékonyan viselkedik, van egy rutinunk ahogy felkérezkedik mikor széken ülök, vállra mászik kinéz ablakon, utána tudja hogy el kell dőlni ölbe stb. 6 éves jószág. de néha ilyen vad hajthatlan
2022. ápr. 23. 22:21
 4/14 anonim ***** válasza:
41%
Ez nevelés hiánya, nagyon rossz irányba megy a viselkedése. Pár év és azt nem harapja meg közületek akit nem akar. Utálni fogjátok mint a sz@rt szerencsétlen kutyát. Kutyasuliba nem tudnád magatokat befizetni?
2022. ápr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
nem megyünk ilyen magasságokba, le van ordítva és szabályozva szegény kis feje ha nagyon nem frankón viselkedik, nyilván nem hagyjuk nyakunkra nőni. csak sajnálom is
2022. ápr. 23. 22:41
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

De ha nem hagynátok, nem csinálná. Hagyjátok, ezért csinálja. A nevelés pedig nem abból áll, hogy "le van ordítva és szabályozva szegény kis feje". Lehet, hogy egyes elmaradottabb helyeken ennyi a nevelés, de a kutya szemszögéből ez nem az. Ez inkább megfélemlítés/bántalmazás.

Csak mellékesen írom, hogy a nevelés célja, hogy a kutya elhagyja a nem kívánt viselkedéseket és rögzítse a kívántakat. Ez nálatok a leírás alapján nem működik, tehát megint csak, ez nem nevelés.


Keressetek fel egy kutyaiskolát vagy kiképzőt és kezdjétek el végre helyre rakni a dolgokat!

2022. ápr. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A nevelés nem leordításból áll, hanem abból, hogy megtanítod a kutyát viselkedni. Pl fontos megtanítani vele, hogy játékot, kaját lazán eltudj venni tőle, bármikor, bárhol hozzá érhess. Az írtad, félti a dolgait, morog. Szóval akárhogy is szépítjük, ez nevelés probléma.
2022. ápr. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
ettől függetlenül bármit elvehetnénk tőle, csak nem a legbarátságosabb
2022. ápr. 23. 23:15
 9/14 anonim ***** válasza:
20%
Sorrendisegi szabalyok ismerete a megoldas. Azzal tudatod ,h te vagy a fonok es minden szituban te viseled a kockazatvallalo szerepet. Ettol o meg lelazul.
2022. ápr. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

Vannak ilyen kutyák, a következetesség és valami olyan rendszeres tevékenység, ahol te vagy a "vezető" (pl hoopers, obedience, dog dancing), mérsékelheti ezt a magatartást. Egy kivizsgálás sem árthat, attól, hogy futkározik, még sajnos fájhat a gerince, csípője.


Nekem a jack russelem (volt) ilyen, -hasonló feladatra lettek kitalálva a tacsival, szóval a jellemük is elég hasonló- és az agresszió, idegesség egyáltalán nem segített nála, max csak teljesen kikapcsolt és morgott, csattogott tovább. Ha nagyon mélyen alszik, szólni szoktam, mielőtt hozzáérek, vagy csak ott tartom a kezem, amíg be nem fejezi a morgást és miután teljesen "felébredt" már észheztér és bújik is a simibe. A tálban lévő kajaféltésig nem jutottunk el, tudatosan szoktattam hozzá, hogy inkább pozitív dolog, ha a tálban nyúlkálok vagy evés közben elveszem előle, mert még több vagy finomabb kaja fog belekerülni. A saját kis dolgait igyekszem nem elvenni tőle, inkább becserélem és lehetőleg nem hergelem bele előtte a morgásba. Ha mégis elkezdene morogni, a lehető leggyorsabban elveszem tőle, amit véd, ha a szájában van és nem engedi, az ínyét a fogához nyomom és ha felém harapdál semmi képpen nem rántom el a kezem, ökölbe szorítom és ott tartom, esetleg még a szájába is rakom, mert tudom, hogy benne megvan az a természetes fék, hogy a gazdát nem szabad megharapni.

Ami nekünk rengeteget segített, az a kapcsolatépítés. Ahova csak tudom, viszem magammal, igyekszem változatos helyeken, változatos programokat keresni, rengeteg trükköt tanítottam neki és agilityztünk, ahol amúgy a3-as is lett. Ezek során szerintem a kutya egyre jobban bízott bennem és ma már fel sem tudom idézni, hogy mikor morgott rám utoljára.

2022. ápr. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!