Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog nagyon sokszor?

Miért morog nagyon sokszor?

Figyelt kérdés
a család tacsikeverék kiskutyája reggelente nagyon boldog és ugrándozva örül nekem, de bármely más alkalomkor ha épp összegömbölyödve alszik és simogatni akarom, folyamatos morgással reagál. leginkább minél jobban közelítek a hátsó feléhez annál intenzívebben. ezt így miért? mindent félt, a takaróját, vacsiját, lábait, a játékát ha játszik. erőszakkal elvehetem, olyankor csak néz megszeppenten, de ha rajta múlna ez a kutyairigység dolog nagyon elhatalmasodva szinte mindenben végigkíséri
2022. ápr. 23. 22:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
74%

"ha épp összegömbölyödve alszik és simogatni akarom, folyamatos morgással reagál."

Miért, te hogy reagálnál, ha az igazak álmát aludnád és random elkezdenélek taperolni? Lehetőleg sokszor, hogy ne legyen meg a megfelelő alvásmennyiséged, krónikusan fáradt legyél, ami szintén viselkedést befolyásoló tényező.

Szóval a kutyától miért elvárás, hogy tűrje?



"Leginkább minél jobban közelítek a hátsó feléhez annál intenzívebben. ezt így miért?"

Orvosi kivizsgálás, hogy kizárjátok az egészségügyi problémákat. Leírás alapján lehetnek fájdalmai is, de nagyon nagy mértékű bizalomvesztés is.



"mindent félt, a takaróját, vacsiját, lábait, a játékát ha játszik. erőszakkal elvehetem, olyankor csak néz megszeppenten"


"le van ordítva és szabályozva szegény kis feje ha nagyon nem frankón viselkedik, nyilván nem hagyjuk nyakunkra nőni. "

Tehát mindent megtettetek annak érdekében, hogy féljen tőletek és legyen oka félteni a cuccait is. Megtanítottátok neki, hogy sokszor agresszívak vagytok és ordítotok. Fáradtságos munkával megtanítottátok neki, hogy úgyis elvesztek tőle mindent, úgyis hozzáértek, ha nem akarja stb. Nem, nem irigység, félelem. Igen, eszkalálódhat harapássá.


Nem tudok okosat mondani, erőszakmentes kiképzővel nulla alól indulva újra lehetne építeni a kapcsolatotokat és meg lehetne nevelni, de úgy látom minden lepereg rólad, amit segítő szándékkal írtak.

2022. ápr. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
75%
#11-es vegre leirta mi a problema, ez nem egyik naprol a masikra alakult ki, egyreszt alvo kutyat nem basztatunk, en is morognek ha valaki felkeltene. Ilyenkor csak olaj a tuzre, ha te az egyertelmu jelzese (morgas) utan meg cseszteted, elveszed a jatekot, takarot, es meg meg is szidod. Megutaltatod magad a kutyaval. Hagyd beken ha alszik, vagy eszik, ezt egy 2 eves gyereknek is meg lehet tanitani.
2022. ápr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak nyugodtan szeretne aludni, te meg nem hagyod. Én is morgok, amikor aludni szeretnék és a szomszéd bömbölteti a tévét. Hagyd aludni a kutyát, ne piszkáld olyankor. Van, amelyik tűri, ő nem. Biztos cuki ilyenkor, de ő nem szereti, ha zavarod, tartsd ezt tiszteletben.

Másfelől a tacskó vadászkutya és makacs, szóval fontos következetesen nevelni, és a ráordítás, agresszió nem jó nevelési módszer. Járjatok el vele kutyasuliba, aknázzátok ki az ösztöneit, a szimatmunka jó lehet egy ilyen kutyának.

2022. ápr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
rossz látni néhány túlreagált rosszindulatú választ. nem kéne kiforgatni talán minden szavam. nem is fogok magyarázkodni, sosem nyúltam hozzá bosszantásként vagy rosszindulatból, simán csak végigsimizni akartam. anyumnak szinte bármit enged bármikor, látszólag közelebb áll hozzá, neki nem csinálja ezeket. köszönöm a válaszokat
2022. ápr. 24. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!