Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Dologozzon meg az ételért" -...

"Dologozzon meg az ételért" - de hogyan, ha válogatós kutya?

Figyelt kérdés

7 honapos keverek, eleg vekonyka volt, de most mar kezd izmosodni. Jo minosegu szaraz tapot adok neki, de csak immel-ammal eszi meg.

Szivesen vetnem be ugyanezt a tapot tanitashoz (az alap dolgok gyakorlasahoz legalabbis), de kikopi:D

Nyilvan van jo par masik jutifalatunk, de mindig gyorsan elfogynak, es nekem egyszerubb lenne a sima kajajat is hasznalni neha.


Nalatok hogy megy ez?


Egyebkent most tapot valtok, de szerintem inkabb az a baja, hogy megunta, mint hogy nem izlik neki (?).



2022. ápr. 25. 10:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
62%
Laikusoknak nyilván a virslit és sajtot javasolják suliban, mert azzal egyszerűbb felkelteni a kutyájuk figyelmét. Sport és munkakutyáknál viszont nem élhet a kutya csak virslin, ott egyértelműen a tápot adják a képzéshez is. De ott normál esetben nincsenek is olyan nevelési gondok, nincs is baj a kutya figyelmével, együttműködésével. Egy rohamjelző kutya például kizárólag a gazdától, együttműködésért kap enni. Nyilván a tápot kapja meg.
2022. ápr. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
4%

Adjátok be menhelyre! Ne félj! Ott majd megtanulja, mi az, ha nincs kiszolgálva, meg nincs kinyalva a popója!

Helyette hozzatok egy keverék kutyát! Az nem ilyen hisztis kula! Meg fogja enni még a száraz kenyeret is!

2022. ápr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém sem szereti az összes tápot. Próbálj ki újjat. Lehet egy másik tápot imádni fog

Jutalomfalatnak mindenképpen mást adj. Mivel kell egy kis különleges dolog ahoz, hogy véghez vigye azt amit szeretnél. Ha mindig elfogy a jutalomfalat vehetsz hatalmas kiszerelésű száraz tápot is. De csak ha ízlik neki. Az nem fogy el egyhamar. Viszont ha azzal jutalmazod, akkor ne olyat adj neki enni is.

2022. ápr. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Kezd el csak feladatokra adni a kajáját, először nagyon könnyű feladatot kérj tőle (pl figyeljen, hátralépsz és hozzám, üljön, feküdjön) és több szem tápot kapjon, akár a kaja tizedét és nagyon örülj te is neki. Idővel csökkentheted az adagot és a növelheted a feladat nehézségét.


Ha ez sem megy, a jutikat váltogasd, a táphoz egyre jobban hasonlítóta (pl nálunk a főtt hús a legextrabb, aztán jön a virsli, majd a bolti puhább jutalom falatok és az ilyen keksz szerűek már kb a táp szintjén vannak.


Az is segíthet, ha kevered a virslit a tappal, így a táp kicsit átveszi a virsli ízét fél-egy óra után és talán vonzóbb lesz neki

2022. ápr. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
55%

Itt több gond is van egyszerre.

Először is próbáld ki, hogy labdás-e. Nekem a németjuhász zsákmányos, labdás és sokkal jobban motiválható labdával, mint kajával, persze annak a használatát is meg kell tanulni. 11-es szerint táppal jutalmazzuk a munkakutyát, pedig a jó munkakutya labdás és az a jutalom (ÖV esetén már ugye a kar vagy a bunda a zsákmány és a segéd "legyőzése" is egyfajta jutalom a kutyának), nem pedig kaja. Megnézném, hogy egy jól bezabált öv vagy kereső kutya utána, hogy mozog tovább, hogy éli túl gyomorcsavarodás nélkül a képzést pl.

Második gond, tápot sose használunk jutalom gyanánt, mert azt "amúgyis" megkapja etetés idején. (Minek dolgozzak érte, ha kicsit később úgy is megkapom?)

Harmadik gond, hogy nincs olyan hogy válogatós kutya, se az hogy megunja a tápot. Gyenge gazda az van, akit át lehet cseszni, ha sztrájkol egy kicsit a kutya és egyből mást keres neki. Szintén a németjuhászom, még csak 1 éves de 1 éve a korának megfelelő, de ugyanazt a márkát kapja, a husky 6 éve ugyanazt eszi és elméletileg ők "válogatósak" meg makacsak. Ezt is meg kell jegyezni, hogy kutya sose halt még éhen úgy, hogy előtte volt a kaja. Lerakod a tálat, 10 percig van ideje enni, amit meghagyott azt elvenni, Legközelebb megint a szokásos adag és szintén 10 perce van. Leesik neki, hogy gebasz van, mert ha nem eszek éhen maradok és utána 2 perc elég lesz kb az etetésre.

Negyedik probléma jutifali esetén a táp már csak azért sem jó mert rágni kell és azzal kizökken a feladatból. Jutifalinak olyat válassz mind méretben, mind "anyagában" amit szinte csak nyelni kell és nem zökken ki tőle. Erre tökéletes a virsli, párizsi kis kockára vagy karikára vágva, de vannak jó "pálcikás" jutifalik is, azt te téped a megfelelő méretre.

2022. ápr. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Utolso, koszi szepen.


Tudnal valami anyagot adni arrol, hogy kell a labdat jol jutalomkent hasznalni?

Az alap engedelmessegek amugy egesz jol mennek, de pl. forgalmasabb utcan behuzott farokkal jon, a villamoson remegve all mellettem, tehat fel. Ilyenkor se kajaval nem tudom jutalmazni, se labdaval.

Persze dicserni szoktam.

Valami otlet? (Tudom, elterek a targytol.)

2022. ápr. 29. 12:23
 17/17 anonim ***** válasza:
Írtam privátot
2022. ápr. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!