Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni a kutyával,...

Mit lehet csinálni a kutyával, ha rosszul van? Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

12-13 hetes lehet a kutya, keverék.


Nemrég találtuk az utcán.

Elvittük állatorvoshoz, április 25.-én.

Ott kiderült, hogy nincs benne chip, stb.


Beadtattunk neki egy a kombinált oltást, meg kapott féregtelenítő, meg egyéb élősködők elleni tablettát…

Azokat itthon adtuk be még aznap, úgy ahogy az állatorvos mondta.


Azok típusát most fejből nem tudom…


Viszont azóta, 3 napig nem volt semmi baja.


Ma reggel óta kicsit levert, de először csak fáradtságnak tűnt a dolog…


Aztán sajnos csak délután vettem észre, hogy nem igazán evett a mai napon. (Megmaradt a tápja amit reggel kitettem.)


Ilyen 17 óra körül már nagyon levertnek tűnt, nem figyelt rám, így hát szóltam anyukámnak telefonon (Ő vitte orvoshoz egyébként), mivel nincs itthon…


A kutya orvosa sajnos nem tudott kijönni, sőt hétvégén nem is lesz elérhető.


Utána felhívtam még 6 “közeli” állatorvost, de csak hármat tudtam elérni.


Ezek közül egyik sem jön házhoz, és 2 már eleve zárva volt. A harmadik meg másik városban van, ami ugyan nincs messze kocsival, de nekem nincs jogosítványom, meg autó sincs itt. Anyukám meg 24 órázik…


És Ők sem jönnek ki házhoz. Egyszerűen nincs több állatorvos a közelben, de gyalogtávra amúgy sincs.


Akikkel utoljára beszéltem, azt mondták hogy visszahívnak ha tudnak “szerezni” olyan orvost aki ki tud jönni.


A kutya tünetei:


Nem eszik legalább szerintem legalább 12 órája (tegnap este sokat evett és aktív volt).


Szinte csak fekszik, nem érdekli semmi. A szólongatom nagyon kicsi érdeklődést mutat, meg egyszer amikor kimentem a kapuhoz, lassan oda sétált és megnézte mi van, aztán visszafeküdt a helyére.


Inni iszik, egyszer nagyon sokat ivott és 2 perc múlva ki is hányta azt a vizet amit megivott. A hányásában nem volt semmi, csak az a víz. Nem volt furcsa színe sem.


Most megint ivott egy 15 perce és szerencsére úgy néz ki, hogy ezt az adagot nem hányta ki.


Van 08-22 nyitva tartással egy sürgősségi állat kórház, jelenleg úgy néz ki, hogy leghamarabb ott láthatja orvos olyan délelőtt 9 körül.


Tudtok valami tippet, vagy tanácsot adni hogy mit lehetne még csinálni, hogy mi lehet a baja és hogy mire figyeljek a kutya viselkedését illetően?


Ezek alapján ugye nem tud meghalni holnap 9 előtt, mielőtt látná orvos?


Sajnos nem tudom jól megítélni, hogy mennyire nagy a baj, nincs kutyával semmilyen tapasztalatom, eddig csak macskáim voltak még.


Előre is köszi a válaszokat !



2022. ápr. 29. 19:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Hívsz egy taxit és elviszed orvoshoz. El se olvasom a tüneteket, mert távgyógyítani nem tudunk. Nyilván orvos kell, hogy lássa, de alapból felejtős a kijárós, mert ki kell vizsgálni, ami csak felszerelt rendelőben lehetséges. Nagyon pici még, ilyenkor pláne nem játék, ha beteg egy kutya.
2022. ápr. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Busz, szomszéd, rokon? Orvos kell! Ha senki nincs, akkor próbáld úgy itatni, hogy az benne maradjon. Mindig kicsit. Az evést ne erőltesd, de inni muszáj. Meg tud halni 9 előtt is, meg utána is. Erre senki nem tud válaszolni.
2022. ápr. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Buszállomás is több mint 1 kilométerre van, fogalmam sincs hogy hogy járnak, nem szoktam igénybe venni.


A kutya nagytestű, még kölyök, de így is 20 kiló körüli és ráadásul idegenekkel agresszív lehet.

Minket is nehezen szokott meg…


Egyszer megsétáltattam és minden állatnak, meg embernek neki akart menni.


Taxit fogalmam sincs, hogy van e lehetőségem hívni, hogy lehet-e 100 kilóméteres utat kérni tőlük, meg hogy kiskorút elvisznek e egy hányós kutyával 1 órás útra.


Viszont csináltam egy útdíj kalkulátort és 32095 Ft lenne, csak oda, nekem meg vissza is kéne jönnöm, még ha az állatorvosnál lehet is részletfizetést kérni, ezt nem tudom kifizetni.

2022. ápr. 29. 20:13
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Más kutyákkal nem érintkezett? Amíg nincs meg a teljes oltási sorozata, addig nem lehet, mert elég sok mindent elkaphat tőlük, amik közül a legveszélyesebb a parvo. Ha nem kezdik el időben kezelni, az biztos halál. De nem akarlak ijesztgetni, az én kutyám pl bélgyulladást kapott ilyen korban. Mindenféle pasztát adott az orvos, egy hétig adagolni kellett neki és helyrejött.

Én hívnék egy taxit, vagy megkérnék egy szomszédot, barátot, rokont, akárkit hogy vigyen el. Vagy végső lehetőségként ott a facebook. Minden településnek van facebook csoportja, szoktam látni hogy állatok szállításához kérnek segítséget kétségbeesett gazdik, vannak nagyon rendes emberek akik ha ráérnek, elviszik az állatot orvoshoz.

2022. ápr. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Egyszer sétáltattam. Más kutyákkal közelről nem érintkezett, mert visszafogtam…


Még az állatorvosnál is találkozott más kutyákkal, de annyira közelről azokkal sem.


Viszont amikor sétáltattam, valamit megevett amit talált, nem tudom mi lehetett mert sötét volt, de lehet hogy kutyaszar.

2022. ápr. 29. 20:18
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Akkor viszont még az sem kizárt hogy olyan cuccot evett meg ami megakadt a vékonybelében. Így is jártam már kutyával. Figyeld az ivásait, ha az összes ivás után kihányja a vizet, akkor valószínűleg ez a helyzet.

Ebben az esetben mindenképpen kórházba kell vinni a felszereltség miatt. Az enyémet benntartották és azt mondták hogy először megpróbálják infúzióval kihajtani, ha nem sikerül, akkor műtét. Szerencsénk volt, folyamatosan kapta az infúziót, és az ötödik napon kijött belőle a cucc (hátul), ami egy szivacsdarab volt. Tuti hogy séta közben ette fel, észre sem vettem. Megúsztuk a műtétet, de a veséje eléggé kikészült attól, hogy minden víz visszajött belőle. Tehát ebben az esetben is fontos hogy minél előbb elkezdjék a kezelést.

2022. ápr. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%

Istenem, ennyi primitív embert...! Annyi eszetek nincs, hogy egy nem dolgozó fiatalról van szó, akinek nincs keresete! Mégis, mi a lónak a nemiszervéből fizetné ki 60 ezer forintot taxira...? Komolyan, ennyi buta embert...

A másik is "szuper" megoldás! Facebookon keressen valakit, aki majd elviszi meg vissza is hozza őket autóval csak úgy szívességből! Hol éltek ti...? Szerintetek hol van ilyen embert, aki egy vadidegent 100 kilométert furikáz csak úgy jó indulatból...?

Ráadásul, egy teljesen idegen ember autójába szálljon be a még lehet tinédzser kérdező???

Normálisak vagytok ti???

Itt fogom a fejemet ennyi ostoba tanácstól, amit adtok szegény kérdezőnek!

Kérdező! Nem tehetsz semmit! Holnap elviszed az állatorvoshoz! Ma még megpróbálod megetetni/megitatni! Ha sikerül sikerül, ha nem nem! Ennyit tehetsz! A többit az élet eldönti!

Azért álljon már meg a menet, hogy egy szinte idegen kutyáért minden hülyeségbe belehajtjátok a kérdezőt!!!

2022. ápr. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Én is a bélelzáródásra gondoltam amúgy.


Viszont a hasának nem kéne keménynek lenni ez esetben?


Vagy az csak bélcsavarodásnál van?


Mert neki nem kemény.


Egyébként még mindig próbálom megoldani, hogy el jussunk orvoshoz.

2022. ápr. 29. 20:37
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem az a csavarodásnál van. Az enyémnek sem volt kemény a hasa, egészen a röntgen elkészültéig fogalmunk sem volt hogy mi okozza a panaszokat, mert nem volt semmi olyan tünete ami egyértelművé tette volna, mint pl a kemény has.
2022. ápr. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát,ha csinál olyat,hogy hányni próbál de nem jön semmi akkor lehet bélcsavarodás,amit sajnos holnapig nem él túl,max isteni csodával..

Ha lázas (végbélben mérjük,nem szabad csak a hegyét használni és azt is érdemes valami olajosabb krémmel bekenni,ami nem ártalmas belső használatra) akkor legalább 39.5 fokos a láza.Kutyák 39-39.5 alatt nem lázasak.Az mint embernél,ügyeleten ezzel kapcsolatban telefonos segítséget tudsz kérni.Sok folyadékra van szüksége.


Ha "csak" a hasa megy és hány,akkor az vírusos megbetegedés ami sokféle lehet a holnapig meghaltól a simán kibírja holnapig problémáig.


Ha üríteni próbál,de nem jön semmi akkor lenyelt valamit és nem jön ki.Műtét jó eséllyel az ami segít.


Ha véres a széklete vagy hányása akkor megint sürgősen hívd az ügyeletet (akár messzit is,nem fontos közelít ügyeletből,ha úgyis csak telefonos segítség kell),mert azt sem feltétlenül bírja ki holnapig.


Amiket el kell mondanod:

-szeklete színe,állaga (+nyálkás-e,véres-e,bármi szokatlan)

-hány-e és ha igen milyet (habos,zöld,sárga,ételt hány,vizet hány,véreset hány,stb)

-laza van-e (meg fogják kérdezni)

-mikor evett utoljára (nem mikor tetted ki az ételt,hanem mikor fogyasztott utoljára.ha tegnap este becsületesen mond meg azt is)

-Milyen oltasai vannak,hol tartod,érintkezett-e kutyával.


Ezeket biztos fogják kérdezni,hogy kizárhassanak ezt-azt.Sajnos bármi lehet a kutya baja és,hogy megéli-e a holnapot azt vagy meg tudja mondani a recepciós/orvos vagy holnap úgyis megtudod..

2022. ápr. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!