Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni a kutyával,...

Mit lehet csinálni a kutyával, ha rosszul van? Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

12-13 hetes lehet a kutya, keverék.


Nemrég találtuk az utcán.

Elvittük állatorvoshoz, április 25.-én.

Ott kiderült, hogy nincs benne chip, stb.


Beadtattunk neki egy a kombinált oltást, meg kapott féregtelenítő, meg egyéb élősködők elleni tablettát…

Azokat itthon adtuk be még aznap, úgy ahogy az állatorvos mondta.


Azok típusát most fejből nem tudom…


Viszont azóta, 3 napig nem volt semmi baja.


Ma reggel óta kicsit levert, de először csak fáradtságnak tűnt a dolog…


Aztán sajnos csak délután vettem észre, hogy nem igazán evett a mai napon. (Megmaradt a tápja amit reggel kitettem.)


Ilyen 17 óra körül már nagyon levertnek tűnt, nem figyelt rám, így hát szóltam anyukámnak telefonon (Ő vitte orvoshoz egyébként), mivel nincs itthon…


A kutya orvosa sajnos nem tudott kijönni, sőt hétvégén nem is lesz elérhető.


Utána felhívtam még 6 “közeli” állatorvost, de csak hármat tudtam elérni.


Ezek közül egyik sem jön házhoz, és 2 már eleve zárva volt. A harmadik meg másik városban van, ami ugyan nincs messze kocsival, de nekem nincs jogosítványom, meg autó sincs itt. Anyukám meg 24 órázik…


És Ők sem jönnek ki házhoz. Egyszerűen nincs több állatorvos a közelben, de gyalogtávra amúgy sincs.


Akikkel utoljára beszéltem, azt mondták hogy visszahívnak ha tudnak “szerezni” olyan orvost aki ki tud jönni.


A kutya tünetei:


Nem eszik legalább szerintem legalább 12 órája (tegnap este sokat evett és aktív volt).


Szinte csak fekszik, nem érdekli semmi. A szólongatom nagyon kicsi érdeklődést mutat, meg egyszer amikor kimentem a kapuhoz, lassan oda sétált és megnézte mi van, aztán visszafeküdt a helyére.


Inni iszik, egyszer nagyon sokat ivott és 2 perc múlva ki is hányta azt a vizet amit megivott. A hányásában nem volt semmi, csak az a víz. Nem volt furcsa színe sem.


Most megint ivott egy 15 perce és szerencsére úgy néz ki, hogy ezt az adagot nem hányta ki.


Van 08-22 nyitva tartással egy sürgősségi állat kórház, jelenleg úgy néz ki, hogy leghamarabb ott láthatja orvos olyan délelőtt 9 körül.


Tudtok valami tippet, vagy tanácsot adni hogy mit lehetne még csinálni, hogy mi lehet a baja és hogy mire figyeljek a kutya viselkedését illetően?


Ezek alapján ugye nem tud meghalni holnap 9 előtt, mielőtt látná orvos?


Sajnos nem tudom jól megítélni, hogy mennyire nagy a baj, nincs kutyával semmilyen tapasztalatom, eddig csak macskáim voltak még.


Előre is köszi a válaszokat !



2022. ápr. 29. 19:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
98%
Én parvóra tippelek. Ha nem viszed el állatorvoshoz el fog pusztulni.
2022. ápr. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Na elvittem éjszaka állatorvoshoz, Budapestre taxival.


Parvó volt, beoltották ellene meg kapott antibiotikumot, meg infúziót…


A taxi 2*30.000 forint volt, az orvos 65.000.


Nem tartják bent ezzel, mert nagyon fertőző, tehát haza kellett hoznom. De még ma vissza kell vinnem (valahova) infúzióra.


Mondjuk röntgent azt nem csináltak, remélem más baja nincs mellette…

2022. ápr. 30. 06:52
 13/17 anonim ***** válasza:
97%

Sejtettem, hogy parvó. Jelenleg az oltás nem sokat ér, mert idő kell a védettséghez és a betegség már jelen van. Röntgen sem kell. Sajnos a kutyus folyamatos ellátást igényelne, figyelni kell hogy legyen benne folyadék mert nagyon gyorsan kiszárad a hányástól és a hasmenéstől.

Ez a betegség sajnos nagyon komoly , nehéz lesz kihozni belőle. :((

2022. ápr. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem oltották parvora, beteg kityát nem oltanak felül. Az injekció hányàscsillapitó volt.
2022. ápr. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
#14. Lehet hogy tényleg nem oltották, mert nincs benne az EÜ. könyvében… Viszont nagyon úgy értelmeztem, hogy ezt mondja az orvos. Viszont nagyon fáradt voltam/vagyok.
2022. ápr. 30. 07:51
 16/17 A kérdező kommentje:

Na át olvastam mindent amit kaptam…


Canglob p szérumot azt kapott.


Erre az internet azt írja, hogy a “parvó ellenanyaga”, meg az orvos is ilyesmit mondott…


De akkor ez nem egyenlő az oltással? Mert az EÜ. könyvében nincs benne az oltásoknál…

2022. ápr. 30. 08:30
 17/17 anonim ***** válasza:
97%
Megelőzésére és kezelésre használják. Enyhíti a tüneteket. Kezelés alatt áll a kutya, nem szokták beírni a kiskönyvbe, hogy ilyenkor milyen oltásokat kap, mert már nem a megelőzés a cél, hanem a gyógyítás. Szorítok, hogy túlélje szegény!
2022. ápr. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!