Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogkőeltávolítás 14 éves...

Fogkőeltávolítás 14 éves kutyánál?

Figyelt kérdés
Kutyám 14 éves múlt és az orvos szerint le kellene szedni a fogkövét. Korából adódóan veszélyes lehet az altatás (kábítás), ezért vérvételt javasolt a beavatkozás előtt. Elmondta, hogy milyen szövődményei lehetnek a fogkő miatt gyulladt fognak és azt is, hogy húzni is kellene néhány fogat. Egyelőre tünetei nincsenek a kutyának, tud enni, jó állapotban van. Nem tudom, érdemes-e a műtétek kockáztatni, vagy várjak még vele. Esetleg, ha valakinek van tapasztalata az ügyben, szívesen olvasnám.

2022. máj. 4. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Ha vársz vele csak idősebb lesz a kutyád, illetve a foga is romlik. Szerintem elsőkörben csináltasd meg a vérképet és akkor jobban tudod mérlegelni, hogy magának a beavatkozásnak nagyobb a kockázata vagy annak, ha kezeletlenül maradnak a fogai.
2022. máj. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%

Én 14 éves kutyát nem kínoznék ilyennel. Ha jók a fogai, enni tud és "csak" fogköves, akkor nem tenném ki altatásnak/bódításnak.

De kérd ki egy másik doki véleményét is!

2022. máj. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló problémám van. Ugyan nem idős a kutyám, de szívbillentyű elégtelenségben szenved és kockázatos az altatása. Én egyelőre más módszerrel próbálkozom, adok neki Beaphar Anti Plaque oldatot és mosom a fogait, hátha elkerülhető az altatásos eljárás.
2022. máj. 5. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!