Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás - melyik a jobb?

Ivartalanítás - melyik a jobb?

Figyelt kérdés

A kutyámat ivartalanítani szeretném, de azt mondta a doki, hogy ők a petefészket szokták kivenni, de ha látnak a méhen valami problémát, akkor azt is.

Más orvos eltávolítja a méhet is?

Megkérjem, hogy azt is vegye ki neki, nehogy abból legyen később a baj?

Az is be szokott gyulladni, vagy lesz valami vele?


2010. szept. 17. 08:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mert a kedves ismerőseidnek mázlija volt! Ahhoz, hogy a felelős döntést meg tudja valaki hozni, tudnia kell, hogy az ivartalanítás egyik viszonylag ritkán előforduló, de nagyon is létező szövődménye az inkontinencia, vagyis vizet visszatartási zavar. És hidd el nekem, rohadtul nem vigasztal, hogy másoknak nem lett, ha a te kutyád pont az az az egy a százból, akinek van. És tudod röhögni fogsz, de amíg nem tapasztaltam ezt a saját bőrömön, én is kipakolás párti voltam. Az én teljesen kipakolt szukámnál most pár hete jelentkezett, évekkel a műtét után. Ami azt jelenti, hogy tömhetem hormon gyógyszerrel élete végéig. És azt is, hogy az elkövetkezendő (remélem sokáig él) kb. 10 évben alsóhangon 3. 000,- ft/hó gyógyszerköltségem lesz. Meg ugye az infláció hozzá.


Szóval, kedves kérdező, rajtad a döntés joga. De a felelős döntéshez hozzátartozik, hogy ezt is mérlegeld.

2010. szept. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"A vizelet-visszatartás zavara (inkontinencia)


Számos vizsgálat foglakozott az ivartalanítás után jelentkező, a női nemi hormon (ösztrogén) hiánya miatt kialakuló vizelet-visszatartási zavar kérdéseivel. Ez a kórforma, melynek során az állat képtelen vizeletét akaratlagosan visszatartani, illetve a megfelelő időben, séta közben üríteni, jellemzően ivartalanított kutyákban jelentkezik (macskában nem ismert), azonban nem elsősorban az ivartalanítás ténye, hanem a műtét elvégzésének módja befolyásolja. Statisztikai vizsgálatokkal megállapítható, hogy azokban az esetekben, mikor a petefészek mellett a méh is eltávolításra került, a probléma gyakorisága jelentősen megnőtt. Értelemszerűen egy, a vizeletét visszatartani képtelen kutyával való együttélés nagyvárosi környezetben rendkívül nehéz, egyes esetekben megoldhatatlan feladat."


[link]

2010. szept. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Még egy írás egy fórumról egy állatorvos tollából a témával kapcsolatban. Nagyon friss, mai írás, hátha valaki még olvassa:


"A benntmaradó méh nem fog elrákosodni, már csak azért sem, mert a petefészkek eltávolítása után az esetek 98%-ában elsorvad a hormonhiány miatt. A problémák azzal a 2%-al fordulnak elő, mert ha nem következik be az elsorvadás, kialakulhat gennyes méhgyulladás.

De ha kiveszik a méhet is az ivartalanításnál, akkor is előfordulnak kellemetlen utókövetkezmények, leginkább az inkontinencia.

Jó tudni azt is, hogy azt, hogy egy állatorvos hogyan végzi az ivartalanítást, legelső sorban is az dönti el, hogy hogy tudja megcsinálni, hogy tanulta, hogy gyakorolta be? A méh eltávolításával együtt járó technika eltér a másiktól, ezt meg kell tanulni és be kell gyakorolni, ráadásul kicsit más felszerelés, eszközök is kellenek hozzá. Ezért aztán sok esetben nem kívánságműsor alapján zajlik a dolog, mert hiába kéred te azt, hogy vegye ki a műtét során a méhet is, ha ő nem tudja ezt a technikát. Ilyenkor nincs más megoldás, mint az, hogy keresni kell olyan dokit, aki tudja. "

2010. szept. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!