Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről hozott kutyát...

Menhelyről hozott kutyát hogyan szoktassak más állatokhoz?

Figyelt kérdés

Nem fogok köntörfalazni.Széttépett egy nyuszit és nekiment egy másik kutyának.Tipikusan az a kutya akire ha ránéz az ember fél tőle.Még van pár dolog amit el kell intézni és nemsokára velem lessz:)

Egyébként imádnivaló kutyus,emberekkel barátságos es ezzel nincs baj.csak az állatokhoz viszonyul máshogy.

Valamilyen trénerrel esetleg megoldható lenne?



2022. máj. 5. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

A menhely kiadja ugy, hogy tudjak, nem bir mas kutyakat es allatokat, de neked pedig van? Meg csak azt se kertek, hogy a kutyaddal egyutt menjetek ismerkedni a menhelyre? Az szep :(

Ebbol tragedia lesz.

2022. máj. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nincs kutya:)

Erről szó sincs.2 macska jár enni ide.kóborok(anya macska es kicsije)

Nem is lehet hozzajuk érni stb

Ha elzavarom őket akkor elpusztulnak.Es szeretném majd vinni a kutyát társaságba:(

Séta közben is lehet találkozni más állatokkal(kutyákkal)es leginkabb ezt tekintem problémának(kertes ház,nagy udvarral de attól kell a változatosabb környezet neki idővel)

2022. máj. 5. 20:41
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Ne haragudj, felreertettem, leiras alapjan azt hittem vannak allataid! Ebben az esetben persze, trenerrel nem lehetetlen a dolog, csak jo szakembert kell talalnod.
2022. máj. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tényleg félreérthető volt elsőre. Tréner segíthet, de olyat keress, akinek van tapasztalata mentett kutyákkal, problémás kutyákkal. Lehet, hogy a menhelynek is van javaslata, tőlük is érdemes tanácsot kérni, kit javasolnak. Fontos lehet első időben a dupla póráz, hám + nyakörv kombinációval, én így sétáltam eleinte a kutyámmal, esetleg a hámhoz csatlakoztatott póráz lehet futópóráz is, amit derékövvel árusítanak, és akkor csak a nyakörvhez csatlakoztatott póráz foglalja teljesen a kezedet, és könnyebben tudod a kutyát így tartani két ponton.

Az én kutyámat úgy kellett hozzászoktatni más állatokhoz, hogy ő papagájok mellé került, és túl érdekesek voltak neki, nekem ebben a szobakennel sokat segített, abban aludt éjszaka a kutya, annak a tetejét letakartam, onnan hallotta a madarakat, de nem látta, idővel hozzájuk szokott. Ez segített abban is, hogy kint is könnyebben szokott hozzá más állatokhoz, hiszen otthon megtanulta, hogy figyelmen kívül hagyja őket.

Ami a nehezebb és még mindig probléma, azok a gazdik, akik kontroll nélkül sétáltatják a kutyáikat, mindegy, hogy egyáltalán nincs póráz, és a kutyájuk lerohan másokat, vagy flexit használnak, és a póráz végén a kutyájuk azt csinál, amit akar, mindkettő probléma, és sajnos ezekben az esetekben a gazdik sem igazán partnerek, ezekkel neked is meg fog gyűlni a bajod. Ilyeneknél semlegesítésre lesz szükséged, de hogy milyen módszerrel, az a kutyádon múlik. Nálunk például jól működik a figyelemelterelés, meg hogy én előbb kell, hogy észrevegyem a problémát, mint a kutyám, vagy minimum legyünk elég távol, szóval kiélesedett a figyelmem. Viszont ez nem minden kutyánál működik. Tréner lássa a kutyát, hogyan viselkedik különböző helyzetekben.

2022. máj. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Ha már lesz egy jó kapcsolatotok és el tudod kezdeni tudatosan nevelni, onnantól működhet a szocializáció is hatékonyan. De ez sok idő és még több munka.
2022. máj. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Önkénteskedem és volt már pár olyan sikersztori, ahol egy nagyon elszánt (és gazdag) gazdi kihozott egy full antiszoc kutyát és a megfelelő oktatók elérték, hogy verekedés nélkül kutyák között legyen.

Ez a változás viszont általában fél-egy évig tartott, heti egy-két rehab csoportos tréninggel (5-10 ezer/alkalom), majd alkalmanként bentlakás/napközi az oktatónál.


Szóval iszonyú meló és pénz.

2022. máj. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Sorrendisegi szabalyokat ismerd meg es tarsd be. Abbol veszi le a kutya,h te parancsolsz.
2022. máj. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!