Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan tenyésztő ahonnan...

Van olyan tenyésztő ahonnan rögtön el lehet hozni kölyköt?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy pl szeretnék egy fajtát, már minden megvan neki kennel, táp, felszerelések stb, csak el kell hozni a kutyust. Nem szeretnék még 1 évet várni meg stb, hanem mondjuk felhívom, odamegyek, beszélünk, eldől hogy megvan e a szimpátia a kicsivel és elhozom. Szóval nem annyira bürokratikus, persze írok bemutatkozást meg minden ha kell, csak nem akarnék nagyon pattogni hónapokig hogy márpedig én alkalmas vagyok.

Leginkább úgy gondolom hogy már meglévő almokból keresgetnék, erre van valamilyen hivatalos oldal? Mert facebookon néha látom hogy maradt még 1 kölyök, törzskönyves stb, de ezek ilyen véletlen felugró posztok.



2022. máj. 6. 14:27
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
88%

Töröltek egy hozzászólást, és elcsúsztak a válaszok. Többen is jeleztük, hogy a törzskönyv jár a kölykökhöz, anélkül nem számít fajtatisztának egy kutya, csak fajtajellegűnek lehet tekinteni. És jól írja itt az egyik hozzászóló, aki azt mondja, törzskönyv nélkül olcsóbb, nem tudna adni valódi törzskönyvet, vagy visszaél a másik fél tájékozatlanságával. Láttam már olyat, hogy az oltási könyvet mondták törzskönyvnek, miközben a törzskönyv nem is könyv formátum, csak aki még soha nem látott olyat, és nem is jár alaposabban utána, az el is hiszi.


Kérdező, ha esetleg mentett kölyök is jó, most is vannak gazdikeresők egyesületeknél, van egész picike is.


A teljesség igénye nélkül:

[link]

[link]


Náluk több kölyök is van, talán rajtuk segítene legjobban, ha több örökbefogadás is lenne: [link]

2022. máj. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
0%
Markovstaff kennel. 3 oran at beszelgettunk,h elunk,mit sportoluk,hova jarunk kutyaval. Csak akkor vegyel toluk,ha csak husokkal csont zoldseggel eteted,mert ok marhahuson tartjak az osszes kutyajukat. Nalunk egy teljes fiok marhahus varta otthon.
2022. máj. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
3%
Vegyél szalorítótól. A tenyésztő csak lehúzás.
2022. máj. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
11%

33# Rövid, tömör, racionális.


Így van. Persze mindenféleképpen körültekintéssel!

2022. máj. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
79%
34: magyaràzd el, hogy lehet szaporítótól körültelintéssel venni. Kíváncsian várom! :D
2022. máj. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
0%

Annyira lobbiznak ezek a szélhámosok ("""tenyésztők"""), hogy az már felháborító.


De hál' Istennek, csak a sznobokat meg a divatkutya-vásárlókat tudják megszívatni. Vidéken lefial a szuka, oszt kész. Lehet menni érte. A természet végzi a dolgát.


Hát, nehogy már interjúztassanak meg versenyeztessenek egy kiskutyáért. Hát, mit képzelnek ezek? De a menhelyen dolgozók ugyanilyenek.


Egy normális világban elmész ahhoz, aki hirdeti a kiskutyát, ráböksz, majd fizetsz. Aztán neveled szeretettel, és igyekszel mindent megtenni a megfelelő fejlődése érdekében.


Ne szórakozzunk már! Ezek az aljas szélhámosok gazdagodjanak az ilyeneken, mint az ide kommentelők többsége.

2022. máj. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
83%

"Ezek az aljas szélhámosok gazdagodjanak az ilyeneken, mint az ide kommentelők többsége."


1. Szélhámosok azok, akik megtévesztik a vásárlót azzal, hogy fajtatiszta kutyának mondanak egy keveréket, amelyik bármelyik betegséggel rendelkezhet vagy a genetikája vagy a sz*r tartási körülmények miatt.

2. Az ide kommentelők többsége örökbefogad kutyát, ha tetszik neki valamelyik fajta, akkor fajtamentőktől, tehát semmilyen anyagi érdeke nem fűződik ahhoz, hogy futtassa a tenyésztőket.

3. Az ide kommentelők többsége ilyen-olyan módon részt vesz az állatvédelemben és tisztában van azzal, hogy a szaporítók és az eladási módszereik miatt mennyi kutya kerül rossz körülmények közé vagy utcára.

4. Az ide kommentelők többsége tisztában van azzal, hogy az igazi pénzéhes szélhámosok a szaporítók, akik nem ellenőrzik, hogy hova kerül a kutya, csak az számít nekik, hogy valaki leperkálja a pénzt a markukba.

2022. máj. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
23%

Én nem voltam benne a vitában szóval nem kell automatikusan lepontozni. Csak kíváncsi lennék valamirr.

Mondja már meg valaki hogy miért nem zsákbamacska az ha előre lefoglalsz egy kutyát? Nyilván fajtiszta, egészséges szóval ezt nem vitatom. Én is a szaporitas ellen vagyok. De ennyire előre látatlanban elfoglalni egy kutyát miközben nem is láttam csak képen szerintem nem jó. Mi van ha nem tetszik higy túl energikus vagy hogy sokat ugat vagy ellenkezőleg hogy túl szerény? Szóval mi van ha hazaviszed az interneten tehát nem suemélyesen kiválasztott kutyát és rájössz hogy nem ezt akartad?

2022. máj. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
Szerintem amire te gondolsz a foglalás nem egy adott kölyökre vonatkozik, hanem valamelyik kölyökre az alomból. És azért fizetsz ugye előre hogy biztosan kapj kölyköt és ne vigye el más közben az összeset. És persze annál jobb minél hamarabb mész, mert ugye több kicsiből választhatsz. Ezt a foglalós kiválasztós dolgot már asszem sokszor hamarabb megvan mindegyiknek a gazdája mielőtt el lehetne őket vinni, és 8 hetes korukba visszajönnek értük a gazdik.
2022. máj. 11. 12:53
 40/40 anonim ***** válasza:
100%

38as ez nálunk úgy működött, hogy én szerettem volna egy szukát, aki kevésbé magas energiaszintű, halvérűbb típus.


Megszülettek a kölykök, és már az első héten látszik gyakorlatilag ki az a aki erőszakosabb a cicinél, ki az aki többet cincog pl.


Mikor 5 hetesek lettek a tenyésztőnek már volt egy képe arról, hogy milyen habitusúak a kölykök, folyamatosan képekkel viddeókkal és kb mindennel informálva voltam, és 5 hetes korában látogattuk meg őket először. A tenyésztő elmondta miért arra a bizonyos kölyökre gondolt, köztünk megvolt a kémia, és ezért lett az a bizonyos szuka. És jó választás volt.


A testvérét ennek ellenére visszavitték a tenyésztőnek, mert azt kapták amit akartak, de rájöttek nem bírnak vele. Ilyen is van.

2022. máj. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!