Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan tenyésztő ahonnan...

Van olyan tenyésztő ahonnan rögtön el lehet hozni kölyköt?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy pl szeretnék egy fajtát, már minden megvan neki kennel, táp, felszerelések stb, csak el kell hozni a kutyust. Nem szeretnék még 1 évet várni meg stb, hanem mondjuk felhívom, odamegyek, beszélünk, eldől hogy megvan e a szimpátia a kicsivel és elhozom. Szóval nem annyira bürokratikus, persze írok bemutatkozást meg minden ha kell, csak nem akarnék nagyon pattogni hónapokig hogy márpedig én alkalmas vagyok.

Leginkább úgy gondolom hogy már meglévő almokból keresgetnék, erre van valamilyen hivatalos oldal? Mert facebookon néha látom hogy maradt még 1 kölyök, törzskönyves stb, de ezek ilyen véletlen felugró posztok.



2022. máj. 6. 14:27
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
86%
Törzskönyv nélkül nem fajtatiszta, legfeljebb fajtajellegű. A törzskönyv pár ezer Ft-os kiadás, nem nagy tétel, és jár a kutyához. Szaporítót nem kellene támogatni.
2022. máj. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
86%

#18 És azt, hogy a "genetikája" fajtatiszta mégis mi bizonyítja? Az, hogy a "szegény tenyésztő" ezt állítja? Az, hogy a szülei hasonlítanak a fajtára? Honnan tudod, hogy a nagyszülők között nincs egy véletlenül besikerült más fajta?

Az a baj, hogy annyira ostoba vagy, hogy nem is érted a problematikát, csak olcsó kutya kell neked. Az ilyen átverhető és hiszékeny vásárlók miatt virágzik a szaporító-business. Nincs törzskönyv nélküli fajtatiszta kutya.

2022. máj. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
86%

A torzskonyv 7 ezer forint. Ennyivel kene olcsobbnak lennie, ha ez az egesz igaz lenne. Szaporitos fogas nyilvan a torzskonyv nelkul 100-150 ezerrel olcsobb kutya :)


19-es, a te kutyad meg mindig keverek. De ugy latom meg mindig nem erted, hogy a torzskonyv az nem csak egy papir. Nem baj, csak ne hirdesd mar a hulyeseget.

2022. máj. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
97%

"Ez egy bevett szokás hogy törzskönyvvel drágább."


Nem, hanem ez egy bevett szokás a vevők átverésére. Gratulálok, te is bedőltél!

2022. máj. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező én is úgy tudom hogy előre lehet foglalni, viszont azon is gondkoztam hogy ez egy kicsit zsákbamacska. Kép alapján se választanék semmi esetre csakis ha találkozok a kiskutyával és megvan a szimpátia ahogy írod plusz nekem van olyan tulajdonság is amit nem akarok egy kutyában szóval nekem nehéz lenne ezért is.
2022. máj. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, egyébként mindenképpen tenyésztőtől szeretnél kutyát vásárolni, vagy akár mentett vonal is szóba jöhet? Vannak kölykök menhelyeken, fajtamentéseknél is.
2022. máj. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
0%
25-os, miert lesz rossz vege? Es minek is? :DDD
2022. máj. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
19-es, kb 7ezer forint egy törzskönyv. Ha azt mondtad volna, hogy neked kell tk, akkor se tudtak volna adni.
2022. máj. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
14%
27# a sok idegeskedésnek infarktus lehet a vége....
2022. máj. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
14%
27. Nem írtam higy rossz vége lenne bárminek.
2022. máj. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!