Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kutyámmal?

Mi lehet a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Még tavaly nyáron egy idióta kutyakozmetikus levágta a kutyám szőrét úgyhogy teljesen kopaszra mert azt mondta az orvos hogy kicsit alá pálott a szőrének ,mert ez egy keverék kutya de puli keverék is egyben és nagy a szőre. Én akkor nem tudtam hogy a kutyát nem szabad teljesen lenyírni ,na mindegy szóval le nyírták és hát később elkezdett apró szőre nőni de a telet így vészelte ki ,hogy nem nagyon van szőr és elkezdett kevesebb szőre lenni szóval most már csak kevés helyen van rajta szőr. Az orvos azt mondta hogy lehet hormon probléma adott neki egy gyógyszert meg bőr vitamint de nem hatott aztán most azt mondja hogy az lehet autoimmun betegség.

2022. máj. 8. 10:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom mi lehet a gond de épp te találkoztam egy kutyával akinek épphogy volt pár milliméter szőre és mesélte a gazdája hogy gyönyörű, hosszú, selymes szőre volt de le lett vágva és utána már nem nőtt vissza.

Azelőtt egy kis hercegnő volt most meg mint aki halalisan beteg.....

2022. máj. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Hát bocs,de ez nem a kozmetikus hibája.


Ha bepállott a bőre, az az elhanyagolt bundától lehetett,mert nem tudott szellőzni a bőre! Mikor össze van állva akkor csak olyan gépfejjel lehet lenyírni ami alá megy vagyis leviszi a csomós szőrt.


Nyilván más választás nem volt.


Az,hogy nem nőtt ki az mindenképpen belső probléma pajzsmirigy szokott ilyesmit okozni.


Vidd el normális orvoshoz és vizsgáltasd ki rendesen!


Sőt egy rossz fog is okozhat nem kinőtt szőrt!


Egy ismerősöm pincsije volt mindig nyírva egyszer csak nem nőtt ki a szőre. Már 1 éve .Majd volt ivartalanításon kihúzták a rossz fogait,elég sok volt. Aztán ismerősöm ledöbbent a kutyának elkezdett kinőni a szőre.

Konkrétan 2 hónap alatt vissza nőtt rá! úgy hogy egy évig semmi!!

2022. máj. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Keress egy másik orvost, mert ez a tippelgetés és vakon kezelés nem vezet semmi jóra. Lehet komoly betegsége is.

Az én kutyám minden nyáron le van nyírva, elég rövidre a szőre, de mindig vissza is nő.

Szóval az okát kell megtalálni és azt kezelni, mert ez egy rendellenes állapot. Jobb esetben talán csak hiány betegség tünete, de lehet sokkal rosszabb is a háttérben.

2022. máj. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
10%
Kedves valaszolók. Mi a fene vaj van az orvossal meg gyógyszert is adott rá. És ingyen nem fogja kivizsgálni. Illetve most azt mondta ez a legvalószínűbb minek vizsgálja ha szinte biztos hogy az?! 2-es válaszolónál is hormon volt a gond hiszen ivartalanítás sután kinőtt. Felháborító milyen emberek vannak.
2022. máj. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
#4 a kezelés nem használt, írta a kérdező. De ha használt volna is, csak szerencse, és akkor sem helyes eljárás. Nem lehet biztosra állítani valamit vizsgálatok nélkül. És pláne nem gyógyszerezünk csak tippekre. Szomorú, hogy még néhány orvos/állatorvos is így kezel, de ez nem helyes eljárás.
2022. máj. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ez történik, ha megnyírják a pulit, mudit.


Csak folotkban nö vissza a szöre, ha egyaltalan visszanö. Ez beszopta csóré kiskutya.

2022. máj. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6/


De az elején mindenhol elkezdett nőni rajta egy minimális szőr,később kezdett ritkulni rajta.

2022. máj. 8. 18:09
 8/14 anonim ***** válasza:
Mert a nyirastol tonkrement a szörstrukturaja. Ezeket a dajtakat tilos nyirni, mert ez tortenik.
2022. máj. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8/


Én sajnos nem tudtam ezt viszont ezek szerint a képzett kutyakozmetikus is hülye a témához.Egyébként nem fajtiszta puli mert az anyja apja is keverék.

2022. máj. 9. 00:45
 10/14 anonim ***** válasza:
Amikor volt pulink mi is rendszeresen nyírtuk de nem volt ilyen probléma, itt más lesz az ok.. inkább vizsgáltassátok ki.
2022. máj. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!