Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egyik kutyámmal barfozok a...

Ha egyik kutyámmal barfozok a másikkal is kell?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos magyar vizslám, sok tápot próbáltunk, de mindnél volt valami probléma, orvos javasolta, hogy váltsunk barf etetésre. 4 éves labradorom Brit Care tápot eszik, azzal jól elvan, de olvastam, hogy a barfozásnak sok pozitív hatása van. Érdemes lenne váltani?

2022. máj. 9. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem próbáld meg, csak ne hirtelen válts.
2022. máj. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

1. De hirtelen kell váltani, egy koplalónapot tartva. Ha nem vagy jártas a barfban, ne adj tanácsot benne!


Kérdező, a barf a legjobb döntés amit a kutyámmal kapcsolatban meghoztam. Ha már az egyikkel csinálod nem sokkal nehezebb kettő adagot porciózni. Nem mellesleg olcsóbb is. A brit care nem rossz, de nyomába sem ér a megfelelően összeállított nyers kosztnak. Olvass utána, lépj be a facebook csoportba!

2022. máj. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

#2 ponthogy nem szabad hirtelen váltani, még sima tápváltást is fokozatosan, 3-4 nap alatt kell végrehajtani.

A barfnál is kell a fokozatosság, de nem ugyan olyan módon mint a tápoknál.

2022. máj. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2es válaszhoz kiegészítés, nem elég húst venni, meg etetned hússal. Vitaminokat kell pótolni valahogy, ami a tápokban meg van alapból.
2022. máj. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%

3. Igen? És ez hogy néz ki? Nem szabad keverni a tápot és a nyerset, mert teljesen más az emésztése. Jól tönkreteszed a kutya gyomrát így. Teljesen fogalmatlan vagy a barffal kapcsolatban és veszélyes tanácsokat osztogatsz!


4. Azért írtam, hogy megfelelően összeállított. És ha megfelelően van összeállítva nem kellenek kiegészítők. Ehhez persze kell halnap, tojás, zöldpacal is. Ha csak hús és csontos a menü kellenek kiegészítők. De a kérdező nem ebben kért segítséget, ezért nem tértem ki rá.

2022. máj. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon jól tudom hogy nem szabad keverni, egy pár kutyát már sikerült átállítanom rá. Azért is írtam, hogy nem olyan szempontból kell a fokozatosság mint a tápoknál. Hanem a koplalónap után nem feltétlen kell a teljes adagot odaadni neki, hanem mondjuk először csak felet, aztán következő nap 3/4-et, és utána jöhet a teljes napi adag neki.

De lehet 3/4-el is kezdeni.

2022. máj. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
6. Teljesen felesleges így csinálni. Lehet, neked bejött de nem kell. Nyilván nem okozol akkora kárt, mintha kevernéd de a fokozatosság teljesen félrevezeti azokat akik nem értenek hozzá. Ha tanácsokat osztogatsz, legalább normálisan írd le amit szeretnél közölni!
2022. máj. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyival egyet értek a fokozatossággal, hogy az első időkben csak csirkét vagy nyulat szabad adni. Ez igaz. Ne egyből marhával kezdjünk. Fél adag nem kell, de igen ilyen szempontból fokozatosság igen. Ebben én sem voltam teljesen pontos.
2022. máj. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!