Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet valamiért utálni...

Meg lehet valamiért utálni egy kutyát?

Figyelt kérdés

Szüleim kutyáját utálom, erőszakos, ugatós, idegesítő én már nagyon utálom...

Nem igaz hogy nem lett megnevelve, mindent próbáltunk a legjobb kutya nevelők kiképzők próbálták már nevetni, valaki szerint súlyos pszichésen beteg a kutya...


2022. máj. 11. 17:54
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
89%
Mert nincs hatóság, ami ezzel érdemben foglalkozna.
2022. máj. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
7%

5.


Nem vagy pontos. Nem teljesen ok nélkül történt, illetve ha láttad a lánnyal készült videót, ő nem utalja a kutyákat sőt, a későbbiekben is kutyákkal akar foglalkozni.

2022. máj. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
93%

Nehéz kérdés, én inkább az embert szoktam, aki felelős azért, amilyen a kutya, a gazdáját, a szaporítóját (aki felelőtlenül pároztat kutyákat, nem nézi, milyen betegségeket örökíthetnek, és az utódok betegek lesznek), azokat, akik igényt teremtenek ilyen-olyan kutyákra (nyomott orrú, légzésproblémás fajták), egyes fajtáknál a fajtastandard kitalálóit (show vonalú németjuhászok például).


Ha a kutyánál valóban idegrendszeri gond van, és pici korától nevelitek, akkor képbe jön a szaporító, aki miatt beteg a kutya, ha örökbefogadott, akkor képbe jön az előélete, előző tulajdonos, utcán átélt dolgok, de azon lehet dolgozni, ha nincs betegség is mellé, nekem is örökbefogadott kutyám van, és nevelhető, egyáltalán nem ilyen.


Viszont vitatkoznék azzal, hogy ismerik a menhelyeken a kutyákat, ez nem mindig igaz, illetve lehetnek olyan dolgok, amikkel a menhelyen nem találkozik, de az örökbefogadónál már igen, és ott derül ki probléma, amiről a menhely nem tudott, ahol nincs kapacitás, sok a kutya, ott is kevésbé ismerik. Akikről azt mondanám, hogy kivétel nélkül tényleg jól ismerik a náluk lévő kutyákat, és biztos nem lesz meglepi, azok, akik tudatosan kevés kutyával foglalkoznak, rehabilitálják őket, pl. ilyen az Élj Már Dog Rehab.

2022. máj. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
83%

Egyetértek az utolsóval. 3 kutyám van (2 menhelyi, 1 vásárolt) a legfiatalabbat fél éve hoztuk haza. Gondozók elmondása szerint barátságos, csendes, omega típus. A kutyáról 1 hónap múlva derült ki, hogy egy domináns, ugatós, idegeneket nem elfogadó kutya, tehát igazából mindenben az ellentéte. Nagyon egygazdás, pedig a menhelyen mindenkivel haverkodott, nekem is egyből az ölembe mászott. Rajtam, családomon (2 fő) és legjobb barátomon kívül mást nem fogad el, nem lehet megsimogatni csak úgy. Kutyákra pórázreaktív lett (erről már leneveltem), annak ellenére, hogy most és a menhelyen is más kutyákkal élt együtt és remekül elvan velük. 🤷‍♀️


Ezért nem javaslom mindenkinek a menhelyes kutyát. Én tapasztalt vagyok, így nem volt gond, de ha valaki családi kutyának vitte volna, zéró kutyás tapasztalattal, ott nagyon hamar harapás lett volna a vége. Ezeknek a kutyáknak van előéletük és bizony sokszor csak a befogadónál mutatják meg valódi énüket.

2022. máj. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
92%
Rosszabb pillanataiban nagyon utálom a családunk egyik kutyáját. Egy kaukázusi juhászkutyánk van és egy tacsink. Na az utóbbival vannak gondok. Alapvetően rátesz a negatív érzéseimre, hogy előtte volt egy másik kisebb testű, keverék, utcáról bedogadott kutyánk, öt éves lehetett, amikor az alkesz szomszéd részegen szétbacta a köztes kerítést, amikor senki nem volt otthon nálunk, kutya kiszökött, elütötte egy kocsi. És hát én azt a kutyát nagyon szerettem, kiskora óta egy csomó mindent megtanítottam neki, a macskáimmal is jól kijött. Aztán ugye pár hónappal azután, hogy ő meghalt a szüleim ősszel hazaállítottak ezzel a zseniális tacsival. Alapvetően aranyos kutya, addig nincs is vele baj, amíg csak simogatni akarja az ember, vagy ha elviszem sétálni a szokásos helyre, ott sincs vele baj. De egyszerűen semmit nem lehet neki megtanítani, konkrétan amióta itt van minden egyes nap tanítom neki a legegyszerűbb dolgot, hogy üljön le, ha mondom neki, de nem, legjobb esetben is az első jutalomfalatig figyel, aztán semmi, vagy elszalad, vagy les rám a hülye fejével. Arról se tudom leszoktatni, hogy ne csesztesse a macskákat, kergeti őket, rájuk ül, stb. Harapni nem harapja meg őket szerencsére. Szeptember óta addig jutottam a kutyával, hogy már nem ugatja őket. Kész csalódás, az előző kutyával nem volt ennyi gond, egy hét alatt szinte bármit megtanult, ezzel meg már hetedik hónapja nem tudom megtanítani azt, hogy ül.... Komolyan, egyre nehezebb szeretnem ezt a kutyát, konkrétan néha már kezdem utálni az elmúlt egy hónapban. Emiatt pedig folyamatosan bűntudatom van.
2022. máj. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó, szerintem feleslegesen van bűntudatod. Csalódtál a kutyában, nem jössz ki vele, persze, hogy nem kedveled. Nekem az a furcsa, hogy miért bűn kimondani azt, hogy bizonyos kutyák az idegeimre mennek. Ők is sokfélék, ahogy az emberek is. Mégis, ha azt mondom, hogy x.y.-al nem jövök ki vagy idegesít a puszta jelenléte azt simán el tudja fogadni mindenki. Ha ugyanezt egy kutyára mondom, akkor meg kb. meglincselnek páran.
2022. máj. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként jól kijövök a kutyával, "csak" akkor van baj, ha tanítani akarom, vagy ha ott a macska. Egyébként elvagyok vele. Inkább olyan jellegű az érzés, mint amikor van egy fiatal, ügyetlen családtagod, aki aranyos, időnként jól megvagytok, még kedveled is, de ha sokat vagy vele, akkor idegesít, mert akármit csinálsz nem tudod megoldani a gondokat vele, pedig a te dolgod lenne. És nyilván elég fhos érzés, hogy eddig semmilyen más esetben nem ütköztél megoldhatatlanságokba. Tudod, mint amikor rád bíznak egy gyereket pár órára, jól elvagy vele, szereted, aranyos , de amint rád szakad az egész velejáró felelősség, amit nem bírsz kezelni, csak azért, ű mert akárhogy töröd magad nincs meg az összhang. És tudod, hogy nem ő tehet róla, mert kicsi, meg elvileg te vagy az értelmesebb egyébként is.
2022. máj. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
89%
Nekem a mentett első kutyám, de én fel voltam készülve, hogy lehetnek problémák, akkor is, ha engem egyből elfogadott, a munkarendem miatt nem akartam kölyköt, így jött ő, aki még fiatal volt, de már felnőtt, szobatiszta, elég aktív nekem, de már túl a kamaszkorán. Persze, nem lenne való mindenkinek, de még olyannak sem lenne bárkinek jó, akinek már van kutyás tapasztalata. Nálam ugyan gyorsan jött a döntés, hogy legyen kutyám, de elég tudatosan álltam hozzá, sok rossz tapasztalat alapján tudtam, milyen gazdi nem akarok lenni, mire akarok figyelni. Persze, voltak kétségeim az elején, az lenne a baj, ha nem lett volna, de a kutya is meg akart felelni, meg én is megoldás szemlélettel gondolkodom, nagyon nyomós ok kellett volna, hogy feladjam. Az elmúlt 3 és fél év alatt nem mondtam csődöt, és aki ismeri a kutyát azóta, hogy nálam van, gyakran megjegyzi, mennyit javult. 23-as 10:18-as válasz az előző, amit szintén én írtam.
2022. máj. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!