Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzel a kutyám? Vagy mitől...

Tüzel a kutyám? Vagy mitől "hülyült" meg a kan kutyusom?

Figyelt kérdés

2 hónapja fogadtunk be egy lány kutyát a kan kutyusunk mellé, eddig nem is volt gond, de az elmúlt pár napban a kan kutyám nagyon "próbálkozik" nála. Meg hisztizik is miatta, mert a lány nem hagyja magát.

Lehet, hogy tüzel a lány? Akkor elvileg hagyná magát, nem?


Aki járatos "kutyatüzelés" terén, az igazán leírhatná, hogy honnan tudom, ha tüzel a kutyám, ill. hogy ez az-e.


2008. dec. 18. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Szia. Ha a lány kutya szokta ugymond kaparni a füvet akkor lehet hogy tüzel.És ha a nemi szerve felvan dagadva akkor 100% hogy tüzel. Amugy a szuka az első négy napban nem engedi a kannak de utánna már engedi neki a dolgot és babák is születhetnek. Én a helyedben külön zárnám öket hogy ne legyen szaporodás. Gondolom nem akarsz kiskutyákat.ZÁRD EL ÖKET EGYMÁSTÓL!!! Biztos hogy tüzel.

Remélem segitettem.

2008. dec. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Hát ha babák születnek akkor ott valami hiba van
2008. dec. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ja és annak hogy kaparja a füvet semmi köze ahhoz hogy tüzel és nem a negyedik napon hagyja magát a szuka hanem a 10 naptól de általában a 14 napon veszi fel a kant az a jele ha tüzel hogy először véres aztán pedig átlátszó folyadék ürül a szukából
2008. dec. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nézd meg neki.tegyél oda egy papírzsepit,és ha véres,akkor tüzel.a 9-14 nap között engedi magát,akkor összejöhetnek a kiskutyák.ha ezt nem szeretnéd az egyiket ivartalanítsd,vagy próbáld különzárni őket,ami nem egyszerű,mert ilyenkor mindent megtesznek.van kutyáknak fogamzásgátló injekció,de nem hallottam túl sok jót róla.16hónapos kor előtt nem is szabad pároztatni.
2008. dec. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Hát igazándiból akartam a kislányt ivartalanítani, de gondoltam, hogy úgy is csak tavasszal fog tüzelni, és ráérek még. Szegényke annyira lelakott állapotban volt, amikor hozzánk került, hogy akkor meg féltem, hogy belehal, ha műttetem... Most picit félek, hogy elkéstem vele, de hát a fene sem gondolt rá, hogy tél közepén tüzelni fog...

2008. dec. 19. 07:00
 6/9 anonim ***** válasza:

sajnos ez nem törvény,hogy tavasszal meg ősszel tüzelnek.nekem most az egyik novemberben,a másik decemberben kezdett tüzelni.

akkor próbálj meg vigyázni,de az nem egyszerű feladat.napi 24órás meló.ha nem engedte még magára,akkor még nincs gáz.

2008. dec. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nekem ugyanez van most a szuka kutyámmal.És igazából nekem az 5. napon engedte magát a kutyám.És nekem is "meghülyült" a kan kutyám.Szerintem tüzel a kutyád.
2008. dec. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát igen!! kutyának nem BABÁI ,hanem kölykei szoktak születni!!!Hmm!! értetlenek---
2008. dec. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy elkésve, mert lehet adatni a szukának elvetélős injekciót.Nagyjából ha betájolod az időpontot akkor rá két hétre kell a szurit adni.2 injekció kb 6 e ft. De beszélj orvossal és már lehet, hogy nem jól emlékszek. Most amúgy tüzelési szakasz van, pedig még nálnuk is csak 4 hó múlt el, már megint tüzel, és a környezetünkben minde szuka. Elvileg 6 havonta szoktak , de hát ez van. Általában a kutyák nagyon tiszták, én soha nem látok a nemi szervén semmi vért, csak, hogy batyusva van szegénykém dagadva a vért valszeg lenyalja. És tényleg zárd szét őket, mert gond lehet. Én alig bírok a 2 kutyánkkal a fiút ilyenkor meg elviselni nehéz, mintha nem is ő lenne.olyan mint egy zombi.
2008. dec. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!