Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyus a baratsagosabb?

Melyik kutyus a baratsagosabb?

Figyelt kérdés

Szeretnek egy pitbull vagy egy amstaff kutyat csak nemtudom h melyik lenne a jobb, van egy yorki kutyusom (2eves) es gondolom nem lenne jo otlet melle egy nagyobb testu kutya de az amstaffot vagy a pitbull azt be lehet tanítani valahogy hogy baratsagos legyen es ne legyen agressziv?

Es nem kerek negatívat! Csak egy kerdes


2022. máj. 15. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Az előbb már megírtuk, hogy nem jó ötlet. Nekem yorkim van, testvéremnek amstaff. Nagyon durván próbált vele mindig játszani, azóta össze sem engedem vele. És ne felejtsd el, hogy az ösztönöket nem tudod kiölni egy eredetileg harcra kitenyésztett kutyából. Ahogy a border collie-ból sem tudnád kiirtani a terelőösztönt.
2022. máj. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1: nemtudom miről beszélsz de nekem még csak ez az első kérdésem
2022. máj. 15. 10:05
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__11742390-yor..


Persze, ez biztos nem a te kérdésed, mikor még a stílus is ugyanaz…

2022. máj. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3: Oké, akkor ne hidd el de tényleg nem az én kérdésem
2022. máj. 15. 10:10
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hat en egyiket sem ajanlom. Amstaffom (35 kilo) van, aki elobb megvolt mint a kiskutya (15 kilo), tudtuk hogy szukakkal baratsagos, igy mertunk hozni melle masikat, igy semmi gond nincs, de eleg durvan tudnak jatszani, mar nem gond, mert ugye felnott a kicsi, de amig volt 5 kilo a kolyok, nagyon kellett figyelni rajuk, mert a tank meretu es habitusu amstaff rault, fellokte, ralepett, atesett rajta, lelokte a lepcson ha elszaladt mellette, szoval nagyon figyelni kellett rajuk eleinte. Ezek a bull tipusuak nem a finom jatekrol hiresek, meg egy

baratsagosabb mellett is stresszes lenne a yorkinak, mert nagyon nagy a meretkulonbseg, akaratlanul is fajdalmat tud okozni a kicsinek, akar csonttorest is. Ha meg nem ertesz a fajtahoz, durvabb dolgok is tortenhetnek, a pitbullok fokent sport kutyak, ha nem sportolsz, feladatozol vele minden nap, akkor befeszül. Az amstaffok kicsit lazabbak, de nekik is fontos a mozgas. Teljesen eltero igenyeik vannak, mint egy yorkinak, es ha nem lesz idod mindket kutyaval rendesen foglalkozni, ami egy ido utan problemassa valik...

2022. máj. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem ajánlanék egymásmellé két ennyire eltérő viselkedésű kutyát.
2022. máj. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
Én ezt a két fajtát mindig a sudribunkó panelproliknál vagy czigányoknál látom. Közveszélyesek! Mindig rettegek mikor szabadul el egy ilyen kutya mert nem tudják visszafogni. Nekem is yorkim van, el nem tudnék képzelni mellé egy ilyen kutyát. A halálos ítéletét írnám alá.
2022. máj. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem ajánlom egymás mellé ezt a két fajta kutyát, de ha mindenképp a fejed után szeretnél menni, akkor inkább amstaff, mivel úgy tudom pitbull tenyészet nincs, mert nem elismert fajta (javitsatok ki ha tévedek), tehát csak szapibol tudsz venni, aminek még rosszabb kimenetele lehet. Pláne, hogy bull típus, amivel nincs baj, nagyon kedvesek és barátságosak tudnak lenni, de nem megfelelő génekkel, nem megfelelő helyről életveszélyessé válhat. Szóval a lényeg, hogy mindenképp a megbízható utat választását ajánlom, tehát az amstaffot.

De ha lehet inkább ne ilyen eltérő kutyákat akarj.

2022. máj. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért pont ilyen kutyát szeretnél?
2022. máj. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amstaffal is el kell jarni kocohni,h nyugodt baratsagos legyen. Pittel naponta. O kemenyvonalasabb gyorsabb sportkutya. Telen ,nyaron minuszban,esoben,hoban is mindkettovel menni kell kocogni.

Parancs osztas minden nap minden setanal. Ezt igenylik. Ok munkakutyak.

2022. máj. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!