Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy gazdi azt mondta "kár,...

Egy gazdi azt mondta "kár, hogy kan kutyám van, mert a kutyája domináns kanokkal", akkor semmi esély rá, hogy összebarátkozzanak? Akkor se,ha kamasz még a kutyám és abszolút barátságos?

Figyelt kérdés

Pár hónapja új szomszédaink vannak átellenben és ez a beszélgetés még nyáron zajlott le futtában. Nem akartam nyomulni vagy erőltetni a dolgot, így azóta sem kérdeztem, meg nem is nagyon találkozunk, de mostmár nagyon kíváncsi lennék rá, hogy akiknek "domináns a kutyája kanokkal", de egyébként okos jól nevelt mind a kettő, lehet próbálkozni vagy hagyjam? Még arra sem volt időm, hogy elmondjam mennyi idős a kutyám, mert a méretéből adódóan hihette, hogy felnőtt, de szerintem így már más lenne a helyzet vagy nem tudom megkérdezzem-e...

Egész nap nincsenek itthon, a kutyájuk meg egyedül van becsukva a házba, csak akkor engedik ki a kertjükbe mikor este hazaérnek. Persze biztos ezt a rendszert szokta meg, nem azt mondom, hogy ezzel gond van.

Én kutyám ~sosincs egyedül, de nincs kutyapajtása. Itt se futtató, se kutyás közösség, más nem is sétáltat.

Semmiképp nem szeretnék nyomulni, vagy kellemetlenkedni, de olyan jó lenne szerintem Mindenkinek ha néha áthoznák, hogy játsszanak.


2021. szept. 29. 13:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Amikor egy gazda azt mondja " a kutyája domináns kanokkal", azt azt jelenti, nem tud elviselni más kant. A leírt tartási körülmények alapján az a kutya szociálizatlan, nincs egyáltalán más kutyákkal összeszoktatva.
2021. szept. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

:(

Köszi, hogy írtál!

2021. szept. 29. 13:46
 3/16 Adkeizaal ***** válasza:
100%

Milyen fajta a kutyája és milyen a tiéd?


A kutyát jó esetben a gazdája ismeri vagy kellene ismernie a legjobban, a válaszából következtetve tudja, hogy nem jó ötlet összeengedni a tiéddel, vagy sok munka lenne összeszoktatni őket amihez nem feltétlenül van kedve.


Én hagynám a dolgot.

2021. szept. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Különben ezt olyan nehéz elhinni, az a kutya olyan barátságosnak, okosnak tűnik.

Rám is hallgatott, amikor a múltkor kinyitódott a kiskapujuk, pont jöttem haza és jött volna ki, reflexből mondtam normálisan, hogy "nem" és abban a pillanatban meg is állt, becsuktam a kaput meg is köszönték.

Meg erről a dominamciáról azt olvastam, hogy érzik, ha kölyök egy egyed és azt nem szokták bántani!? Nem tudom.

Övék idősebb közép/nagy keverék lehet. Enyémmel kb.egy súlycsoport, szóval nem ezzel lehet a gond.

Köszi a válaszokat!!

2021. szept. 29. 13:57
 5/16 Adkeizaal ***** válasza:
100%

Nekem van egy 1 éves németjuhász domináns szukám aki minden kutyával agresszívan viselkedik első körben, folyamatosan próbáltuk más kutyákkal összeszoktatni hagyni ismerkedni, de hamar le kellett állítani.

Kölyök korától ilyen!

Pórázon agresszív más kutyákkal kerítésen keresztül még inkább.

Póráz nélkül meg nem sokan szeretnék, hogy egy kezdetben agresszívan fellépő kutya játszon/ ismerkedjen a kedvencükkel.

Rendkívül szófogadó kutyáról beszélünk, nekünk a családnak és a barátainknak is szót fogad.

A többi kutyával szinte kibékíthetetlen, saját kutyáinkkal, hónapokig tartott úgy összeszoktatni őket, hogy felügyelet nélkül lehessen együtt hagyni őket.


Most egy évesen a legújabb kölyök kutyánkat elfogadta 4 nap alatt annyira, hogy kb. Csak 5 percenként kell kizökkenteni rászólni, hogy ne legyen baj.

Felügyelet nélkül valószínüleg még hetekig felejtős. Igaz az új kölyöknek rendkívüli ösztönei vannak és lenyűgözően hárítja, ha egy kutya nem megfelelően viselkedik körülötte.


Ezt most csak azért írtam le, mert az, hogy rád hallgat és jólnevelt nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem állatkorház lenne a vége annak, ha átvinnéd magadhoz.

2021. szept. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is domináns kanokkal a kutyám. Egyébként egy édes kis vattacukor, mindenkire hallgat, más kutyákkal játszik, vagy elvan. De ha golyói vannak... akkor aztán morogva-vicsorogva lenyomja a földre és nem is engedi felkelni, vagy szaladni.

Ez még egy kistestűnél kezelhető, mert megfogod a grabancát és elhúzod, letiltod. De nagytestűnél hát kérdéses bele mersz-e nyúlni a dologba.

Mindenesetre megkérdezhetnéd. Létezik pórázon ismertetés, és szájkosárral még mindig lehet próbálkozni.

2021. szept. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

" a kutyája domináns kanokkal",

Ennek a mondatnak semmi értelme sincs. Ne is törődjél vele.

2021. szept. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

6 szerintem is megfogom, amint lesz rá lehetőségem, amire nem sok esélyt látok, csak addig is tájékozódom az ismeretlenről...

Nektek akiknek van tapasztalata ilyen kutyával, szerintetek is enyhébb dominancia lehet, hogy pl.kerítésen keresztül nem ugatja? Sőt a nyáron mikor váltottuk azt a pár szót, akkor kutyával volt kerítésünkön kívül és akkor se jött oda a kutyája ugatni vagy morogni. Mert írta itt valaki, hogy kerítésen kívül pláne keménykedik, ami logikusan is hangzik, de a szomszéd kutya nem csinált ilyet.

2021. szept. 29. 14:31
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Volt már olyan, hogy kerítésen keresztül csak figyelt az enyém, de amint bejött a kutya és lépett kettőt már le is teperte.
2021. szept. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
17%
Ha ivartalanítod a kutyádat, nagyobb a valószínűsége, hogy elfogadja a másik. ha az is ivartalanítva lenne, még nagyobb lenne a valószínűség.
2021. szept. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!