Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek nyomott fejű kutyája...

Akinek nyomott fejű kutyája van, hogy tudja ezt elviselni?

Figyelt kérdés

Imádom a kutyákat, de a nyomott fejű fajtáktól rosszul vagyok.

Tegnap állásinterjún voltam, és a vezető kutyája is ott volt. Francia bulldog. Nagyon kedves kutya volt, végig az ölemben ült, bújt hozzám.

De olyan rossz érzés volt bennem végig a kutya miatt. Látszott rajta, hogy minden egyes levegővételért küzdenie kell, izomból vette a levegőt, kifújásnál pedig horkoló hanggal együtt folyt a taknya.


Általában kerülöm az ilyen kutyákat, de ez pont az a szitu volt, amikor nem lehetett. Másik ilyen pár éve volt, mikor messze élő rokonoknál voltunk, a mopsz kutyájuk pedig a dülledt szemeit lehet be sem tudta csukni, mert ahogy bújt hozzá a lábamhoz, éreztem, hogy a szemét nyomja oda.

Az egyik ismerősömnek pedig van 9 kutyája, abból 8 ilyen nyomott fejű és pár hónapja kiposztolta Facebookra képekkek együtt, hogy az egyiknek kiesett a szeme.


Nem tudom hogy lehet ezt elviselni, ha nekem véletlen ilyen kutyám lenne, folyamatosan aggódnék érte, nem bírnám nézni, ahogy egész életében szenved.



2022. máj. 20. 07:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
82%
Az én francia bulldogom kap rendesen levegőt és horkolni sem horkol és azt se hallod ha levegőt vesz. Szerintem ha jó helyről veszi az ember akkor egészséges kutyára tehet szert, aki nem fog szenvedni.
2022. máj. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván az vesz nyomottorrút akinek tetszik.

Nekem, nem tetszik.

2022. máj. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!