Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy képesek ilyet tenni emberek?

Hogy képesek ilyet tenni emberek?

Figyelt kérdés

Kerékpároztam epp es két falu közti úton egy kutyát láttam az út közepén. Láttam hogy figyel ahogy közeledek, először nem tudtam hogy most meg akar támadni vagy mi lesz ezért gyorsítottam. Mikor elmentem mellette láttam hogy semmi támadó szándéka nincs és mintha Két hátsó lába össze lett volna kötözve és egy hosszabb kutya lánc is volt a nyakán. Nem sokkal később megálltam és visszanéztem rá hogy jól láttam-e hogy valóban meg van kötözve. Jött két autó lassítottak de egyik sem szállt ki, csak megalltak h lemenjen az útról, és ekkor láttam hogy hátsó lábai valóban össze vannak kötve. Aztán láttam hogy az útszéli bozótból nézi az elhaladó két autót. Szerettem volna neki valahogy segíteni bár semmi nem volt nálam..de visszamentem hogy szemügyre vegyem. Sajnos a kutyust nem találtam mire odaértem. Miután egy jó 20 km után hazaértem, úgy döntöttem visszamegyek autóval vittem magammal egy kis ennivalót ollót kést és vizet. Reálisan nem sok esélye volt hogy meg fogom találni főleg hogy már sötétedett de mégis visszamentem. Emlékeztem körülbelül a helyre félre álltam a kocsival és elkezdtem "hivni" keresni hátha.. Sajnos az út mindkét oldala erősen bozótos fával benőtt erdős hely volt. Végül bozóton átnézve Meglátta egy mély dudvás árokba feküdve onnan nézett rám felfele, láthatóan kimerült gyenge szemekkel. Úgy megörültem h megtaláltam. Képzeljétek el két hátsó lába olyan erősen össze volt kötözve ruhaszárító dróttal többszörösen áttekerve, hogy teljesen bele volt elevenedve a húsába. Kötözéstől lefele a két lába teljesen be volt gyulladva dagadva és nagyon fájlalta, enni inni nem akart. Nagy nehezen sikerült kiszabadítani a lábát de én mondom így rászorítani többszörösen....hogy tud valaki ilyet tenni???!!

hála istennek találtam egy konzerves dobozt és öntöttem neki vizet , ekkor már ivott .. nagyon szomjas volt mind megitta:) enni nem akart, szerintem gyulladás volt a szervezetében. Felhívtam egy közeli kutyamenhelyt és kértem hogy el tudnának e jönni érte, mert nem szeretném az autóut mellett hagyni ilyen allapotban. Voltak olyan rendesek hogy kijöttek érte. Este fél 21h kor. 1 órát még ott voltam a kutyussal, megvártam mig kijönnek érte. Végig simogattam, látszott h megnyugodott. Aztán elvitték. Remélem felépül és kap egy második esélyt egy szerető gazdi oldalán.


2022. máj. 21. 23:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon rendes vagy! Az emberek meg... no comment.
2022. máj. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Jó, hogy vannak még ilyen emberek, mint Te! :)

Aki meg ilyet képes tenni egy kutyával, azt rendesen meg kéne csapkodni.

2022. máj. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Hogy képesek az emberek semmiért háborút indítani? Hogy képesek megölni egymást, vagy fegyvertelenül agyon lőni a másikat? Ha egymással képesek vagyunk így viselkedni, akkor miből gondolod, hogy egy állatot kímélne valaki, akinél elmentek otthonról?
2022. máj. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon helyes cselekedet volt!

Hol, melyik településnél történt ez?

Hova került a kutya?

Hogy nézett ki?

2022. máj. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Csodálatos vagy hogy megtetted ezt szegény kutyusért - bár ha olyan "bolond" vagy mint én, akkor nem is volt más választásod :D Ha a menhely ír posztot róla vagy valami, annak örülnék ha elküldenéd, érdekelne.

Az emberek meg hát... Nem is tudom mit mondjak. Valami súlyos mentális probléma, és valószínűleg gyermekkori bántalmazás, torzult személyiség is áll a háttérben olyan "embernél" aki ilyet képes tenni egy érző lénnyel. Az ilyennek valszeg a szülei sem különbek, és a gyerekei sem lesznek jobbak, és a gyerekeivel, na meg a többi emberrel sem bánik sokkal szebben, szóval ez komplex probléma, amit csírájában kell elfojtani. Börtönt az állatkínzókra!

2022. máj. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem emberek. Te viszont arany ember vagy!

Melyik menhelyhez került? Szívesen követném a sorsát facebookon.

2022. máj. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem is érdekel melyik menhely fogadta be!

Gratulálok a mentéshez, szép volt!!

2022. máj. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ide került:

Ugatlak Alapítvány Kisvárda


És itt kép róla, bár nem tudom mennyire kivehető:

[link]

[link]

2022. máj. 22. 01:20
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Angyalkám, hát nem volt jó állapotban. Köszönjük a képet, és mégegyszer a mentést ^^
2022. máj. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem lehet mit mondani, már azt se érzem hogyan lehet kirakni egy kutyát... de ha már ezt teszi miért kell összekötni a lábait? Ha "csak" kirakják legalább esélye van a túlélésre. Ha te nem mész érte, mehgalt volna. 😢
2022. máj. 22. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!