Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez állatkínzásnak számít?

Ez állatkínzásnak számít?

Figyelt kérdés

Erős dilemmába kerültem. Megsérült a kutyám hátsó bal lába, csúnya sebe van. Az állatorvos adott neki egy fájdalomcsillapító injekciót, ami 3 napig tart, viszont szemmel láthatóan elmúlt a hatása. Kaptunk másmilyen fájdalomcsillapítót, azt mondta a doki, ha úgy van adhatunk neki ebből. A gondom a következő: ha megkapja, akkor nem pihen, nem figyel oda magára, mert nem fog fájni neki (és az egyik legfontosabb most, hogy pihentesse, kímélje magát). Ha nem kapja meg, akkor egyértelműen fáj neki, szenved, viszont nyugton van, és pihenteti a lábát, kíméli magát.

Tehát vagy hagyom hogy fájjon neki, és akkor jó lesz, vagy odaadom neki, és akár rosszabb is lehet, de nem fáj neki.

Sajnos nem tudom neki elmagyarázni, hogy hiába nem fáj most, attól még pihennie kell.. :/


2022. máj. 22. 09:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
32%

Szia!

Szerintem nem állatkínzás a fájdalomcsillapító megtagadása.

Ha belegondolsz, élete végéig sántíthat amiért tett vele egy rossz mozdulatot.

Ha a gyógyszer nem fájdalomcsillapító jellegű, hanem másféle módon segít, akkor nem látom okát a gyógyszer megtagadásának. Érdemes tudni hogy mit is csinál pontosan a gyógyszer.

2022. máj. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!