Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie/ausztrál juhász...

Border collie/ausztrál juhász nagyon nem ajánlott?

Figyelt kérdés

Első saját kutyám lenne, de sokszor hallom hogy nem ajánlják kezdőknek, de tapasztaltabbaknak se nagyon.


Jobban meggyűlne vele a bajom szerintetek mint egy sima keverék kutyával?



2022. máj. 26. 09:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
17%

Valószínűleg azért nem ajánlják, mert nagyon nehéz őket lefárasztani. Főleg a border colliet

Ha úgy gondolod van időd és kedved ehhez adok pár tippet mivel tudod lefárasztani a kutyádat:

1) labdáz/frizbiz vele. A sok futás biztosan lefárasztja majd.

2) Szerezz be kong játékokat. Ez azért jó, mert a belsejébe tudsz rakni jutalom falatot és amíg azt kiszedi az lefárasztja.

3) Szaglásszon. A szaglászás nagyon lefogja fárasztani.

Amúgy mind 2 kutyafajta nagyon okos. Annyira nem nehéz velük, szerintem menne egy kezdő kutyásnak is.

2022. máj. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Igazából a gazdin múlik, mennyire nehezen oldja meg a fárasztást. Ha a gazdi eleve aktív, határozott, akarna valamilyen kutyás sportot űzni, semmire sem menne egy lusta első kutyának való fajtával. Azért nem ajánlják inkább, mert sokan félreértelmezik, hogy a kutya okos, azt gondolják, kapnak egy kész kutyát, nem nevelik, nem tanítják, és csodálkoznak, hogy nem bírnak vele.

Én elsőre bevállaltam egy mentett border mixet, van esze, de nem fog ki rajtam, én szeretek vele foglalkozni, élvezem a tanítását, túrázunk, azt kutya előtt is szerettem. Ő meg nem rombol, nem rongál, nyugodt, kiegyensúlyozott. Nem vagyok időmilliomos, dolgozom, de sikerült jól beosztani az időt, ami a kutyának is megfelel, meg nekem is.

2022. máj. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem. Aussierol nem nyilatkozok, de en agilitys korokbe mozgok es ismerek jopar bordert. Rendben, turokkoket megtanulnak gyorsan dejo, viszont iszonyu nehez eltalani azt a szintet hogy ne legyel vele tul szigoru, mert felos lesz, de tulsagosan se engedd el, mert akkor felepiti a sajat szabalyait. Kerlek ne akarj bordert elso kutyanak!
2022. jún. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!