Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik etetést tartjátok a...

Melyik etetést tartjátok a legjobbnak?

Figyelt kérdés

Én a vegyes etetésre esküszöm, száraztáp az alap + hetente nedves eledel, ami 2-3 napig kitart. Tudom, hogy valaki kizárólag táppal etet, illetve vannak nyers húsos étrendet követők.


Mivel etettek? Milyen fajta kutyátok van?


(Nekem kistestű kutyáim vannak: csivava, tacskó keverék, mopsz)



2022. máj. 26. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Minosegi tapot kapnak.


Az öreg kutyamnak mondjuk májvédős táp kell, szóval nala nem igazan van valasztas maj, epe, pajzsmirigy problema miatt.


Illetve Petchefes fozott menut rendelek. Nyulasat az maj es vese vedos igy az oregnek azt keverek a kajahoz. Illetve mivel reggel este gyogyszereket kell bevennie amibol 2 por allagu csak vmivel elkeverve lehetseges. Igy egy kanal petchef kajaba keverem reggel a gyogyikat. Este is kb egy kanallal. De idonkent kihagyok egy hetet.


Masik kutyamnak is petchefet adok idonkent, keverek a taphoz par napig nala tobbet kihagyok ket hetente van 4-5 nap petchefes keveres.


Ettol nem megy hasuk!


Konzervtol igen. Igy az nalunk off.

2022. máj. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én N&D táppal etetek és ahhoz szoktam keverni konzervet (abból is jó minőségűeket, pl. Real Nature). Két kistestű kutyám van.
2022. máj. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hét a nyers húsos a legjobb csak drága,de az is megfelel hogy alap száraz és rá néha nedves+hús.
2022. máj. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Puli keverékem van. 6 éves. Minden nap főtt husis csontot (farhát, szárny, nyak) kap rizzsel vagy hajdinával, vagy egy kis tésztával. Reggel kap egy kis tápot, de van, hogy két napig nem ropogtatja el. Heti egyszer csak tápot kap, főtt kaját nem.
2022. máj. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az adott kutyától függ, hogy neki mi a legjobb. Nem gondolom, hogy van általánosságban legjobb.
2022. máj. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Nyers etetés (barf)

Csirke, pulyka, kacsa, néha marha és hal is van a menüjében.


Labrador és border collie keverék a kutyám.

2022. máj. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem arra nincs egyértelmű válasz, hogy melyik a legjobb. Az adott kutya igényeinek megfelelően lehet legjobbat választani. Mindenfajta etetésnél figyelni kell, hogy minőségi összetevők legyenek úgyanúgy a nyers etetésnél, tápnál, konzervnél is.


Az én kutyám Platinum bárányos félnedves tápot kap, plusz napi 1 nedves kaja 100 g. Átlag heti 2 alkalommal főtt ételt (hús, zöldségekkel külön neki főzve). A főtt kajáns napon nem kap mást.

2022. máj. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztos a barf a legjobb, ha helyesen csinálják.

Nekem nincs helyem a húsokat tárolni, meg macerás is, ezért felső-középkategóriás tápot kap a két kutyám (3 éves labrador és 1 éves németjuhász)

2022. máj. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak táppal etetek, leginkább purizonnal. A konzerv nekem nagyon túlárazott, a kutyáim meg a tápos bödön nyílására is extázisba esnek, nem kell trükközni, hogy megegyék a kajájukat. Amivel próbálok kicsit változatos lenni, azok a nap közbeni jutik. Mindig rendelek valamilyen állat alkatrészt (szárított disznófülkagyló, marha nyelőcső, máj, tüdő stb) és azt kapják trükkökért cserébe vagy néha főzök husit vagy veszek virslit, májkrémet vagy párizsit.
2022. máj. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

Konvervvel nem szabad, csak ha étvágytalan a kutya.


Egyébként a minőségi táp a legegyszerűbb/legjobb, ennél már csak a nyersezés jobb, de ott nagyon oda kell figyelni.

2022. máj. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!