Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a gyomor/bél/csavarodás...

Mik a gyomor/bél/csavarodás tünetei?

Figyelt kérdés

A kutyám 1,5 órája evett, közvetlen evés után hempergett. Azóta ivott, kapott pici jutalomfalatot azt megett és most alszik.


Valahol azt olvastam lassan alakul ki, valahol azt, hogy enni és inni se tudna. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?



2022. máj. 31. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Google-t ismered?


[link]

2022. máj. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ismerem. Olvastam.


A leírásból: Valahol azt olvastam lassan alakul ki, valahol azt, hogy enni és inni se tudna.


Most akkor melyik az igaz? Tapasztalat érdekelne.

2022. máj. 31. 17:03
 3/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk a hányást a legtöbb helyen írják.


Köszi!

2022. máj. 31. 17:05
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Azért olvashatsz többfélét, mert a tünetek is többfélék, a lefolyásuk is eltérő. Azzal, hogy utána evett, ivott még közel sem lehet száz százalékosan kizárni.

Nagyon nehéz meghatározni, hogy mi az első tünet, kezdődhet hányással, de látványos gyomorfájással is (összerándul, amikor felkel és inkább visszafekszik, esetleg nyüszít is stb.)

Sok személyes tapasztalatot itt ezzel kapcsolatban remélhetőleg nem fogsz olvasni, mert ez életveszélyes, nagyon nehéz megmenteni, nem egy átlagos betegség.

Nagytestű, mélymellkasú, idősebb (8+) kutyáknál fordul elő inkább.

Nekem két közvetett tapasztalatom van, egy ismerős idősebb leonbergije így pusztult el, este 8-9 körül evett, órákkal később, csak hajnalban lett rosszul, mikor észrevették rohantak vele a kórházba, de már nem tudták megmenteni. A másik, strandon egy németjuhász rengeteg vizet nyelt úszás közben, a gazdái arra lettek figyelmesek, hogy vizet hány a kutya, őt is kórházba vitték és műtéttel sikerült megmenteni, de neki csak részleges volt a csavarodás.


Amit most tehetsz, hogy figyeled a kutyát és bármelyik jellemző tünetet tapasztalod (ezek azért elég látványosak) azonnal viszed egy jól felszerelt kórházba.

Egyébként meg nyilván a hétköznapokban ha erre hajlamos fajta kutyád van erre fokozottan kell figyelni, ha megoldható érdemes kisebb adagokban, jobb minőségű eledellel etetni. Egy jó tápból nagytestű kutyának is elég napi 300gramm körüli mennyiség, ez kettéosztva kevésbé veszélyes, mintha egyszerre eszik meg 600 grammot, a magas gabonatartalmú tápok ráadásul jobban fel is duzzadnak a gyomorban.

Ha a kutyád nem idős, nem kifejezetten erre hajlamos fajta és nem tolt be egy fél disznót, majd kaja után nem bukfencezte körbe a kertet, hanem mondjuk csak álmában fordult kettőt, akkor nem aggódnám túl, nagyon nagyon kicsi az esélye, hogy ebből tényleg gond legyen.

2022. máj. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Platinum tápot evett és evés után szokta azt csinálni, hogy lefekszik és megtörli a száját így dörzsöli a szőnyegbe, de most még ezenkívül 2 x átfordult a hátára (úgy mint mikor a fűben hempereg a kutya).


Havanese, elvileg kistestűeknél nem túl gyakori. Csak megijedtem mert nem régen hallottam egy esetet, ott konkrétan nem tudom, hogyan történt mit csinált evés után és műteni kellett.

2022. máj. 31. 17:33
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

A platinum egy kiváló minőségű táp, kis adag kell belőle, gabonamentes, jól felszívódik, ráadásul nedvességre egyáltalán nem dagad meg, hanem csak szétbomlik. Én egyébként pont ezek miatt az előnyök miatt (is) etetem platinummal a nagytestű kutyám.

Kistestűeknél amúgy sem jellemző, ezek alapján szerintem egyáltalán nem kell aggódnod, nyilván figyeld, ha tudod, de én ezt nem gondolnám kockázatnak. Ha belegondolsz kutyaiskolában is folyamatosan tömik jutival, miközben egy csomót mozog, esetleg ugrál és abból sem szokott gond lenni. Szóval nyugi, ez egy olyan szitu, amikor még a feltétlen folyamatos felügyelet sem indokolt, pedig én is paragazdi vagyok.

2022. máj. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Azt például nem tudtam, hogy nem dagad meg a táp,legalábbi a Platinum sőt elképzeltem, hogy meg is dagadhatott, mert ivott evés után. Azért ezt kapja, mert jók az összetevői és ez még ízlik neki, szívesen eszi.


Illetve, már amúgy idős, 13 éves és kb. két hete hallottam ezt a gyomorcsavrodásos esetet, a kutyus egyébként műtétet követően rendbe jött és akkor arra gondoltam, az én kutyámat lehet meg se lehetne műteni a kora miatt. Persze tudom, műtétek előtt szokták ellenőrizni vérvizsgálattal, hogy altatható-e, de a gyomorcsavarodásnál ilyenre nincs idő.


Amúgy most kezd ébredezni esti sétához (máskor is így volt). Nagy séta, utána evés, alvás és még egy vagy két séta.


Bocs ha hosszú lett. Köszönöm a válaszotokat! Mindenkit felpontoztam.

2022. máj. 31. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!