Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyugdíjasoknak is adnak a...

Nyugdíjasoknak is adnak a menhelyek kutyát?

Figyelt kérdés
Idősebb (9-10 év feletti) kutyáról lenne szó.

2022. jún. 1. 23:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Idősebbre igen, van esély. De több mindentől is függ, van olyan fiatal is akinek nem adnának semmilyen kutyát, de ha alapvetően feltételezhető hogy jó gazdik lesznek, ki tudják elégíteni az adott kutya igényeit, akkor igen, egy normális menhely adni fog.
2022. jún. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
#1 vagyok, kérdező, sejtem te nem vagy nyugdíjas :D kéretlenül ne vigyetek oda kutyát, hogy majd jajj de jó lesz, a nagymamára vigyáz a szocializálatlan, neveletlen Buksi. Feltétlenül a leendő gazdái válasszák ki a kutyát.
2022. jún. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Nem feltétlenül. Nagyon sok menhelyen van korhatár ilyen szempontból, átlagban 65 év alatti személynek adnak csak ki kutyát. Nézz utána a szóbajövő menhelyeknél, hogy mi alapján döntenek.
2022. jún. 2. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Rosszlovas ***** válasza:
100%

Anyámnak nem adtak macskát, hiába voltam vele és ígértem meg, hogy ha bármi történne, én átveszem a macskát... mégse adtak.

Mi végül egy magánszemélytől fogadtunk örökbe anyámnak, ő szintén állatmentéssel foglalkozott, írtunk szerződést is stb. Amúgy lehet jobban is jártunk, nagyon jól ismerte az állatait, konkrétan a lakásában voltak a macskák... és tényleg olyan a cica, amilyennek leirta, azóta is imádják egymást anyámmal.

2022. jún. 2. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Normális menhely nem kukacoskodik, ha a gazdijelölt ki tudja elégíteni a kutya igényeit. Viszont nem adnak ki úgy kutyát, hogy ajándék lesz olyannak, aki nem is tud róla.
2022. jún. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Valahol igen, valahol nem. Ahol önkénteskedem az a feltétel, hogy a gazda halála után legyen aki tovább gondoskodik a kutyusról és mindegy, hogy hány éves kutyát akar befogadni az illető.


Ha valahol elutasítanak, menjetek a következő menhelyre.

2022. jún. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem ajándék lenne :D nekünk is van 3 kutyánk, de édesanyám hamarosan nyugdíjba megy és felmerült, hogy szeretne egy saját kutyát, mert szereti az állatokat. Volt kutya és macska a családban, nem tapasztalatlan. Kimondottan idős kutyában gondolkodik, 12kg alatti méretben. Kinti-benti kutya lenne, napi 1x sétával. Ha bármi történne hozzánk jöhet a kutya, elfér a többiek mellett.
2022. jún. 2. 11:25
 8/11 anonim ***** válasza:
43%
Tényleg menhelye valogatja, nalunk is 65 ev a hatar. Es nem, nem azert, mert nem normalis a menhely hanem mert tul sok olyat lattunk, hogy orokbefogadtak a kutyat, majd fel ev mulva hoztak is vissza mert meghalt a gazda.
2022. jún. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8-as, és hány egyéb esetre van rossz példa? A menhelyet is minősíti, ha nem nézik meg, milyen kutya hova kerülne, és nem kell a gazdijelölt fehérneműjébe is benézni, de vannak olyan alap dolgok, amiket körbe kellene járni. Például nagyon fontos lenne a próbaidő, mégsem alkalmazzák mindenhol.
2022. jún. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A mi menhelyunkon megnezik es meg parszor meg is latogatjak a kutyat 🤷‍♀️
2022. jún. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!