Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a bajotok a szaporítókkal?

Mi a bajotok a szaporítókkal?

Figyelt kérdés

nem azért kérdezem mert én az lennék , csak én boldogan vásárolnék kutyát szaporitotol is , ha az olcobb mint a hivatásos,ű

pl van egy elképzelésem milyen kutyát akarok legyen mondjuk német juhász , és semmi bajom nincs azzal ha nem pont oannyi a hátdőlésének a szöge mint a protokolban , de mondjuk nem 150 000 csak 25 000, nekem jo a kutya okos lesz és szeretni fogom


2010. szept. 18. 20:22
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
17%

ma 20:36

te teljesen hülye vagy ebben teljesen biztos vagyok

mert egyszer ezt láttad a tv-be mi??

és azóta ezt fújod gondolom

2010. szept. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Most nem azért, de te hol láttál a TV-ben "szaporítóellenes reklámot/hirdetést" punci macerátor??? Mert szerintem sehol. Akinek van egy kis esze, és fajtatiszta kutyát szeretne valamilyen konkrét célra (kiállítás, komoly tenyésztési szándék, akármi), nem csak azért akar pl. yorksire terriert, mert épp az a "divat" az utánanéz a dolgoknak, és nem fog teljesen ellenőrizetlen szülőktől ki tudja, milyen betegségekben szenvedő kutyát venni... az a "tenyésztő", aki meg ész nélkül elleti szukáit minden tüzelésnél, hogy legyen haszna, lehúzhatja magát a retyón. A gazda, aki tőle vásárol, meg vagy magára vessen, hogy minél olcsóbban akart fajtatiszta kutyához jutni, vagy csak tudatlan szegény és a saját kárán tanulja meg, hogy olcsó húsnak híg a leve...


A kérdésre válaszolva: ha csak az a lényeg, hogy okos legyen és szeretni lehessen, akkor miért nem jó pl. a német juhász keverék, (hogy a kérdésnél maradjunk), amiből tengert lehetne rekeszteni, és az utcáról, menhelyekről tömegszám lehetne elhozni akár ingyen?

2010. szept. 19. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%

ugyan ilyeneket mutogatnak a tv-be mint itt amit az egyik idióta belinkelt:

[link]


de ez már nem csak sima szaporítás hanem tenyészet

és ezt magyarázta valaki


és a sima szaporítókkal semmi baj nincsen, íratni kell velük szerződést és ennyi

2010. szept. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%
íratni kell velük szerződést, hogyha valami baja van a kutyának, mondjuk lesántul a hátulja, vagy ilyesmi, akkor kártérítsen de olcsó kutyánál nem feltétlen anyagilag
2010. szept. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
76%

Ja a szerződés a fontos, meg a pénz.

És a kutya egészsége?

Miért is vesznek fajtatisztát -- hogy sportoljon, meg kiállítás, igaz.

Akkor mit is ér egy szerződéssel, mégha fizetnek is kártérítést?

A kutyát kidobják, vagy visszaadják ,vagy egy életen át fogyatékos lesz?

Mit használ ezen egy szerződés...?

2010. szept. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
48%
Egy dologban vagyok biztos: én csak azért, mert beteg lett, nem válnék meg egy kutyától sem. Nem akarnám visszaadni, lepasszolni a tenyésztőnek, hanem szépen mennék az orvoshoz, aki meggyógyítja. Ilyen szempontból baromira nem érdekel a szerződés, mert úgysem élnék a benne foglaltakkal (az már zavar, ha valaki azért vesz szaporítótól kiskutyát, mert amúgy sincs egy fillérje sem, és utána itt kér tanácsot, hogy jaj, nincs pénze oltásra, most mi legyen) - de egy tuti: a szaporítóknál született kiskutyákat is meg kell menteni, ki kell hozni a borzalmas körülmények közül. Ha ez nem megy más módon, akkor igenis meg kell vásárolni azokat a kiskutyákat, hogy utána jobb életet tudjunk nekik biztosítani. Nem ők tehetnek róla, hogy egy szemétláda karmai közé kerültek.
2010. szept. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazat adok 09:41, aki szereti a kutyáját az mindent megtesz érte.

Csak éppen arról van szó, hogy aki fajtatisztát akar, annak szándéka van vele és éppen ettől lett megfosztva.

Akkor már jobban járt volna, ha ingyen kihoz a menhelyről egy kutyát, azt ugyanúgy szeretheti, gyógykezelheti és ugyanúgy nem kell vele kiállításra járni.

Csak éppen nem kap érte pénzt szaporító...

2010. szept. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel csak az a baj, hogy amint egy ilyen kutyát megmentesz, már kis is fizetted a következő ilyen alom születését. Sajnos én is jártam így, hogy olyan körülmények között találtam a kutyát, hogy teljesen mindegy volt az ár is, vegyük meg, és vigyük el innen amilyen gyorsan csak lehet. Amíg van kereslet, addig lesz kínálat is.


A mostani kutyámat hobby szaporítótól vettem. Tartottuk a kapcsolatot, anya törzskönyvét láttam, lakásban nevelkedett, mikor 7 hetesen hazahoztam már tudta, hogy a tányér előtt le kell ülni. Nagyon rendes ember volt, eleinte pár naponta felhívott, hogy hogy van a kiskutya. Csaképpen: 4 hónaposan a sérvét műtöttük, 6 hónaposan a szemét, majd 1 évesen a rejtettherét. Valószínűleg az izületei sincsenek rendben, még nem szűrettem, mert szerencsére mióta adom a zöldkagyló kivonatot, azóta teljesen tünetmentes, de rettegek, hogy mikor fog előjönni a diszplázia. Annyit költöttem már rá, hogy nyugodtan vehettem volna a legnevesebb kennelből is. Pedig hangsúlyozom, ez egy felelősségteljesnek tűnő ember volt, oltások, féregtelenítések is megvoltak, látszólag minden rendben volt. Ráadásul olcsóbban odaadta nekem, mert nem volt annyi pénzem, amennyit kért volna, de aztán megtudta, hogy aki még jelentkezett a kiskutyákért, az külföldre vinné, és azt semmiképpen nem akarta, mert tudta, hogy mi vár a külföldre került kiskutyákra.


De sajnos ő sem látott bele a génekbe, nem tudhatta mit örökít a kutyája.

Persze egy tenyésztőnél is előfordulhat probléma a genetikai szűrések ellenére is, de ott azért legalább tudnak segíteni. Van ismerősöm aki jó kennelből vett boxert, és szegény mégis dp-s lett. Csaképpen a tenyésztő visszaadta a teljes árát a kutyának, a saját megbízható orvosához hordják kezelni a gazdival együtt, és a kutya ára legalább a kezelések egy részét fedezi.


Ezért nem mindegy.


És itt nem azokat emlegetik tenyésztőként, akiknek meoe tagsága, meg kennelneve van, mert az még nem elég. A fő különbség a motiváció. Van aki a fajta nemesítését tűzte ki célul, mert imád egy fajtát, és van, aki törzskönyvvel is csak szaporít, pénzért.


Van elég gazdátlan kutya -fajtatiszták is - tehát amíg ilyen áldatlan állapotok vannak az országban kutyaügyben, addig bőven elég, ha az tenyészt, aki fajtát akar nemesíteni, és erre hajlandó áldozni. Mert a fajtatiszta kutyának a tulajdonságait megőrizni tényleg fontos, elvégre azért vesz valaki fajtatiszta kutyát, mert egy bizonyos jellemű kutyát szeretne. Na most ha körbenézel, tele van az ország olyan vizslákkal, akik nem apportoznak, harapós golden retrieverekkel, és még rengeteg fajtajelleget nem hordozó állítólag fajtatiszta kutyával. Innentől kezdve nincs érv a fajtatiszta vásárlása mellet, mert ugyanolyan zsákbamacska egy szaporítótól vett fajtatiszta, mint egy édes kis menhelyi keverék.

2010. szept. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
45%
igen, én arra gondoltam hogy írni szerződést és vállalja az orvosi költséget ha olyan a baja
2010. szept. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
68%
okos lesz és 1,5 évesen megdöglik olyan izületi fájdalmai lesznek.bár nj a kiállítási kutyák is súlyos dp-sek, sokszor a ringben dülöng a csípőjük ahogy körbefutnak szegények.
2010. szept. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!