Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyások többségét miért...

A kutyások többségét miért hagyja hidegen a kutyaürülék és –vizelet természetromboló hatása?

Figyelt kérdés

Az alábbi cikkben bemutatott kutatás eredményei a következő konzekvenciát vonja le:

[link]

„Sokan úgy gondolják, hogy a természetben hagyott kutyaürülék nem ártalmas. A legtöbb ökoszisztéma azonban alapból alacsony tápanyagtartalmú, és a túltrágyázás következtében megjelenő és elszaporodó növényfélék, mint például a csalán, kiszoríthatnak más növényeket, felborítva ezzel az egész rendszer egyensúlyát. A kutyaürülék összeszedése csak részben megoldás, a foszfor nagy részét ugyan eltávolítja, a vizelet azonban a nitrogén szint feléért felelős, és ezt a problémát lényegesen nehezebb orvosolni. Az érzékeny ökoszisztémával rendelkező természetvédelmi területek vezetői ezért fontolóra vehetik a kutyák kitiltását.”


Az idézett szöveg utolsó mondatával mélységesen egyetértek. Csak Magyarországon, 3 millió kutyával és napi fél liter kutyavizelettel kalkulálva könnyen kiszámítható, hogy napi 15 ezer hektoliter kutyavizelet szennyezi környezetünket.


35/F



2022. jún. 4. 21:07
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
84%

Már "hiányoztál" a kutyás kategóriából..😂 a kérdésedet természetesen jelentettem a modiknak, remélem törlik.


De ha már ennyire unatkozol megint akkor nézzél már utána annak hogy az ember is mennyire környezetszennyező. Példa az ember is ürít (és jóval többet mint a kutyák), és mennyi víz elmegy arra hogy lehúzzuk a vécét...

2022. jún. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
82%
De a természetbe ha kiviszem a kutyát egy erdőbe mondjuk, nincsenek ragadozók hiszen a farkasokat, medvéket, egyéb ragadozókat kiirtotta, kiszorította az ember, helyette alkotta a maga kedvére a kutyát nem? Akkor a ragadozópisi egyensúly ugyanott van a bolygón. Egyik húsevő faj ürüléke sem tesz jót a talajnak egyébként, de kihalni nem emiatt fogunk hidd el.
2022. jún. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
72%

A 444 cikkeivel én nem foglalkoznék túlságosan komolyan. Népbutító, álhírgyártó, kattintásvadász lap.


Városban össze kell szedni az ürüléket. Még talán parkerdőben is illik, hogy a többi kiránduló, pihenni vágyó ne lépjen bele. Viszont egy rendes erdőben, ahol kondában járnak a vaddisznók és jóval többet is ürítenek, vagy ahol 100-150 fős dámszarvas csordák vannak, ott semmit nem befolyásol a kutyaszar.


Egyébként ez a szar/vizelet dolog az ökoszisztéma része. Egy örök körforgás, amit persze most a haladó, magukat környezetvédőnek beállító ostoba emberek, miközben a saját szarukat a folyókba engedik, nagyon felháborítónak tartanak. A szar kell a földnek. Helyette inkább műtrágyát gyártanak.


Lehetne róla sokat írni, mindenesetre a cikk áltudományos, a valódi tudománnyal szembemenő dolgokat állít.

2022. jún. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
21%

Az eddigi válaszok nem festenek túl jó képet az itteni kutyásokról: megy a bagatellizálás, relativizálás, tagadás, a kérdező sértegetése. Tudom, hogy a kutyások többsége nem ilyen, de azért jó lenne több környezettudatosságot tükröző válaszokat is olvasni.


#1 Az erdő a vaddisznónak a természetes élőhelye, a kutyát az ember viszi oda. A legtöbb kirándulóhelyen sokkal több a kutya, mint a vaddisznó.


#2 Gondoltál már arra, hogy ne tarts kutyát? Tudom, aranyos meg minden.


#3 A relativizálás ékes példája.


#4 Jóval szimpatikusabb, de azért ez is relativizálás. A kóbor cicákért is az emberek felelősek, de máshogyan. Egyébként a kóbor macskák számosság, ürülékmennyiség és várható élettartam tekintetében is lényegesen alulmaradnak a kutyákkal szemben.


#5 Alternatívaként el lehetne gondolkodni azon, hogy valóban létszükséglet-e a kutyatartás. Az előnyei vajon igazolják-e a környezeti terhelést? Hasonlóan az autózáshoz, a sok kutyás közt megoszlik a felelősség, az egyén megideologizálja, hogy neki ez miért jár.


#7 Elvicceled a témát, és relativizálsz. A kutyatartás jelentős terhet ró a környezetre, egy kutya karbonlábnyoma egy autóéval vetekszik.


#9 Az egyik probléma létezése nem teszi semmissé a másikat, azzal is tudatosan foglalkozni kellene.


#13 Az ember nem dönthet a természetes szükségleteiről, ellenben dönthet arról, hogy tart-e kutyát vagy autót.


#14 A kutyások valamiért magától értetődőnek tekintik, hogy magukkal viszik a kutyát az erdőbe. Holott a kutyának igazából nem sok keresnivalója van ott (pláne póráz nélkül, de ez már más kérdés).


#15 Személyeskedés és jelentgetés után jön a jó kis relativizálás.


#16 A kérdés, amin a kutyások láthatóan sose gondolkoznak el: voltaképpen mi keresnivalója van egy kutyának az erdőben?


#17 A hozzászólás nagyrészt tömény tagadás, a probléma ignorálása. Pedig a kutyatartás az autózáshoz hasonlóan sajnos elkerülhetetlen környezetszennyezéssel jár, ez bizonyított tény, függetlenül attól, hogy a 444-en vagy máshol írnak-e róla. (Bár tudom, hogy bizonyos jobboldali körökben szokás a klímaváltozást is megkérdőjelezni.)

2022. jún. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
83%
Majd te szabd már meg hogy tartsak kutyát vagy sem, hogy ne sértsem néhány kutyagyűlölő önérzetét. Mit képzelsz? 2-es voltam.
2022. jún. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
17%
#18-hoz még annyit, hogy szerintem a házikedvencek számának visszafogása lenne a megoldás. Természetesen nem a meglévő állatok elpusztítása révén, hanem úgy, hogy ha a mostani elpusztul, ne vegyél másikat. Ha mégsem tudod elképzelni az életed kutya/macska nélkül, inkább fogadj örökbe egyet, ne a tenyésztést támogasd. Egyébként érdemes tudni, hogy húsalapú tápok előállítása jár a legnagyobb környezeti terheléssel.
2022. jún. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
18%
Néhány személyeskedő hozzászólás ki lett moderálva, ezért a korábbi (most már #14-es) hozzászólásomban a #9 után elcsúsztak a hivatkozások. Kérem, aki lepontozza, érveljen is.
2022. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
11%

#18 Ennél jobbat kérnék, ez amúgy is ki lesz moderálva trágár személyeskedés miatt.


Az "érvelésed" ott bicsaklik meg, hogy a húsevő házikedvencek tartása szintén emberi tevékenység, ami döntésen alapul és nem létszükséglet, ellentétben a táplálkozással és a székeléssel. Másrészt az egyik probléma nem teszi semissé a másikat. Szóval csupa olyasmit írtál, amire a #14-ben ott a válasz.

2022. jún. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
8%
Jó lenne, ha nem csak 8-10 sértődött kutyatulajdonos tenné itt tiszteletét büntetőpontozás formájában. Eddig kutyás oldalról nem olvastam olyan hozzászólást, ami ne a relativizálásban és a tagadásban gyökerezne. Nem, senki sem akarja bántani szeretett állatkátokat, egyszerűen csak arról van szó, hogy 2 milliárd kutya él a bolygón, ami elképesztően nagy terhet ró a környezetre, és nem segít, ha úgy teszünk, mintha ezzel nem lenne semmi baj.
2022. jún. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
91%

"egyszerűen csak arról van szó, hogy 2 milliárd kutya él a bolygón"


Köszönd a szaporítóknak, akiket nem büntetnek eléggé, és folyamatosan termelik az utánpótlást. Kevesebb kutya lenne, ha nem érné meg szaporítani ész nélkül és "olcsón" eladni, aztán a gazdi otthagyja az állatorvosnál a még több költséget, mert kell a "fajtiszta", de nem a reális árán, mert az drága hanem "okosban".


Mentett kutyám van, az utcáról került az egyesülethez, nem vásároltam és nem tervezek tenyésztőtől vásárolni, szaporítót nem támogatok, de a rács mögötti kutyán segítek, ha megtehetem.


A cikk mellesleg nem is Magyarországról szól. Amúgy sok egyéb környezetterhelés is van, amit könnyebb lenne visszafogni, mint az élőlények anyagcseréjét, de sokan kényelemből nem teszik meg. Mellesleg sok ember is az utcán végzi a dolgát, nem egy férfit láttam már akár lakótelepen is a házfalra hugyozni, de a mertó aluljárót is használják WC-nek a csövesek.

2022. jún. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!