Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vezetnétek rá egy...

Hogyan vezetnétek rá egy barátot finoman, hogy a kutya nem gyerek és a kutyájuk neveletlen?

Figyelt kérdés
Barátnőmék beszereztek a karantén alatt egy kutyát, mint sokan mások. Kisbabaként hozták el és lassan 2 éves de borzasztó neveletlen, de ők vakon és boldogan asszisztálnak ehhez, mert milyen cuki. A kutya teljesen úgy van kezelve, mint egy elkényeztetett gyerek, minden nap főznek rá, organikus illóolajat adnak neki még ruháját vásárolnak neki, mikor legalább 1 milliós kárt csinált a lakásban rágással, nem lehet telefonálni mert végigugatja a kutya, a szomszéd is rosszul van már az ugatástól de persze az is a szomszéd hibája, nem az övék. Hogy vezetnétek fel szépen, hogy kezdjenek már vele valamit?

2022. jún. 6. 22:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
27%
Sehogy ne szólj bele az életébe
2022. jún. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Azzal, hogy finoman próbálod rávezetni, semmit nem érsz el. Mondd meg egyenesen a szitut, mondd meg, hogy még nem késő és mondd el a lehetőségeket, hogyan lehet helyre hozni.
2022. jún. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1. A kutya már volt, hogy szétrágta az én cipőmet amíg látogatóban voltam, illetve én fogok vigyázni rá amíg nyaralnak mert a család sem hajlandó erre, de most kiderült, hogy az

Ttszeretnék, hogy én is főzzek minden nap a kutyára, szóval nem belekotnyeleskedni akarok az életükbe, hanem valahol nekem is határt kell húznom.

2022. jún. 6. 22:24
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Az ilyen debileknek hiába mondod.

Ps.te se hívd már kisbabának a kölyökkutyát..mert így te se tűnsz sokkal különbnek.

2022. jún. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Na jó, ezt nem értem. Ez miért a te problémád? A kutyafelvigyázást lefújod valami ürüggyel.
2022. jún. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%

Micsoda?? Nem viszik magukkal nyaralni?? Milyen lelketlen gazdik.

Mi olyan helyre megyunk,ahova a kutya is johet velunk. Mienk nem ugral,nem ugat es csak akkor ragna,ha nem futnek vele rendszeren.

2022. jún. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

Állj oda, mond meg, hogy nem vigyázol a kutyára neked nem fér bele, hogy főzz neki vagy vigyázol rá, de nem fogsz főzni (ha van még valami egyéb amit kérnek és nem szeretnéd akkor azt is mond meg) Így meg van a határ.


A cipődet pedig illet volna a kutya tulajdonsainak kifizetnie neked.

2022. jún. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Te tudod, hogy milyen kapcsolatban vagytok és belefér-e, hogy elmondd a problémáidat. Én úgy vagyok vele, hogy egy idegen ne ugasson bele az életembe, de egy baráttól elfogadom a kritikát, aztán majd eldöntöm, hogy változtatok-e.


Ha nem akarsz vigyázni a kutyára, mondd meg nekik minél hamarabb és ha kérdezik a miértjét, mondd el, hogy azért, mert neveletlen és akár részletezheted is. A kaját szerintem meg lehetne oldani úgy, hogy előre megfőzik, te meg mindig csak kifagyasztod. Attól meg, hogy sokat költenek a kutya ruhájára, a kutya még nem lesz elkényeztetve, mert neki ez egyáltalán nem érték és lehet, hogy jobban örülne, ha nyáron szabadon lehetne a teste... hasonlóan az illóolajokkal is.


Ha meg zavar a kutya, mikor ott vagy, akkor találkozzatok nálatok vagy egy kávézóban.

2022. jún. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Sehogy nem lehet. Akinek nincs esze, annak rábeszéléstől sem lesz. Megpróbálhatod elmagyarázni neki, de úgyis sértődés lesz a vége.
2022. jún. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
Ja, és neked nem kell főznöd a kutyára. Egy hét alatt kiválóan meg fogja szeretni a szárazeledelt. 3 nap után úgy fogja falni, mint a bélszínt, ha nem kap mást.
2022. jún. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!