Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?...

Miért csinálja ezt a kutyám? Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

A kutyám harapdálja apukám bokáját és elég agresszívan kergeti. Apa sajnos felé szokott rúgni és fenyegeti, hogy egy bottal fogja megverni! Ez már tart egy ideje, de apámnak most lett igazán elege belőle.

Hiába tiltom le a kutyát, csinálja tovább.

Engedelmes kutya, más körülmények között hallgat rám, szótfogad.

Érdekes, hogy csak apával viselkedik így (és az idegenekkel, de mikor idegen jön hozzánk és bokán csípi és rászólok, akkor visszavonul).

A kutyusom egy éves, ivaros kan törpe pinscher. Hétköznaponként este, hétvégén reggel és este sétálunk, úgy vélem a lemozgatással nem lehet baj.

Volt már valaki hasonló helyzetbe?

Szerintem azért viselkedik így apukámmal, mert apa vissza is rúgdos és ezt támadásnak veszi. Vagy rosszul gondolom?



2022. jún. 9. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Te ilyenkor mit csinálsz? Ülsz tovább és magadban röhögsz rajta, hogy a kutyád letámadta apádat, akit utál, és amit te nem mersz megtenni?
2022. jún. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

A Törpe pincserek nagyon aktív, pörgős kutyák. Nekem is volt, de sajnos elpusztult 2 évvel ezelőtt.

Amikor kisebb volt, rám is gyakran ugrált játékból, de leszokott róla később. Úgy gondolom nálatok is ez lehet a helyzet, csak mivel apád elkezdte rúgdosni, így negatív tapasztalata lett vele szemben, valószínűleg fél tőle.

2022. jún. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A kedves apukádnak nem fenyegetni kell a kutyát, mert azt nem érti.

Ha rugdos, azt a kutya játéknak veszi.

Az első kísérletnél megfogja a grabancát és odébb teszi egy nem kíséretében. Eleinte a kutya vissza fog próbálkozni azonnal, akkor ismétlés.

A mozgatással nincs is gond. A neveléssel annál inkább.

" de mikor idegen jön hozzánk és bokán csípi és rászólok, akkor visszavonul)."

Hogy hagyhatod eleve nekimenni bárkinek?

2022. jún. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Ez a kutya rettenetesen neveletlen, nyilvan csak akkor fogad szot, ha neki kedve van. Termeszetesen ez igy nem oke.


De ti is megeritek a penzeteket, mert jol belevalasztottatok egy ontorvenyu, porgos, makacs fajtaba, ami meg oke is lenne, ha ertenetek hozza, de nem igy van. De ha mar hozzaertes nincs, akkor miert nem jartok kutyasuliba, trenerhez, akarhova?


Es ha nem is akartok menni, akkor miert is pont ezt a fajtat valasztottatok? Nem tudtatok, hogy milyen?

2022. jún. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Első: Írtam, hogy, letiltom de nem hallgat rám ilyenkor. Mikor oda guggolok és megfogom a nyakörvét addig morog amíg apám el nem megy.

Második: Igen, én is erre gondoltam, hogy fél, de apám sem hallgat rám, hogy nem így kéne viselkednie vele.

Harmadik: Mikor 3 hónaposan velem is próbálkozott hasonlóval így csináltam, velem nem is csinál semmit. NEM engedem, hogy nekimenjen másoknak, de mikor idegen jön és az ő területére bemegy akkor jelzi a kutya, hogy ő nem ide való. Mikor rászólok, hogy ,,Elég! Barát!" akkor elkezdi szaglászni és hagyja magát szimizni is.

Négyes: A kutya nem neveletlen, jár hozzánk tréner két hetente. Tisztában voltam a fajta temperamentumával, viselkedésével mikor őt választottam. Eleve pörgős kutyust szerettem volna, mert aktív életet élek és szeretem magammal vinni. A hangnemedet nem értem, ezt lehet szépen is.


Amúgy apukámról még annyit, hogy mindig csak az jó, amit ő mond. Szerinte ez a kicsi kutya pont ugyanaz mint anno a német dogok. Szerinte én sose tudok semmit jól, ezért inkább magának oldja meg a problémát a kutyámmal. Lehet, őt is és a kutyát is nevelni kéne.


Köszönöm azoknak, akik kultúrált és hasznos válaszokat adtak! :)

2022. jún. 10. 08:02
 6/8 A kérdező kommentje:
És kedves első válaszoló! Mi az hogy ,,amit te nem mersz megtenni"? Szólj, ha rosszu értettem de : Miért támadnám apukámat bármilyen módon? Igaz, vannak dolgok amikben nem egyezünk (pl: lásd a kutyanevelési módszereket) de ettől függetlenül nagyon szeretem, eszembe nem jutna bántani bármilyen formában. De mint említettem, neki eddig nagy testűek voltak a kutyái pl: német dog, kuvasz.
2022. jún. 10. 08:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha szeretek valakit, akkor nem engedem a kutyámnak, hogy beleharapjon a bokájába. Ez nem egyszeri alkalom, rendszeresen nekimegy a kutya apukádnak. Jól írta valaki fentebb, hogy egyszerűen neveletlen a kutya, ilyet nem engedhetne meg magának - illetve két esetben igen: vagy ő a falkavezér, vagy a falkavezér hallgatólagos jóváhagyásával csinálja.

Apukádnak abban mindenképpen igaza van, hogy a "kutyus" (wtf) is kutya, akárcsak egy német dog - nem gyerek, nem puntyulka, hanem normális esetben a falka legalacsonyabb rangú tagja. És mint ilyen, ugye nem csipkedi a falka tetején lévőt időnként.

A dolog másik fele, hogy ha a kutyát szereted, akkor szintén még mielőtt harapna, közbe kellene lépned. Már amikor látható, mire készül, tiltani, kiküldeni, ha nem megy, akkor odamenni, megragadni és kirakni a kertbe, másik helyiségbe, stb. Helyette megvárod, amíg megharapja, apukád pedig belerúg.

Erre írtam, hogy ezt a helyzetet folyamatosan ismétlődőként nem tudom másként elképzelni, mint hogy ülsz a sarokban és röhögsz magadban rajta. Ha nem így van, akkor érthetetlen és megmagyarázhatatlan, miért nem lépsz időben közben - minden résztvevő érdekében.

Ezt is nyugodtan lepontozhatod, nem érdekel.

2022. jún. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Nekem bull típusú kutyám van,ő a nagylányommal csinálta ezt amíg mégvolt az élettársam,után fokozatosan elhagyta. Azt tudni kell,hogy csak az ő jelenlétében csinálta a lányommal, ha nem volt otthon nyugi volt. És nem véletlen volt,úgyanis az exem élből utálta a lányom,nem véletlen ex...
2022. jún. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!