Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Párom befogadott egy 6 eves...

Párom befogadott egy 6 eves kiskutyat. Szeretnem megtanitani neki, hogy a konyhaba nem johet be. Hogyan csinaljam? Soha nem volt kutyam.

Figyelt kérdés

Ha kikuldom, akkor a helyere megy, esetleg a kuszobon tulrol nez be.

De amint nem figyelek ra, maris bent van. Illetve akkor is, amikor nem vagyunk otthon.

Eleinte mindig adtam neki jutalomfalatot, ha kiment, de utana ugyanugy visszajott. mar nem kap erte semmit ha kimegy

Ajto nincs a konyhan.


A szekre is felugrik, azutan nem mer leugrani, a multkor arra ertunk haza, hogy a szeken allt es remegett a felelemtol. Ezzel lehet valamit kezdeni?


2022. ápr. 29. 12:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Szereljetek fel ilyen baba biztonsagi racsot es akkor tutira nem megy a konyhaba.

Kitartassal es turelemmel egyebkent meg lehet neki tanitani, de ez nem

2 perces folyamat, foleg, ha sokat vagytok a konyhaban, akkor nyilvan o is ott szeretne lenni korulottetek, ezert is nehezebb.

2022. ápr. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Valóban a biztonsági rács tűnik a legjobb megoldásnak. Nálunk az is bejött,hogy soha nem adtunk neki enni semmit a konyhában,vagy a házban hanem kivittük neki az udvarra,és megszokta,hogy ott a tálkája, abba kap enni. Egy idő után már nem is akart bejönni,hanem őrizte a tálat mint aki strázsál.
2022. ápr. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyan bejöhet a konyhába, de van ott neki egy ágy, oda szokott feküdni és nem lábatlankodik. Esetleg azt tudom tanácsolni, hogy a konyha bejárata előtt ha van hely, helyezzetek el egy ilyen kutya ágyat és szoktassátok rá arra, hogy oda feküdjön, amikor főztök. Így veletek is van meg nem is.
2022. ápr. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
6%
Miért nem engeded be a konyhába a kutyát? Én beengedném, nem küldeném ki, ilyen nem lennék. Te se küld ki! Hogy lehetsz ilyen??? Felháborodtam....Rácsot kihelyezni, olyan mint egy börtön. Ne sértsétek a kutya emberi jogi személyes szabadságát.
2022. ápr. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Jól csinálod, csak nagyon sokáig kell még megismételnetek.

Tehát amint bejön, kiküldöd. Ha megfordulsz és már bent is van, akkor ismét kiküldöd. És így tovább.


Ehhez nem kell jutalomfalat, megtanulja a kutya mit szabad és mit nem.


A székről is tilsd le, az a ti helyetek. Tiszteletlenség a részéről, hogy felmegy oda.

2022. ápr. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A kanapera nem jon fel, pedig az elozo helyen felment. Akkor se ha egyedul hagyjuk. A racs nem jo megoldas, mert azert vettuk le az ajtot, mert zavart


#5 azert mert lab alatt lenne. Megbotlom benne, es kesz a baj.

2022. ápr. 29. 14:03
 7/17 stellaz ***** válasza:
13%

Ha bemegy a konyhába, kiküldöd és ráhúzol egyet a valagára (persze nem agyonütni kell).

De ha nem vagy otthon, úgyis be fog menni. Nekem a kutyám nem megehetett fel a fotelbe, aztán fura módon akárnyhányszor hazamentem, a kutya a földön aludt, de a fotel ülőlapja jó testmeleg volt :)

2022. ápr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 stellaz ***** válasza:
5%
Ja, elfelejtettem hozzátenni, hogy mivel leírtam, hogy húzzál rá a valagára, most itten sokan meg akarnak majd feszíteni engem, akik eddig macskás videókat lájkolgattak, meg úgy tartanak kutyát, hogy sehogy, vagy ha igen, akkor egy idegroncs a kutya, mert nincs egy normális gazdája. A kutya falkaállat, a fizikai agresszió teljesen normális közöttük, az égegyadta világon semmi baja nem lesz egy következetes és jelzésértékű fenyítéstől. Sőt, a kutya magabiztosabb is lesz tőle, tudja, hol vannak a határok, stb. És a következetes az azt jelenti, hogy ok nélkül nem kell bántani, mert nem a bántás a cél, hanem a fegyelmezés.
2022. ápr. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó

Elég gáz, ha kimerül abban a kutyanevelési eszköztárad, hogy rá kell húzni a valagára és majd megtanulja...

2022. ápr. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 stellaz ***** válasza:
10%
mert te majd felolvasó esteket tartasz neki az etikettből....édes istenem....
2022. ápr. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!