Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyomorcsavarodás. Túlaggódom...

Gyomorcsavarodás. Túlaggódom a dolgot?

Figyelt kérdés

Az elmúlt néhány évben több ismerősöm nagytestű kutyáját is gyomorcsavarodás vitte el, volt köztük leonbergi, német dog, meg agár is. Én egy hete vagyok a boldog gazdija egy kaukázusi kölyöknek, és a helyzet az, hogy rettegek, hogy vele is ez történik majd. Átböngésztem a netet, elkönyveltem, hogy több részletben etessem, ne tartsak koplalónapot, igyekezzek kevés gabonát tartalmazó táppal etetni, ezek még úgy oké, de mikor azt látom, hogy ne ugráljon kaja után, meg ne is igyon sokat előtte meg utána akkor már kicsit felszalad a szemöldököm.

Az egyértelmű, hogy nem közvetlenül kaja után fogok vele birkózósat játszani, meg hasonlók, de egy három és fél hónapos kölyökről van szó, nem tudom lekötözni. A szívroham kerülget mikor körbeugrálja az idősebb kutyánkat evés után, vagy hempereg, meg mikor leöblíti a vacsoráját néhány nagy korty vízzel. Nem tudom, hogy túlreagálom e, rettegek hogy valami történik amikor épp nem figyelek... Szerintetek?



2022. jún. 11. 07:52
1 2
 1/12 anonim válasza:
94%
Te megteszed amit lehet, mást nem tudsz tenni.
2022. jún. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

2 németjuhászom van, ugyanezzel a parával élünk 10éve. Én főzök nekik, nem is adok száraztápot és ha tudom, akkor 3 részletben adom a kaját (ha munka van akkor csak 2). Eddig nem volt gond, de hasonlóan túlkomplikálom én is :) …

Ja és persze ők is vacsora után szeretnek ugrálós-futkozósat jatszani egymással hála istennek… :-/

Egyébként az ilyen pici kölykökre nem jellemző, majd inkább kifejlett korában lesz ez gond.

2022. jún. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyomorcsavar felnőtt kutyáknál fordulhat elő. A kölyköknek még nincs hely a hasüregben a gyomor átfordulásához és a tartó izmok is erősek.

A kölykök jellemzője, hogy evés után felélénkülnek, és egy nagy játszás után alszanak kicsit.

2022. jún. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kölyökként még nem kell ennyire parázni, felnőttként pedig kérhetsz preventíven is gastropexya (gyomorkivarrás) műtétet. Nagytestű fajtáknak nagyon ajánlott.
2022. jún. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es, kérhetni kérhet, csak éppen senki nem végzi el. Több állatorvost hívtam már ezzel kapcsolatban, és mind azt mondta, hogy nem vállalja. Én is azért szeretném, mert az előző németjuhászom gyomorcsavarodás következtében hunyt el.
2022. jún. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Pécsen rögvest kettőt is tudok. Egyik, aki 6 éve műtötte a kutyámat, másik pedig aki tesóm kutyáját fogja.

Szerintem próbálkozz még másoknál, nem is értem, mire hivatkozva utasítanak el?

2022. jún. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Esetleg rendelő címet vagy telefonszámot, orvos nevet bármit tudnál adni? Megköszönném. Bárhova elvinném a kutyát, akár Pécsre is. Nem mondanak semmi konkrétat, csak hogy ők megelőző jelleggel nem vállalnak ilyet. Valami olyasmire gondolok, hogy nem tartják etikusnak, hogy hozzányúljanak valamihez amíg nincs vele baj.
2022. jún. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kuckó állatorvosi rendelőben műtötték a kanomat (2in1 ivartalanítással együtt) anno és Dr. Moravcsik Zsolthoz vinné tesóm a kutyáját. Ott még dilemma tárgya az ivartalanítás (ő szuka).

Amúgy azt tudom elképzelni, hogy nincs benne rutinjuk, a Kuckósok is mondták, hogy nem csináltak még ilyet korábban egészséges kutyának, de utánanézett a doktornő és velem egyeztetve döntöttük el, pontosan hogyan fogja elvégezni (kétoldali kivarrás helyett egy ponton, középen lett neki).

Van amúgy eg, fb csopi olyasmi neve van, hogy jó vagy rossz állatorvos? Ajánlod-e őket? Én ott megkérdezném a lakóhelyem környékén ki végez ilyet (persze normálisan, felszerelt műtőben). Az általam említett dokikat/rendelőket is csak ajánlani tudom.

2022. jún. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm. Én is pont így gondoltam, hogy az ivartalanítással együtt szeretném megcsináltatni, akkor úgyis el lesz altatva. A facebook csoportot is megnézem. Itt Budapesten az összes általam ismert rendelőt megkérdeztem, meg olyan vidékieket is, akik a honlapjukon írtak erről. De a telefonban meg azt mondták, hogy nem vállalnak ilyet. Nem értem, akkor miért teszik ki ezt a honlapjukra.
2022. jún. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha budapesti vagy, Rákosligeti állatorvosi rendelőintézet vagy Duo-vet állatorvosi rendelő (itt dr. Kizman András).
2022. jún. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!