Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő alatt látszik meg...

Mennyi idő alatt látszik meg a kutyán hogy minőségi eledelt eszik? Illetve azt bele kell számítani amíg keresgéljük a megfelelőt?

Figyelt kérdés
A kutyám már 1,5 éve minőségi tápot eszik de semmi változás nem látszik rajta. Ugyanúgy kevés a szőre, jobban hullik mint kell stb. És nem beteg az orvos szerint, viszont régen mindenféle "szemetet" evett amíg nem tájékozódtam rendesen, illetve éhezett is télen néha és nagy stresszben élt meg sokat unatkozott (mielőtt befogadtam!). Vitamint is kap. Viszont nem rendszeresen ette ugyanazt, mert volt pár ami árban nem felelt meg vagy pedig a kutya nem bírta, szóval kipróbáltunk egy-két tápot mire meglett. Meddig kéne még várnom? :( Nem értem másnak miért nincs ezzel baja mikor sok kutya egész életében rossz kaján él és nem foglalkoznak vele mégis szép (persze lehet nem boldog).
2010. szept. 19. 14:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Persze, jó neki a kapszula. Én a DM-ben vettem saját márkás halolaj kapszulát (Das gesunde plus márka). Abban jó nagy adag van. Ez a felszívódási probléma több dolog miatt lehet, illetve amúgy az emésztőrendszerrel probléma lehet Pl. nem megfelelő táplálkozás, stressz, betegségek, gyenge immunrendszer stb. esetén.

A vérképet pontosan nem tudom, de általában embereknél van egy rutin vérkép vizsgálat és ha valamilyen egyéb betegségre gyanakodnak, mást is megnéznek.

2010. szept. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Jogos a problémád, ha ilyen jó tápokat kapott és nem javult tőle. Én a Britről nem váltanék az egy nagyon jó táp, mással próbálkoznék. Szerintem a halolaj egy jó megoldás lehet. Minél több benne az Omega 3-6 annál jobbnak kellene lennie tőle. Szerintem ha ezek ellenére se javul, akkor csak van valami belső probléma. sajnos szégyen szemre, nem nagyon láttam még élőben mudit, így nem tudom milyen göndör a szőre. De ha nem annyira vészes, mint pl egy pulinak ki lehetne próbálni a furminátort. Nekünk nagyon bevált, nem hullik úgy a szőre és szép fényes is tőle.

"felületi kezelésnek" ha csak az a gondod, hogy nem szép fényes a szőre: szarvasbőrrel átsimogatod, attól szép fényes lesz. Kiállítási kutyáknál is azt szokták

2010. szept. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Minden mudinak máshogy göndör a szőre. De én pont azt szeretném hogy az enyémnek szép göndör/hullámos és nagy legyen! És gondolkodtam már a furminátoron de attól félek kiegyenesíti a tincseket mint egy rendes fésű, bár a boltban azt mondták nem, de hát nem hiszem hogy nagyon értenének a fajtához meg nekik az a fontos hogy eladják...
2010. szept. 19. 16:40
 14/14 A kérdező kommentje:
Én sem akarok váltani a tápról. Úgy látszik hogy ez jó végre. Nem fogy le tőle meg nincs rosszul. Szeretni meg mindent szeret, még a vasszöget is, úgyhogy... :D
2010. szept. 19. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!