Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted mikor harapják meg...

Szerinted mikor harapják meg a kutyák az embert?

Figyelt kérdés
Olvastam egy meglepő cikket. Később beteszem, de kíváncsi lennék hogy mit tudni erről általábann...

2022. jún. 12. 23:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
45%
Ha betorsz az illeto lakasaba vagy kertjebe.
2022. jún. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%
Ha nincs rendesen megcsinálva a kerítés.
2022. jún. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

1. ha agresszív a kutya

2. ha veszett a kutya

3. ha támad az ember

4. ha utasítják rá a kutyát (kiképzett kutya esetében, pl. rendőrségnél)

5. stb

2022. jún. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

Ez azért ennél bonyolultabb szerintem. A kutya egyedi személységén is múlik és az adott szituáción belül még vagy ezer dologtól. Ezt nem lehet kijelenteni konkrétan hogy na ekkor és ekkor fog harapni, máskor meg soha.

Ha nem nevelték normálisan a kutyát és emiatt anomáliakat mutat a viselkedéseben, vagy bántalmazták, vagy eleve idegrendszeri gyengesége van akkor valószínűleg fog.

Játék során megkaphat de azt nem mondanám harapásnak. Ha fenyegetve érzi magát, vagy kellemetlen szituációban és az ember meg nem törődik ezzel, az előidézhet harapást.

Hirtelen ennyi, biztos van még.

2022. jún. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Gondolom, a kiindulási helyzet a kutya és egy többé-kevésbé idegen, és nem a kutya-gazdi kapcsolat.


Egyébként a konkrét kutyától is függ, milyen helyzetben, mekkora eséllyel harap.


...de általánosságban a területére betévedt idegent fogja megharapni.

Ha utcán találkozol vele, akkor kisebb az esély a harapásra, de a félelmet a kutya megérzi és felbátorodik...


Alapvetően nem szabad félni tőle, de túlságosan bátran (ellenségesen) közeledni sem hozzá.


Haraphat területvédelem okán, fenyegető fellépés miatt (ember szemszögéből nem feltétlen az, ami a kutya szemszögéből igen), de akár félelemből is...

2022. jún. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%
Kétszer harapott meg kutya. Egyszer teljesen igaza volt, egyszer nem tudom miért. Egy biztos. Igaza volt mindkétszer, pedig az első alkalommal kiharapott gyerekként a mellkasomból egy darabot.
2022. jún. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
7# Ez különösen érthető : "Egyszer teljesen igaza volt, egyszer nem tudom miért. Egy biztos. Igaza volt mindkétszer"
2022. jún. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Vagy territórium probléma vagy dominancia.


Az alárendelt fél behatol a domináns fél területére.

2022. jún. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
Igazad van hetes. Szarul fogalmaztam. Amúgy részeg vok.
2022. jún. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%
Rossz nevelés és szocializáció/rossz idegrendszer/sarokba szorítási effektus esetén.
2022. jún. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!