Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ötleteket kérek szépen?

Ötleteket kérek szépen?

Figyelt kérdés

Örökbefogadunk egy 5 éves kutyust, leadott szuka kutya, Csöpi névre hallgat, de mi szeretnénk átnevezni mert utálom ezeket a gügye, magyar, tucat neveket. De azt is tudom hogy egy 5 éves kutyát már nem olyan könnyű átszoktatni egy másik névre (azt sem tudom lehet-e egyáltalán?)

És ha igen akkor milyen nevet adhatunk neki, úgy tudom könnyebb ha hasonlít ennek a csengésére, igaz?

köszönöm


2010. szept. 19. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
a mi kutyanknak ket neve volt: egy beceneve meg egy rendesneve a becenevet olyan 1 eves korabn kapta es mind a kettore hallgatott. ugy tom h a kutya nem a nevet jegyzi meg hanem annak a hanglejteset es ha egy ugyanolyan hanglejtesu nevet adnal neki akko sztem konnyebben megjegyezne, de azert nemtom h 5 eves korban megjegyezne az uj nevet....konnyebb neki ha ugyanaz marad
2010. szept. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Szia! Elsősorban gratulálok a kutyushoz! Én úgy tudom, hogy át lehet szoktatni másik névre, bár biztos nem lesz ez olyan könnyű feladat egy ötéves kutyánál. Persze a legkönnyebb módja az, amit írtál, bár pontosítok, a magánhangzóknak kell ugyanazoknak lennie (tudom, hogy nem tetszenek neked az ilyen nevek, de például a Blökire gond nélkül hallgatna, az ö és az i hangok miatt). Próbáld ki!:)
2010. szept. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet tök más nevet is adni neki. Szintén örökbe fogadott kutyánk van, előző nevét nem ismertük, így újat kapott.

Jutifalat kézbe, leülteted magad elé, mondod a nevét, amit adni szeretnél neki, ha rád néz oda adod a jutit. Így igen gyorsan meg fogja tanulni, hogy ha azt mondják neki .... akkor őt hívják. Sok sikert és örömöt a kutyushoz!

2010. szept. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Köszi a válaszokat, én mindenképpen másik nevet szeretnék adni neki, már csak azért is mert ez egy új élet kezdete.

Adnátok névötleteket? Ha találnánk valami helyeset ő és i betűvel az még jobb lenne.

Snaci keverék, világos szürke, nyugis, kicsit félénk, megviselt, de barátságos kutya. Ilyesmik tetszenek: Shony, Zoe, Melange, Baileys de bármi jöhet csak ne csöpi, rex, buksi, füles, lady, nem akarok tucat nevet.

2010. szept. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
bocsi a kérdező vagyok csak elvesztettem a jelszót és csinálta másikat.
2010. szept. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Amint látom jobban szereted a külföldi neveket, ahol nem túl sok az ö betűs sajna. Nekem például ahogy jellemezted a kutyit, egyből a Zsömi jutott eszembe.:) Amúgy találtam egy oldalt, ahol tök jó angol nevek vannak: [link]

Remélem tudtam segíteni!

2010. szept. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Zoé!!!! Az szép és rövid is,könnyen megjegyzi:o)
2010. szept. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, a menhelyre került kutyák sem szoktak bemutatkozni :)


Így ahogy előttem írták, fogod a vacsoráját, és szemenként a szájába pakolod. Minden szem előtt kimondod, hogy Béla. Béla+Kaja, béla+kaja, stb. Nagyon hamar le fog neki esni a tantusz.

2010. szept. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!