Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerülnek az alábbi...

Mennyibe kerülnek az alábbi fajták?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy csehszlovák farkaskutyát és/vagy egy rottweilert, de nem tudom, mennyibe kerül a megvásárlásuk, és az is érdekelne, hogy a tartásuk körülbelül mennyibe kerülne?

Gondolok itt a kötelező oltásokra, kutyaiskolára, és az ételre, amit megesznek. Gondolom a nagyobb testű kutyáknak több kaja is kell, de nem volt még nagytestű kutyám, csak kistestű, így nincs tapasztalatom.



2022. jún. 16. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

Azért nem olyan nehéz ezeknek utánanézni. Ha valami gond lesz a kutyákkal akkor is egyből a gyakorihoz rohansz adott esetben több órát várva a válaszokra, semmint a google-höz/állatorvoshoz?

Ha pl. a közeli állatorvoshoz vinnéd akkor keress rá hol van és biztos lesz az oldalán árlista az oltásokról és chipről. A kutyaiskolák ára is nagyon eltérnek, nézz utána mi van a közeledbe és annak a weboldalán milyen árak vannak feltüntetve.

Kutyakaja adagokat pedig szintén ki tudod számolni. Te tudod, hogy milyen kategóriás tápot veszel majd, és azzal hogy tudsz számolni.


Egyébként a csehszlovák farkaskutya 350 ezer forint körül van a rottweiler pedig talán 150 ezerért is találsz, de inkább fölötte.

2022. jún. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Kb 40-60 ezer akaja.

Oltas evente kb 15 e.

Fereghajto 2-3 havonta kb 1500

Nexguard spectra havonta 5000


Ezenkivul meg kell venned,amit tonkretesz. Kb 2 eves koraig rag mindent. Utana meg akkor,ha nem mozgatod. A kerti labdazas nem szamit lemozgatasnak.


Ezenkivul barmi elofordulhat: orvosi vizsgalat stb.

2022. jún. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rottweilerem van, erről tudok nyilatkozni.


Nem a legszuperhiperprémiumabb eledelt kapja, de egy normális minőségűt, mellette ízületvédőt mert nagytesű és nagyon aktív kutya, rengeteget mozog. Mindennel együtt havonta 28-30 ezer körül volt eddig az eb, most ez 35-36 lett inkább. Ezzel kapcsolatban írtam is ki kérdést, ha gondolod olvasd el. https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__11786964-koz..


Azzal számolj, hogy ezek nagytesű kutyák, a felszerelések drágábbak, ráadásul hamarabb amortizálódnak, azokra is jóval többet kell költeni, mint egy kisebb kutya esetén.


Az enyémet 160 ezer forintért vettem 4 évvel ezelőtt

2022. jún. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!