Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy napnál rövidebbi távolléte...

Egy napnál rövidebbi távollétek idejére mit ajánlotok lakásban tartott kutyának, hogy ne unatkozzon/kattanjon be? Bevált ötletek, játékok?

Figyelt kérdés

Munkámból adódóan sokszor van hogy több mint 12 órát vagyok távol (pl. 16 órát). Amint hazaérkezem, leviszem a kutyámat sétáltatni, akkor igyekszem rendesen megmozgatni (munkába indulás előtt gyors séta szokott lenni). Eddig rendben is volt (legalábbis úgy tűnt), feltételezzük általában aludni szokott - többen mondták, kutyáknál megszokott hogy végig alusszák a nap egy részét. Tegnap viszont bevizelt és több párnát, egyéb kisebb eszközt széttépett (lehet ezek egy részével akarta eltüntetni a vizeletét). Mire hazaértem, csatatér volt a lakás. Ilyent eddig sose csinált, rá sem ismertem a kutyámra. Mit ajánlotok a hasonló helyzetek megelőzésére? Bármilyen hatékony tipp jöhet, akár konkrét ötlet, akár a táp/víz mennyiségére vonatkozó.

Ilyenkor hogyan érdemes megtanítani, hogy ilyent máskor sose tegyen, ill. ha mégis vizelnie kell, kutyapelenkára végezze a dolgát? És ne tépjen/rágjon szét semmit.



2022. jún. 17. 00:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Ne hagyd egyedul a kutyat 12-16 orara, mert ez netto kinzas.

Ezt lehet ajanlani.

2022. jún. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én elsősorban arról gondoskodnék elöszőr, hogy valaki legalább néhány percre le vagy kivigye a kutyámat amíg nem vagyok otthon, hogy legalább az alapvető dolgait elintézhesse. Erős kétségeim támadnának magammal szemben ha a kutyám ilyen hosszú ideig arra sem kapna lehetőséget, hogy pisiljen.
2022. jún. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kap lehetoseget, ott a pelenka.

Sajnos.

A kutyak alapvetoen nem szeretnek oda uriteni, ahol elnek, tehat ez a resze se jo.

Nyilvan baromira szorong egyedul, erre nem lehet tippeket adni, mert max olyan 8 oran at kene egyedul hagyni..

Csoda, hogy eddig birta kulonosebb rombolas nelkul.

Nem tudom, hogy hanyszor vagy tavol ennyit, de ezekre a napokra erdemes lenne rabizni a kutyat valakire. Illetve ugye a kutyanapkozi is jo lehetne, de az sincs nyitva ilyen sokaig, onnan is valakinek el kene hoznia a kutyat delutan.

2022. jún. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Kutyanapközi, ott bőven le is fárad a nap végére. Vagy keresel egy sétáltatót aki leviszi napközben.
2022. jún. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki 16 órán keresztül visszatartani a pisit. Basszus ne legyél már ilyen felelőtlen. A te életviteled mellett nem kéne kutyát tartanod, legalábbis bentit semmiképp, szerencsétlen mit szenvedhet, hogy vissza tudja tartani.


A kutyanapközi lenne egy opció, de gyanítom neked anyagilag nem férne bele. Vagy válts munkát, vagy keress egy szerető otthont a kutyának, ahol van idejük rá.

2022. jún. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Max. 12 óra, amíg egyedül lehet hagyni egy felnőtt, egészséges kutyát, menhelyek is ezt kötik ki a szerződésben. Több időt nem lehet egyedül. Persze, hogy bepisil, te sem tudod a végtelenségig tartogatni. Kellene valaki, aki besegít, vagy te keress olyan munkahelyet, ahol nem kell ilyen sokat távol lenned. Én is teljes munkaidőben dolgozom és utazok is, de 12 óránál tovább nem vagyok távol, még akkor sem, ha hazafelé beugrok boltba is.
2022. jún. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Napkozbenre kene valaki aki legalabb lent van vele egy 15 percet, tenyleg pisi/kaki seta.


Meleg van tobb folyadekot isznak.


Nem tudsz valakit negkerni?

De akar korbe kerdezhetsz kutyasi körben.


Pl multkor a kutyafutiban mondta az egyik csaj, hogy xy gazdaja megkerte ot,hogy 2 napig valami miatt tobbet kell bent lennie a munkahelyen. Napkozben szaladjon le vele egy pisi/kakira. Mivel a csaj home officeban van szivesen segitett.


16 ora rengeteg..


Nekem 8,5-9 orat vannak egyedul, ha hosszu a nap az eleg ritka akkor 9,5 ora. Bar mi reggel 40 percet lent vagyunk melo utana meg 1-1,5 orat. Nekem 15 p seta a melohely mondjuk. Ennyiből konnyebbseg, hogy helyben vagyok.

2022. jún. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Köszönöm az ötleteket!
2022. jún. 19. 23:35
 9/15 A kérdező kommentje:
Megoldottam hogy a napokban rövidebb időt legyen egyedül. Max. 9-10 órát volt. Ma még ennél is kevesebbre, fél órára hagytam egyedül. Mikor visszaértem, láttam hogy bevizelt... ;( Takaríthattam fel az egész lakást. Teljesen tehetetlennek érzem magam :(
2022. jún. 23. 17:58
 10/15 anonim ***** válasza:
Mennyi idős kutya, és mióta van veled?
2022. jún. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!