Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy ne unatkoz...

Mit csináljak, hogy ne unatkozzon egyedül a kutya?

Figyelt kérdés

Indul a suli, így koradélutánig egyáltalán nem tudok játszani a kutyámmal, ha itthon vagyok akkor is több feladatom lesz, szóval nem nagyon lesz rá időm, hogy foglalkozzak vele, mit lehetne csinálni?

Tervezek majd venni egy másik kutyát, akkor gondolom ketten ellennének, de az még hónapok kérdése is lehet, addig is mit csináljak, hogy ne unatkozzon? Kertbe ki tud menni meg van is játéka, de egyedül nem nagyon szokott vele játszani, nekem kell eldobni meg kergetni.



2012. szept. 2. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ketten lesznek, akkor nagyjából annyit fog változni a helyzet, hogy ketten fognak unatkozni.

Reggel kelj föl fél órával előbb, és suli után is azért biztos lesz 1 órád, hogy elvidd sétálni.

2012. szept. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Találj időt a kutyádra, ha már elvállaltad. A két kutyát meg felejtsd el, együtt is remekül tudnak unatkozni, nem fogják egymást elvinni sétálni, tanítani, nevelni. Azt meg eleve nem értem, miből gondoltad, hogy majd egyedül eljátszik, a kutya falkaállat, szüksége van a társas kapcsolatokra, együtt játszásra a családjával.
2012. szept. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell vele különöset csinálni,reggel vidd el sétálni suli előtt,hogy jól kiváradjon és pihenéssel töltse a délutánt. Haza érsz foglalkozol vele egy másfél órát délután meg este elviszed megint sétálni egy fél órát akár (1 óra jobb) és el lesz.

Ha reggel nincs sok időd csináld azt,hogy fuss vele egy kicsit aztán nagyon lassú séta és ezt így fel váltva, lehet azt is,hogy mondod neki állj, megáll és futás akkor futtok. Ebből fél óra is elég, mert mozog is meg feladatot is kap és nem tudhatja mikor jön a futás vagy a séta és így figyelni kell rád :)

2012. szept. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3. válaszoló vagyok, bocs kicsit össze-vissza írtam,de remélem azért érthető :D
2012. szept. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Hovarju ***** válasza:

Egy másik kutya nem fogja megoldani a problémát, legfeljebb ketten fognak unatkozni.

Reggel suli előtt vidd el egy legalább 20 perces sétára.

Suli után, ahogy haza érsz, séta legalább fél órát(akár trükköket is taníthatsz neki -hamarabb fárad)

A fél órás séta után még bőven marad időd tanulni estig, aztán jöhet egy nagyobb séta, legalább 1,5-2 óra, esetleg bandázás más kutyákkal, feladat tanulás stb.

2012. szept. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Hovarju ***** válasza:
100%
Nem érdemes mégegy kutyát venni, ha erre az egyre sem lesz elég időd.
2012. szept. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utólag én is rájöttem, hogy úgy csak ketten unatkoznának, szóval akkor kilőve a másik kutya.

Reggel elég kevés időm szokott lenni, így is hatkor kelek, de majd kipróbálom mennyire leszek magamnál ha mondjuk fél órával korábban kelek.

2012. szept. 3. 13:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a korábban kelést én se szeretek/bírok nagyon korán kelni,de muszáj,mert nekem is van kutyám és sajnos vége a nyárnak. Az elején elég rossz lesz az biztos, de ha már lent vagy és mozogsz a kutyáddal attól felébredsz, nálam is ez van, csak elindulni nehéz. Egy idő után meg megszokod az új napirendet :)
2012. szept. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!