Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitol lehet az, hogy hetekig...

Mitol lehet az, hogy hetekig maximalisan behivhato a kutyam, aztan egyszercsak sorozatban tojik ram?

Figyelt kérdés

2,5 eves ivartalan kan.


Jartunk trenerhez is.


Rengeteg munkat fektettem a behivasba.

Tegnap is sikeresen helyt allt mikor elkezdtek rohangalni az erdos parkban. Az egyik kutya fullra befutott a fak közé. Kutyamat hivva bar 3x hivtam, de o jott vissza elsonek ra 1-2 percre a tobbi,nagyon megdicsertem.


Szoktunk falka setat csinalni es ha szembe kutyat latunk behivjuk oket. Ott is szuperul helyt allt, nem rohan oda.


Mai setan meg elszaladt egy masik kutyahoz es vagy 10x hivtam mire oda jott es persze mivel csak vissza jott meg le sem bachattam. (baratkozni akar, semmi agresszivitas,)


Hetekig honapig tok jol viselkedik majd egyik pillanatrol a masikra meg tojik ram.


Aztan mai eset meg pluszban, hogy porazon volt, szembe egy poraz nelkuli vizsla ugatva rohan felenk. Erre az enyem is ugatta, nem csinalt meg ilyet :( egyszerűen nem tudom miert hetekig honapig szuperul viselkedik. Aztan kattan egyet..



Szerintem majd beszelek meg a trenerunkkel.


2022. jún. 20. 18:50
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Tényleg nem baj, ha visszalépsz, de minél többször rakod vissza a hosszú pórázt, annál szebben megtanítod, hogy pórázon viselkedni kell, anélkül nincs kontrollod fölötte és nem kell viselkedni.

Ettől még persze ha nem működik a behívás, ne engedd el! (Mert de, létezik 100%-os behívás.)

2022. jún. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
68%
Az oktatónk azt mondta, hogy a póráz is lehet egyfajta "büntetés", hogy vége a játéknak, a szabadság meg a jutalom, ha jól viselkedik. Ha ügyesen csinálod, nem azt fogja megtanulni a pórázra rakással, hogy póráz nélkül nem kell viselkedni, mert viselkedni fog anélkül is, azt kell a kutyával megértetni, hogy póráz nélkül lenni jutalom a megfelelő, elvárt viselkedésért, és szívesen viselkedjen jól, és ha helytelenül viselkedik, akkor nincs szaladgálás póráz nélkül. A kutya nem hülye, csak meg kell tanulnod megfelelően kommunikálni vele. Figyeld a jelzéseit, és próbálj egy lépéssel előtte járni, ha valamit sasolni kezd, kövesd a tekintetét, egy idő után rá fogsz érezni, és sokkal gyorsabban fogsz tudni reagálni.
2022. jún. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!