Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elérhető az a fegyelmezettségi...

Elérhető az a fegyelmezettségi szint, hogy akár egy tüzelő szuka is maximálisan behívható legyen, vagy egy kant le lehessen hívni tüzelő szukáról?

Figyelt kérdés
Elviekben érdekelne a dolog és nem az ivartalanításra vagyok kíváncsi.
2013. máj. 15. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Igen.

Én pont a napokban sétáltattam együtt az ivaros kanomat egy tüzelő szukával.

Más kanok ezerrel próbálták hágni, az enyémnek eszébe sem jutott.

Tüzelő szukával nincs tapasztalatom.


Ha a viszonyotok rendben van, és elég nagy köztetek a távolság, akkor a kutyád tudja, hogy nem végezhet előtted hágó mozdulatot.

2013. máj. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyébként törzskönyves, tenyésztésre szánt kanoknál néha probléma is, hogy ott a szuka, és nem akarja meghágni...

Aztán ha a gazda lelép, nyugiban párzanak.

(Akkor már szabad.)

2013. máj. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen elérhető. Nem könnyű, főleg egy ösztönerősebb kutyánál.
2013. máj. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sippara ***** válasza:
Szukáról nincs tapasztalatom, kannál viszont elérhető - bár valóban kemény dió lehet bizonyos kutyáknál. Nekünk egyszer kellett komolyan megbeszélnünk a dolgot a kutyával, azóta ha tüzelő szukával találkozik, maximum rám néz, hogy "ugye még mindig nem szabad?", aztán pár erőteljesebb szaglászástól eltekintve ugyanúgy játszik a szukával, mintha nem tüzelne - ivaros kan.
2013. máj. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3 ivaros szuka kutyám van, mindegyik behívható tüzeléskor is. Én ezt nem sorolnám a magasabb szintű képzettséghez, nekem ez mindig is alapvető elvárás volt. Amúgy pedig maximális kutya nincs. Hibákat mindenki vét.
2013. máj. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és szerintem ez inkább a kanoknál probléma. Én még sosem tapasztaltam semmi változást a tüzelés miatt. Gyakorlatilag ha nem rakom a kan orra alá, hogy na akkor pározzatok, akkor semmiben sem változik meg azétz mert tüzel. Szerintem egy kicsit több jelentőséget tulajdonítanak a dolognak mint amennyi valójában van.
2013. máj. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Simán elérhető, persze.

Kutyámat 1 hónapja ivartalanították, 5 éves.

Sokszor volt tüzelő szukával egy területen bemutatón, sétán, egy csomagtartóban!!

Letiltható, behívható volt. Annyi, hogy többször kellett szólni neki, hogy álljon le az udvarlással :D

2013. máj. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem kanom van. Én úgy tapasztaltam, hogy más az amikor a szuka megáll a kannak és más amikor még/már nincs időben. Amikor megáll a kannak az egy nehéz helyzet, de akkor is le tudom állítani és el is tudom hívni onnan. Viszont nem szívesen megyek ilyen szukák közé vele, mert neki se jó és nekem se, hogy folyton fegyelmeznem kell. Szerencsére a fedezéssel sincs gond, mert elég domináns ahhoz, hogy nem zavarja a jelenlétem és akár magától akár parancsra már ugrik is a szukára. Ha viszont a szuka még/már nincs időben, akkor úgyis elzavarja a kant és akkor őt se érdekli annyira, könnyebben kezelhető. Ilyenkor akár sétálhatunk is együtt, nem olyan vészes a helyzet.
2013. máj. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!