Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám ürülékében fehér...

A kutyám ürülékében fehér férgeket találtam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 kutyánk van,az egyik még kölyök,eddig még sosem fordult elő ilyesmi,de most ahogy összeszedtem a végtermékeket láttam,hogy valamelyikőjük kakijában elég sok hosszú kb.4-6 centis,és nem is vékony fehér giliszták,vagy férgek(nem tudom mi ez???)vannak.Abból gondolom,hogy csak egyikőjüknek van,mert nem mindegyik kakiban voltak ilyen élősködők.Adtam a súlyuknak megfelelő féreghajtót nekik. Elég ez,vagy biztos ami tuti alapon vigyem el a dokihoz is? Emberre "veszélyes" ez a dolog?
2010. szept. 20. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Jól tetted, hogy adtál nekik féreghajtót. A kölyöknek kéthetente kellene adni, összesen 3-4 alkalommal, a felnőttnek elég évente 2-3 alkalommal. De ha gyakran megfordultok olyan helyen,ahol más kutyák is vannak (pl. kutyafuttató), nem árt a felnőttnek sem 2-3 havonta beadni egy adagot.

Igen, el lehet kapni a férget a kutyától. Ezért fontos, hogy körültekintően takarítsd fel a kakit az udvarról, utána alaposan moss kezet és amíg a kutyáid nem lesznek féregmentesek (2-3 nap), ne engedd, hogy nyalogassanak.

2010. szept. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most takarítottam fel az összes kakit(sajnos most az esős idő miatt összegyűlt másfél heti). Pár napig figyelni fogom,hogy van e benne még giliszta,és ha van akkor gondolom doki.
2010. szept. 20. 12:57
 3/10 A kérdező kommentje:
És egyébken mi ennek a féregnek a neve,nem tudja véletlenül valaki?
2010. szept. 20. 13:01
 4/10 Bocipók ***** válasza:
Bélféreg.
2010. szept. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csakkitti nincs véletlenül? Persze a ti válaszaitokat is köszönöm,de az övére is kíváncsi lennék! :)
2010. szept. 20. 13:16
 6/10 anonim ***** válasza:
Kutyának elegendő orral megérinteni az "udvaron,parkban" szerte hagyott ürüléket máris megtörténhet a fertőzés mert nem tudni aki otthagyta a nyomát volt-e féregtelenítve, testnedvel nyállal terjedhet a bélféreg, van emberre veszélyes formálya is,alaklyuktól függ mely változatot kapta meg a kutya,(orvos) ha a féregajtó tabi után is pár nap kb 2,nem megfelelő a széklete.Minden nap még eltakarítod rápillantasz, mennyiség, állaga, színe, sok mindent kideríthetsz belőle, pl: milyen egészséges a kutyád.Létezik kutya csoki kölyköknek vitamínozott,és tartalmaz kis mértékben féregtelenítőt, adagolás a dobozon.
2010. szept. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2010. szept. 20. 13:29
 8/10 anonim ***** válasza:

Leírásod alapján orsóféreg lehet!2 hét múlva meg kell ismételni a féreghajtást!És igen,emberre is át terjedhet ezért fontos most mindig kutyázás után alaposan kezet mosni és ne hagyd hogy nyalogasson!


[link]

2010. szept. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen,az lesz az!Pontosan úgy néznek ki,mint a képen! Köszönöm neked is a választ!
2010. szept. 20. 13:39
 10/10 anonim ***** válasza:

Már mindent elmondtak előttem :)


Biztos ami biztos, mindketőtt féregtelenítsd két hét múlva mégegyszer, abból nagy baj nem lehet. Orvos sem nagyon tud mást csinálni, mint esetleg másik márkájú féreghajtót írni.


Kézmosásra meg tényleg nagyon figyeljetek!

2010. szept. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!